SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Blokada.

U pravo vrijeme. Sad čekamo nastavak pa da vidimo današnji rasplet.

Lijepo [thumbsup]

Svaka čast svim vlasnicima dionica SNHO-a. Već par dana nisam primjetio da je prodana neka veća količina dionica po prodajnoj cijeni. Svi drže svoje dionice jer znaju da će uskoro vrijediti još više, a i oni koji, vjerojatno prerano, prodaju prodaju po prodajnim cijenama. Nema lupanja po asku



http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-sn-holding-bi-nagodbom-zaradio-196-kuna-po-dionici!%3f,72629.html

196 kn po dionici!!

očekivao sam da je to puno više!? ako sad odbijemo uobičajeni diskont od 50-70% kakav na burzi vrijedi za sve fondove, onda ispada da je trenutna cijena SNHO-a od 175 kn već jako preplaćena!?! [shocked]
[/quote]
a kolega dakle stvarno ste neumorni…mislim da je vrijeme da se pomirite s činjenicom da vam je vlak pobjegao…ipak ćete morati kupiti po malo većoj cijeni ;))



http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-sn-holding-bi-nagodbom-zaradio-196-kuna-po-dionici!%3f,72629.html

196 kn po dionici!!

očekivao sam da je to puno više!? ako sad odbijemo uobičajeni diskont od 50-70% kakav na burzi vrijedi za sve fondove, onda ispada da je trenutna cijena SNHO-a od 175 kn već jako preplaćena!?! [shocked]
[/quote]
koja firma je ove ili prošle godine ZARADILA 196kn PO dionici u hr, ima li išta blizu?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Mala dilema : Ući po sadašnjim cijenama u LRH ili SNHO ? Kako to vrednovati ? Sve u samo jednu ili pola pola ili ???

Mislim da sve prilično jasno….
Da li znaš kolika će biti cijena u ponudi za LRH? Nitko ne zna.
Da li znaš koliko će vrijediti SNHO kad mu se pripišu dionice LRH? Upiši raspon cijene koristeći računicu koju je prilozio kolega Goran…. [smiley]


Mala dilema : Ući po sadašnjim cijenama u LRH ili SNHO ? Kako to vrednovati ? Sve u samo jednu ili pola pola ili ???

Radi se o vrlo rizično-špekulativnim ulaganjima na ovim cjenovnim razinama.
Sporovi nisu završeni i pitanje je postojanja političke volje vlasti da spor okončaju nagodbom,pogotovo
nakon otvaranja mnogih afera visokih dužnosnika.Oporba bi ih "razapela",a ni javnost nije naklonjena
"pojedincima" iz "kuponske privatizacije".
Do sada ste mogli kupovati dionice SNHO-a i LRH-a u dužem vremenskom periodu po puno nižim
cijenama i ako niste tada kupovali zašto bi puno skuplje kupovali sada???
Periodično su se ponavljale slične glasine i cijene dionica bi se kasnije uvijek vraćale na "početne
položaje".
Zato oprez!!!
Pozdrav



http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-sn-holding-bi-nagodbom-zaradio-196-kuna-po-dionici!%3f,72629.html

196 kn po dionici!!

očekivao sam da je to puno više!? ako sad odbijemo uobičajeni diskont od 50-70% kakav na burzi vrijedi za sve fondove, onda ispada da je trenutna cijena SNHO-a od 175 kn već jako preplaćena!?! [shocked]
[/quote]

O čemu ti pričaš? Izračun od 196 kn po dionici je vrijednost LRH po 2100 kn (LRH je debelo podcijenjena baš zato što imovinsko-pravni odnosi još nisu riješeni). Zamisli da je izračun rađen po cijeni nekih 5000-6000 kn koliko realno vrijedi dionica LRH – to bi značilo da je SN HOlding nagodbom dobio gotovo 3x više od ovoga što se sada piše po novinama. A tu treba dodati i ostalu imovinu SN holdinga…


Mala dilema : Ući po sadašnjim cijenama u LRH ili SNHO ? Kako to vrednovati ? Sve u samo jednu ili pola pola ili ???

LRH-R-A trenutna cijena 2100, cijena u eventualnom SNHO preuzimanju 3200 – 4800 (ovo je moja procijena, nemojte sad opaliti svi šta/zašto/kako, nego me slobodno popljujte kad i ako od preuzimanja nešto bude) Znaći prinos od 50 do 130 %, no treba uzeti u obzir da se stvar izjalovi.. Cijena bi se vratila do min 1500, 1600 kn što je oko -30%, no možda ćak i nebi išla toliko dolje. No LRH i dalje ostaje vrlo perspektivna dionica koja je sad na 70% booka, i uskoro će ovako ili onako u neku privatizaciju.

SNHO-R-A trenutna cijena 175 kn, i ako se spor potvrdi ide i do 300-350 (možda ćak i više). Znaći prinos od 70% do 100% ali ako sporazuma ne bude vrlo vjerovatno ide nazad do 70-80 što je -50-60%

E sad o tvoj perspektivi ulaganja, sklonosti riziku i ciljevima…

Ja osobno imam i jednu i drugu ali u omjeru 85%:15% u korist LRH koju skupljam dugo i ne prodajem, a u SNHO sam uletio po objavi vjesti negdje na 95 i više puta sam ga do sada prodao i kupio, pa i danas 🙂

E pa kolega drazenni, vi ga malo ipak pretjeraste…
Ako sporazuma ne bude, znači, drugim riječima, ako se bude rješavao spor na sudu koji će 99% Ostoja dobiti, SNHO po vama ide nazad do 70-80…. [shocked] [shocked]
Kao prvo, ne znam, koji će vam vanzemaljac prodati natrag po toj cijeni, nakon što su tjednima čišćeni svi špekulanti (koji većinom trguju) na razinama od 95-195….
Kao drugo, zar zaista mislite da je gore navedena razina cijene bila fer i realna uzevši u obzir svu imovinu SNHO i raspon cijene u kojima se u milijunskim iznosima trgovalo od izlaska na burzu do danas?



Mala dilema : Ući po sadašnjim cijenama u LRH ili SNHO ? Kako to vrednovati ? Sve u samo jednu ili pola pola ili ???

LRH-R-A trenutna cijena 2100, cijena u eventualnom SNHO preuzimanju 3200 – 4800 (ovo je moja procijena, nemojte sad opaliti svi šta/zašto/kako, nego me slobodno popljujte kad i ako od preuzimanja nešto bude) Znaći prinos od 50 do 130 %, no treba uzeti u obzir da se stvar izjalovi.. Cijena bi se vratila do min 1500, 1600 kn što je oko -30%, no možda ćak i nebi išla toliko dolje. No LRH i dalje ostaje vrlo perspektivna dionica koja je sad na 70% booka, i uskoro će ovako ili onako u neku privatizaciju.

SNHO-R-A trenutna cijena 175 kn, i ako se spor potvrdi ide i do 300-350 (možda ćak i više). Znaći prinos od 70% do 100% ali ako sporazuma ne bude vrlo vjerovatno ide nazad do 70-80 što je -50-60%

E sad o tvoj perspektivi ulaganja, sklonosti riziku i ciljevima…

Ja osobno imam i jednu i drugu ali u omjeru 85%:15% u korist LRH koju skupljam dugo i ne prodajem, a u SNHO sam uletio po objavi vjesti negdje na 95 i više puta sam ga do sada prodao i kupio, pa i danas 🙂

[/quote]
ako se sporazum i ne potvrdi ne vidim nikakav razlog zašto bi SNHO pao ponovno na 70-80 kn…
do nekakve vrste sporazuma će doći prije ili poslije i za SNHO je možda i bolje da se ova trakavica rasteže još malo…

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama SNHO-R-A nastaviti u 12:16.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Strpljivo! nešto se valja iza brda čim ovi iz SNHO ne odgovaraju na upite burze. Nemogu reći nema razloga za blokadu jer bi ih sutra mogli prozvati za laž.

New Report

Close