SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Objavljeno izvješće SNHO-R-A za 2009 godinu na Zse.hr.
Izvješće je nerevidirano i nekonsolidirano.
Za mene je ovo ugodna novost jer koliko je meni poznato SNHO nema obvezu objave izvješća.

Pravo pitanje koje ovdje treba postaviti je očito…..zašto su krenuli s objavom izvješća ?? [wink]

ne razumijem na temelju čega je precjenjena…ako nešto tvrdite trebali bi to i potkrijepiti činjenicama…
pročitao sam to isto izvješće i ja to ne vidim…

kolega – na osnovu čega ste to izračunali?

Visoko špekulativna dionica…čak nije izvješće ni toliko bitno koliko kakva vijest oko nagodbe za LRH..nadam se pozitivnom raspletu..na bidu sam pa ako upadne još nešto,neka…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Nemojte biti naivni ! Znaći po "bisakovi" je izraćun slijedeći: U 160Kn dionici je uračunata cijena LRH koja bi trebala dići cijenu dionice za oko 200Kn..po tome je cijena SNHO -50Kn – znaći još gore od đakovštine :). Kakav ***obrisano*** pokušaj rušenja cijene pred objavu pozitivnih vijesti – svaka čast


ne razumijem na temelju čega je precjenjena…ako nešto tvrdite trebali bi to i potkrijepiti činjenicama…
pročitao sam to isto izvješće i ja to ne vidim…

Kolega "Milion" ,uobičajeni diskont na BV na hrvatskom tržištu kapitala iznosi između 40-80% BV za
ZIF-ove i holdinge proizašle iz kuponske privatizacije.
To je lako provjerljivo uvidom u periodična izvješća istih na Zse.
Primjerice SNHO je uporediv sa KORF-om,Proficiom i SLPF.
Jednostavnosti radi izvršimo "grubu" usporedbu sa KORF-om.
BV KORF-a znatno iznad 200 kuna.Tržišna cijena 40-42 kune.Diskont preko 80%!!!
BV SNHO-a oko 152 kune.Tržišna cijena 150-160 kuna.Nema diskonta.
Slično je i sa Proficiom i SLPF.
Korf je godinama bio vrednovan isto ili više od SNHO-a.Ova razlika nije ničim utemeljena!
U odnosu na KORF,SNHO je trenutno precjenjen barem 5 puta.
Ako želite ovo je moguće detaljnije elaborirati jer je imovina KORF-a likvidna i utrživa,a
ima i veliku financijsku imovinu.
Pozdrav



Objavljeno izvješće SNHO-R-A za 2009 godinu na Zse.hr.
Izvješće je nerevidirano i nekonsolidirano.
Za mene je ovo ugodna novost jer koliko je meni poznato SNHO nema obvezu objave izvješća.

Pravo pitanje koje ovdje treba postaviti je očito…..zašto su krenuli s objavom izvješća ?? [wink]
[/quote]

SNHO je na MTP pa su dužni dati GFI.

Only God, Muammar and Libya!

bisakovi ja mislim da vam je matematika pogrešna u ovom slućaju u odnosu na druge "utržive" holdinge i ne spominjete dvije vrlo bitne stvari pa bih vas molio da se vratite na izvješće još jednom i dobro ga pogledate sa uključenim svim činjenicama..

nije mi baš jasno od kuda ovih 152 kn, ali dobro…naravno zaboravlja se dug koji je priznat i od držve, koji je minimalno sa sadašnjim vrijednostima LRH oko 200kn…jeidno od ovih nabrojenih mogu vidjeti nekakvu usporedbu sa KORFom koji je trenutno debelo podcjenjen i tek treba odraditi rast…sa ovim ostalim ZIF-ovima mi je usporedba smiješna…kao da uspoređujete Barcelonu i Dinamo ZG


bisakovi ja mislim da vam je matematika pogrešna u ovom slućaju u odnosu na druge "utržive" holdinge i ne spominjete dvije vrlo bitne stvari pa bih vas molio da se vratite na izvješće još jednom i dobro ga pogledate sa uključenim svim činjenicama..

Kolega ,ja uvažavam konstruktivnu raspravu bez vređanja,pa Vas molim da me uputite na koje to dvije
vrlo bitne stvari mislite.
Pozdrav

Uostalom, zašto ti osjećaš takvu potrebu da svima naglas kazeš da misliš koliko je ovo puta precijenjeno? Ja recimo mislim da MGMA ne vrijedi ni 10kn, pa svejedno mirovinci kupuju na veliko i kad je cca 6x skuplja…..i što ja tu mogu? Tako je, kako je…..
Osim toga, kao što vidiš, ima dovoljno onih na bidu SNHO, koji ne dijele tvoje mišljenje…..


Uostalom, zašto ti osjećaš takvu potrebu da svima naglas kazeš da misliš koliko je ovo puta precijenjeno? Ja recimo mislim da MGMA ne vrijedi ni 10kn, pa svejedno mirovinci kupuju na veliko i kad je cca 6x skuplja…..i što ja tu mogu? Tako je, kako je…..
Osim toga, kao što vidiš, ima dovoljno onih na bidu SNHO, koji ne dijele tvoje mišljenje…..

Moja usporedba se odnosi samo na KORF-SNHO(Proficio i SLPF su navedeni tek uzgred i tu su odnosi nešto drugačiji).
I da nema dvojbi,ne mislim da je SNHO fundamentalno loša dionica.
I ova tržišna cijena ima vjerovatno svog opravdanja ,naročito za one koji očekuju brzo rješavanje
spora HFP-SNHO.
Činjenica je ipak da je KORF "strahovito" potcjenjen u odnosu na SNHO i to bez ikakva razumna razloga.
To je bit ,a ne "potcjenjivanje" SNHO-a.
Pozdrav

New Report

Close