SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučerašnji promet – 628.037,85kn
Današnji promet (12:29) – 0,000kn

Izgleda da ste se jučer svi ispucali…. [lol]

ili su mnogi ostali "u mreži" jako visoko iznad trenutne ponude za kupnju 120-137 kn


Jučerašnji promet – 628.037,85kn
Današnji promet (12:29) – 0,000kn

Izgleda da ste se jučer svi ispucali…. [lol]


sad je na redu stabilizacija po mojem mišljenju 115-120kn i čekanje neke nove vijesti

Izgleda da će trebat opet nešto napisat u novinama. Mogao bi netko sad nazvat HFP pa pitat njih za komentar.[huh]

Only God, Muammar and Libya!

šteta što nemam neki portal ili novine…što bi zarađivao na dionicama 😉

Cim se pojavi malo veci (ako se 700 kom moze smatrat vecim nalogom) nalog na kupnji odmah se ispred njega slaze ekipa. Jedna pozitivna vijest i opet ovo leti gore.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/SDP-u-Saboru-spasava-Opatiju-od-obveze-da-preuzme-Liburniju


Cim se pojavi malo veci (ako se 700 kom moze smatrat vecim nalogom) nalog na kupnji odmah se ispred njega slaze ekipa. Jedna pozitivna vijest i opet ovo leti gore.

ovo i LRH ne treba prodavati prije nego se završi cijela priča oko RH i SNHO-a. tko je lud da prodaje ako će cijena uskoro na 500 kuna a LRH na 5000 kuna? ali ima i takvih vjerovali ili ne. ja ništa ne prodajem do okončanja priče.

...povijest se ponavlja...

Mislim da ovaj post od kolege "drazenni" zaslužuje biti, osim na LRH temi, i na SNHO…
Izračuni na kraju posta se odnose na LRH…


DOM holding i SN Holding su po presudi arbitražnog suda GH dobili DOM: 43 mil EUR, a SN 224 mil kn, tj negdje oko 540 mil kn. Iako negdje je račun davao i 570 tj 250 mil DOM i 320 mil SN.
SN holding je ovrhom od HFP naplatio 251 mil kuna (valjda i neke kamate iako se pri sklapanju dogovora za LRH spominje 162 mil, možda je nešto HFP i naplatio ovrhom nazad) i to još u 2004. Radi se o dugu po osnovi neprenesenih dionica koje je HFP trebao prenjeti na DOM i SNHO još iz 2002.

Početkom 2005. na temelju ukidanja ovrhe od VTS u 12. mjesecu 2004. HFP pokreće protuovrhu. (tu SN holding kreće u razdvajanje i smanjenje kapitala)

Znaći dug od cca 550 mil je jedan dio priće!!!

Postoji i tkzv. tužba "majka" koji su pokrenuli svi PIF-ovi zajedno za koja se govori da je za 1,2 milijarde kn u kojoj je na DOM i SN otpadalo oko 700 mil. No to je vjerovatno s nekim katama i ko zna ćim. Ta tužba je za igubljenu dobit PIF-ova u postupku kuponske privatizacije zbog toga što su valjda dobili lošije dionice nego što su trebali. Ta tužba je za oko 650 mil a na DOM i SN se odnosi oko
375 mil kuna.

Znaći dug od 375 mil je druga prića!!!!

Pri dogovoru 2005 SNHO i DOM bi se se odrekli 375 mil kuna iz tužbe "majka", vratili 162 mil od ovrhe i dobili 256000 dionica LRH na ime duga od 570 mil kuna.

Tj dug je po HFP namiren sa 540 mil kuna u dionicama jer je tada to bila tržišna vrijednot na burzi.
Hvalili su se tada da ako se uzme u obzir odustajanja SNHO i DOM od tužbe majka su postigli cijenu u iznosu od 4.230 kn!!!!! što je 32% više od nominale.

SN holding je tada predao HANFI i zahtijev za objavljivanje ponude po 3.200 kn!!

Nadam se da sad više neće biti naklapanja, šta i kako je bilo :))) kolike su glavnice, tužbe itd.

Naravno tu prići nije kraj, idu nove tužbe, kamate itd. Dug se sada popeo daleko preko 1,2 milijarde kuna. Neki dan sam napisao da kamate nebi ulazile u cijenu, ali sam zapravo pogriješio. Naravno da ovisi kakav će dogovr biti postignut, kakva odustajanja od potraživanja ili kamata. Ali ako je netko nešto dužan i za to primi naknadu u imovini tj dionicama ona se vrednuje po iznosu duga a ne obrnuto. Tu je HANFA prigovorila i prilikom prvog preuzimanja jer se u sporazumu nije mogla utvrditi cijena, iako je SN holding ponudio 3200 kuna što je bilo više od 2220 kn koliko bi ispalo da se dug dijelio na tih 84% dionica, a i više od tadašnje tržišne cijene.

Dakle da rezimiramo računice :)))

570.000.000 mil kuna / 177.273 = 3.215 kn (kakva koinidencija :)))
plus odustajanje od tužbe "majka"
570.000.000+375.000.000 mil kuna / 177.273 = 5.330 kn

Tu sad nema nikakvih kamata, potraživanja na ime Opatijinih 25% itd..

To je jednostavno vi ste meni dužni toliko i za to dobijem to

Eto to su neke egzaktne brojke

ja svoje ne prodajem dok ne bude 600,00 čak razmišljam i da kupim još jednu,pa da imam tri

SNHO 29,80 kn…sudeći po današnjem trgovanju ipak se nešto dogovaralo…


SNHO 29,80 kn…sudeći po današnjem trgovanju ipak se nešto dogovaralo…

da je tome tako onda bi bio žestoki rast uz veliki promet.
ovo je samo tehnički odbijanac jer je SNHO pao -18% u jednom danu, a onda ide novi pad [yawn]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

New Report

Close