SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dogovor nije postignut i više od toga ništa ne mogu reći”, kratak je Ostoja

Ke bide , rekli bi naši prijatelji makedonci.

potpisujem. pa lijepo sam o tome napisao na temi LRH. naravno da neće priznati da je sklopio sporazum jer bi cijena LRH odmah odletila na 4500 kuna, a SNHO na barem 500. OVako, i dalje ima prilike kupovati jeftino od prestrašenih klinaca.

...povijest se ponavlja...

Netko je ovdje spominjao da je ovo tehnička korekcija.
Desno na ovoj stranici moze se uci na grafovi i TA SNHOa.
Priznajem da nisam strucnjak, ali prema indikatorima s današnjim stanjem, cini mi se da situacija trenutno ne izgleda obecavajuce….

Potpisujem i dodajem – "kad bih imao još novaca kupio bih i malo vremena"

Sorry, greška na prethodnom postu. Delboya potpisujem…..


lijepo sam rekao što ovdje slijedi, a neki se prave pametni i drže lekcije [bye]
sutra nastavak pada ….

Ti se praviš pametan, koji je tvoj interes u ovoj dionici ako ona ništa ne valja? HANFI nije stalo, pa si se ti primio njihovog posla zaštitnika malih ulagača? Ti vjerojatno negiraš postojanje duga države prema SN Holdingu – a u ostalom što ti znaš o tome kad si špekulant koji bi kupio jeftinije (rast tečaja SN Holdinga te sigurno jako bolio) [cool]

Kakvih sve "pametnih" glavica ima u zadnje vrijeme na temi SNHO. Super mi je što se svi razumiju u zbivanja oko SN-a. A siguran sam da svi ti "pametni" nemaju ni 100 dionica sn-a u rukama zajedno.

Godinama slušam ostoja lopov, ovakav, onakav, a sad kad je izjavio da dogovor nije postignut, eto dežurnim duše brižnicima on je postao izvor informacija.

Još jednom ponavljam. Ovo je rijetki intervju ostoje svih ovih godina vezan oko sn-a i liburnije. Zar je trebao reći: "Da dogovaramo se i čekamo mišljenje DORH-a". Ma dajte.

A i današnji promet puno govori. Kao sve je propalo. Pa tko je onda kupovao danas?
Pozdrav.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Tek sad čitam tekst u novinama.

"Nema dogovora"
Kontaktirali smo i predsjednika Uprave SN Holdinga Darka Ostoju koji kaže kako dionica divlja zbog medijskih napisa o navodnom dogovoru s Hrvatskim fondom za privatizaciju. Međutim, demantira tu informaciju. “Dogovor nije postignut i više od toga ništa ne mogu reći”, kratak je Ostoja.

Scena.
Uzima novinar telefon i nazove direktno Ostoju koji je eto baš danas nakon dugih mjeseci spreman na telefonski intervju. "Gospodine Ostoja" – pita novinar – "ima li što od nagodbe s državom?"
A Ostoja: "Sve smo dogovorili, sve je riješeno."

Ma dajte molim vas.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Tek sad čitam tekst u novinama.

"Nema dogovora"
Kontaktirali smo i predsjednika Uprave SN Holdinga Darka Ostoju koji kaže kako dionica divlja zbog medijskih napisa o navodnom dogovoru s Hrvatskim fondom za privatizaciju. Međutim, demantira tu informaciju. “Dogovor nije postignut i više od toga ništa ne mogu reći”, kratak je Ostoja.

Scena.
Uzima novinar telefon i nazove direktno Ostoju koji je eto baš danas nakon dugih mjeseci spreman na telefonski intervju. "Gospodine Ostoja" – pita novinar – "ima li što od nagodbe s državom?"
A Ostoja: "Sve smo dogovorili, sve je riješeno."

Ma dajte molim vas.

[lol] baš tak!


Kakvih sve "pametnih" glavica ima u zadnje vrijeme na temi SNHO. Super mi je što se svi razumiju u zbivanja oko SN-a. A siguran sam da svi ti "pametni" nemaju ni 100 dionica sn-a u rukama zajedno.

Godinama slušam ostoja lopov, ovakav, onakav, a sad kad je izjavio da dogovor nije postignut, eto dežurnim duše brižnicima on je postao izvor informacija.

Još jednom ponavljam. Ovo je rijetki intervju ostoje svih ovih godina vezan oko sn-a i liburnije. Zar je trebao reći: "Da dogovaramo se i čekamo mišljenje DORH-a". Ma dajte.

A i današnji promet puno govori. Kao sve je propalo. Pa tko je onda kupovao danas?
Pozdrav.

Mene pitaš ?

Iznenađuje me jučerašnji pad od oko 20% na temelju jedne Ostojine rečenice, koja je možda i izvucena iz konteksta i koja se sama po sebi može tumaciti na razne načine. Ali ova situacija će mnogima poslužiti za oprezan dokup…
Vjerujem da su panično prodavali oni koji su do prije nekoliko dana kupovali i koji niti nisu dovoljno upoznati sa situacijom oko SN Holdinga.

Meni SN Holding čini preko 50% portfolia i nisam niti najmanje zabrinut nakon jučerašnjeg pada. Vjerujem da će sporazum biti postignut, a ako i neće SN Holding će, po svim pravnim stručnjacima kao i po već nekim dobivenim presudama, dobiti spor. Vremena imam i kad tad ću dočekati taj dan da se ova trakavica riješi, a tada ćemo biti nagrađeni za vrijeme provedeno u ovoj dionici.

Država ima opciju nagoditi se sa SN Holdingom tj. sa Ostojom, dati mu traženu LRH i nešto casha koji bi on odmah i vratio u proračun kao predujam poreza. Na taj način bi vladajući ispali "heroji" koji čiste smece za drugima i koji su učinili pametan potez i uštedili državi velike novce, a uvjeren sam da bi i preuzimanje LRH prikazali kao odličnu stvar za hrvatski turizam i kao njihov osobni uspjeh. Uglavnom ovo bi bilo najbezbolnije riješenje…

Ima i druga solucija u kojoj nebi bilo nagodbe te bi se spor rješavao na sudu. Kao što sam već spomenuo, a kao i što mnogi, koji su u SNHO-u duže vrijeme, i znaju SNHO bi dobio taj spor te bi mu država bila dužna isplatiti 1,2 milijarde kuna + kamate. Razmislite koliko bi to iznosilo po dionici? (a uz to SNHO ima još imovine koja "valjda" također nešto vrijedi i koja nije niti približno ukalkulirana u današnju cijenu).
Osim što bi to bio veliki minus za vladu niti taj iznos, pogotovo u današnje vrijeme, nije zanemariv i vjerujem da će oni pokušati naći neku drugu soluciju kako do isplate u cashu nebi došlo.

Kada se spor, na ovaj ili onaj način, riješi SNHO će biti na puno višim razinama nego danas. Zanimaju me mišljenja forumaša koji su duže u SNHO-u, što očekuju od Ostoje u tom trenutku? Namjerno se išlo na to da SNHO izađe sa "uređenog tržišta" i da se njime trguje gdje se trguje kako bi imali puno manje obveze prema dioničarima. Ali i njemu će jednom biti u interesu rast SNHO-a, i tada će vjerujem, SNHO biti vracen na uređeno tržište gdje će se vidjeti cijela imovina SNHO-a i njezina vrijednost. Moguće da u budućnosti i fondovi počnu kupovati ovu dionicu što bi tada zasigurno podiglo cijenu, ali i likvidnost. Naravno, ako se djelomično promjeni vlasnička struktura tj. ako free float bude nešto veći…


Namjerno se išlo na to da SNHO izađe sa "uređenog tržišta" i da se njime trguje gdje se trguje kako bi imali puno manje obveze prema dioničarima. Ali i njemu će jednom biti u interesu rast SNHO-a, i tada će vjerujem, SNHO biti vracen na uređeno tržište gdje će se vidjeti cijela imovina SNHO-a i njezina vrijednost. Moguće da u budućnosti i fondovi počnu kupovati ovu dionicu što bi tada zasigurno podiglo cijenu, ali i likvidnost. Naravno, ako se djelomično promjeni vlasnička struktura tj. ako free float bude nešto veći…

Smanjenjem kapitala i izlaskom sa uređenog tržišta, bila su se istisnuli fondovi koji po svom statutu ne smiju imati takve dionice. U posljednje dvije godine trezor je jedini kupovao velike količine i time još više učvrstio pozicije. Moje mišljenje da bi se Ostoja, zbog potrebe financiranja obnove hotela i inih stavri, mogao vratiti u otvoreno tržište.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius



Namjerno se išlo na to da SNHO izađe sa "uređenog tržišta" i da se njime trguje gdje se trguje kako bi imali puno manje obveze prema dioničarima. Ali i njemu će jednom biti u interesu rast SNHO-a, i tada će vjerujem, SNHO biti vracen na uređeno tržište gdje će se vidjeti cijela imovina SNHO-a i njezina vrijednost. Moguće da u budućnosti i fondovi počnu kupovati ovu dionicu što bi tada zasigurno podiglo cijenu, ali i likvidnost. Naravno, ako se djelomično promjeni vlasnička struktura tj. ako free float bude nešto veći…

Smanjenjem kapitala i izlaskom sa uređenog tržišta, bila su se istisnuli fondovi koji po svom statutu ne smiju imati takve dionice. U posljednje dvije godine trezor je jedini kupovao velike količine i time još više učvrstio pozicije. Moje mišljenje da bi se Ostoja, zbog potrebe financiranja obnove hotela i inih stavri, mogao vratiti u otvoreno tržište.
[/quote]

Ma zašto? pa nije ovo amerika… Vratit će se kad bude htio prodat dionice…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

New Report

Close