SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

The Optimist vs. the Pessimist
An optimist sees the best in the world, while a pessimist sees only the worst. An optimist finds the positive in the negative, and a pessimist can only find the negative in the positive.

For example, an avid duck hunter was in the market for a new bird dog. His search ended when he found a dog that could actually walk on water to retrieve a duck. Shocked by his find, he was sure none of his friends would ever believe him.

He decided to try to break the news to a friend of his, a pessimist by nature, and invited him to hunt with him and his new dog. As they waited by the shore, a flock of ducks flew by. they fired, and a duck fell. The dog responded and jumped into the water. The dog, however, did not sink but instead walked across the water to retrieve the bird, never getting more than his paws wet. This continued all day long; each time a duck fell, the dog walked across the surface of the water to retrieve it.

The pessimist watched carefully, saw everything, but did not say a single word.

On the drive home the hunter asked his friend, "Did you notice anything unusual about my new dog?" "I sure did," responded the pessimist. "He can’t swim."

Optimist vs Pessimist
Optimist vidi najbolji na svijetu, a pesimist vidi samo najgore. Optimist pronalazi pozitivne u negativnu, a pesimist nalaze samo negativno u pozitivno.

Na primjer, pohlepan patka lovac je na tržištu za novi ptice pas. Njegova potraga je završila kada je saznao da je pas zaista može hodati po vodi za preuzimanje patka. Šokiran je naći, bio je siguran nitko od njegovih prijatelja ga je ikada vjerovao.

On je odlučio pokušati probiti vijest da je njegov prijatelj, pesimist po prirodi, te ga pozvao u lov s njim i njegova nova psa. Dok su čekali na obali jato pataka flew by. su otkaz, i patka pao. Pas je odgovorio i skočio u vodu. Pas, međutim, nije potonuti već hodao preko vode za preuzimanje ptice, nikad ne uzimajući više od njegove šape mokro. To je trajalo cijeli dan, svaki put patka pao, pas išao po površini vode da ga dohvatiti.

Pesimist pažljivo promatrali, vidjeli sve, ali nije rekao ni jednu riječ.

Na voziti kući lovca pitao njegov prijatelj, "Jeste li primijetiti ništa neobično moj novi pas?" "Ja sam siguran", odgovorio pesimista. "On ne može plivati."

..ja na to gledam ovako:

1. Ukupni dug države odnosno potraživanja prema njoj su oko 50 mili ćuna (država + njezine firme)
2. Situacija je takva da se država više nemože zaduživati da bi vračala dugove
3.Jedini način da riješi svoje dubioze je rasprodaja svog portfelja te riješavanje trgovačkih društava u njezinom vlasništvu ( čitaj: Liburnija riviera Hoteli ).
4. Nema ulaska u EU dok se ti problemi ne riješe jer EU ne treba još jedna Grčka, Španjolska, Portugal…itd. jer bi HRV mogla biti kap koja je prelila čašu..
5.Dug prema SNH je ogroman čak i za Europske okvire i koji mora biti riješen.
6. Vlada ( kakva god ona bila ) je naložila da se ti slučajevi riješavaju po hitnom postupku.
7. Ako mislimo ući u EU u 2012 sve mora biti riješeno do polovine 2011.
8. Kao što rekoh par postova prije na dionici SNH je nemoguće izgubiti jer država mora dati nešto na ime duga prema njemu ( pa makar to i ne bili LRH – osobno znam par parcela sa objektima u vlasništvu države koje bi možda prije uzeo nego LRH 🙂 ).
9. 99,999999% je vjerovatnost da SNHO dobiva LRH jer su na ročištu uspjeli naći zajednički jezik odnosno SNH je malo popustio i neće tražiti dio ogromne kamate koja se nagomilala godinama odnosno čak prepušta dio dionica općini (gradu) a državi to odgovara samo da nemora platiti više ni lipe kesh-a (čitaj: kojeg nema). Koliko sam razumio iz novinarskih napisa deal odgovara objema stranama u sporu bez obzira koliko se oni prepucavali po novinama (zabavljajući pučamstvo oko sebe).
10.Daklem, math: SNH dobiva (ove ili one) nekretnine u vlasništvo u vrijednosti x.xxx.xxx,00 – dionica će vrijediti 2.xx,00 te se još samo nadam da će biti kakove isplate dividende u budučnosti da bi dionica vrijedila 3.xx,00.. ;-).
….. i uzme mojsije svojih 10. zapovjedi i ode prosvijetliti pučamstvo u stanju tuposti….. ;-).

Optimist vs Pessimist…

Kod trgovanja dionicama potrebno je imati i jednu i drugu osobinu ali najvažnije je biti realan.

A škegrinjo je imao i u tome svoje prste. Ali kao što rekoh, ovdje su u igri neki drugi igraći, uvjeti i pravila.

…ogroman W i "kap & hendl" čovječe ko sa trokutima, šestarom, kutomjerom, elipsama i ostalim pomagalima.. ;-)…. by the book. Projekcija trajanja formacije do ispunjenja – jedno oko 30-40-ak dana.
Ha kaj vi mislite?


…ogroman W i "kap & hendl" čovječe ko sa trokutima, šestarom, kutomjerom, elipsama i ostalim pomagalima.. ;-)…. by the book. Projekcija trajanja formacije do ispunjenja – jedno oko 30-40-ak dana.
Ha kaj vi mislite?

Sada će prvo biti pametnih koji će se riješavati dionica poput SNHO da bi uletili u IGH tako da danas i možda sutra očekujem lagani diskont ovdje, a nakon toga…pa, recimo da se nadam da će se neke prognoze ispuniti [thumbsup]

Iako jedva čekam rasplet, danas sam ipak ušao u korf. No imam neke dionice snho, koje je pretpostavljam država dijelila braniteljima. Pošto ih ja zasigurno nisam kupovao. Bio sam u kaptol fondu, a oni su prešli u vlho i te dionice imam i dan danas. No nije mi uopće jasno odakle taj snho. Dali netko možda zna? hvala

To ti je bio Središnji nacionalni fond koji je transformiran u holding – SNHO, a SNHO se podijelio na SNHO(rizičnija poslovanja) i VLHO(turistički portfelj)

Only God, Muammar and Libya!

Dali vam što znaći da je brana na kupnji 150,00 (1000 kom), ana 11. mjesto 140,00 (30), pa tek 111,00 (46 kom) na 12. mjestu ? [proud]

du du du .. nema nam pomoći

Hehehe mogli bi poletiti već danas ako ne i sutra :-)))

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=33302

….U raspravi na Odboru iznijeto je mišljenje da obrazloženje Vlade Republike Hrvatske, kojim se predlaže ne prihvaćanje ovoga Prijedloga zakona, nije prihvatljivo posebno u dijelu u kojem se poziva na neusklađenost ovoga Prijedloga zakona s pravnom stečevinom EU. Naime, prijenosom dionica Gradu Opatiji je nadoknađena vrijednost nekretnina koje su unesene u temeljni kapital i na takvo stjecanje se ne mogu primjenjivati odredbe Zakona o preuzimanju dioničkih društava već se radi o izvornom stjecanju.

U raspravi na Odboru prevladalo je mišljenje, kojim se podupire stajalište Vlade Republike Hrvatske, da se ne prihvati ovaj Prijedlog zakona iz razloga što predložena dopuna članka 14. važećega Zakona nije u skladu s odredbama pravne stečevine Europske unije, odnosno Direktive 2004/25/EZ Europskog parlamenta. Naime, Zakon o preuzimanju dioničkih društava, zadnjom izmjenom i dopunom u 2009. godini, u potpunosti je usklađen s pravnom stečevinom Europske unije, odnosno Direktivom 2004/25/EZ Europskog parlamenta i Vijeća, od 21. travnja 2004. godine, o ponudama za preuzimanje, a što je i potvrđeno od strane Europske komisije, budući da je poglavlje 6. Pravo trgovačkih društava, u okviru kojega je i regulativa preuzimanja dioničkih društava, privremeno zatvoreno. Osim toga neprihvatljiv je i prijedlog (članak 2.) da se postupci za preuzimanje društava koji su započeti po važećem Zakonu o preuzimanju dioničkih društava nastave po ovom Prijedlogu zakona, iz razloga što bi prouzročio pravnu nesigurnost za sve sudionike na tržištu kapitala koji su postupali s povjerenjem u važeće zakonske odredbe, te dionice ciljnih društava stjecali ili otpuštali pod uvjetima propisanim ranije važećim Zakonom o preuzimanju dioničkih društava…..


Iako jedva čekam rasplet, danas sam ipak ušao u korf. No imam neke dionice snho, koje je pretpostavljam država dijelila braniteljima. Pošto ih ja zasigurno nisam kupovao. Bio sam u kaptol fondu, a oni su prešli u vlho i te dionice imam i dan danas. No nije mi uopće jasno odakle taj snho. Dali netko možda zna? hvala

Nick ti savršeno odgovora.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

New Report

Close