SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako pocne padat bit cu sretan sto nisam danas kupio, a ako pocne rast pocet cu se lupat po glavi sto sam propustio

Još najbolje da kaže "dogovor je postignut", ne budite smiješni; pa da ga kazne što to nije
objavio (tko zna tko sve sada kupuje i u čije ime). Možda je, a možda i nije. Kada bude i
kada odluče to iznijeti u javnost svi ćemo znati, ali tada će biti VELIKA razlika dali već
posjedujete ovu dionicu ili ne. Po meni bolje da bude u portfelju nego ne, jer da je sad
prodam, a izađe vijest koju čekamo, ostavio bih se ovoga i nikad više ne bih kupio
niti jednu dionicu!

Gospodinu Bašiću, autoru teksta „SN Holding skočio 102 posto!“ objavljenom u Poslovnom dnevniku veliko hvala na višegodišnem praćenju spora oko većinskog vlasništva nad Liburnia Rivijera Hotelima te na uistinu korektnom informiranju javnosti.

Isto tako mora se priznati i da ovaj zadnji, gore navedeni tekst ne sadrži ni jednu novu informaciju koja nije već ranije bila dostupna široj javnosti (podatak o rastu cijene te podatak da dogovor s HFP još uvijek nije postignut).

Nije nova materijlna činjenica to što je dogovor dviju strana blizu. Nova materijalna činjenica o kojoj će javnost morati biti obaviještena je potpisivanje nagodbe. Prije samog potpisivanje nagodbe, od posebnog značaja je činjenica da jedna od stranka zastupa javni interes te da je prijedlog nagodbe proslijeđen DORH-u koji će se o istoj očitovati. Postavlja se pitanje kakvo bi to očitovanje onda SN Holding trebao dati u ovoj fazi pregovora? Nagodba uvijek podrazumijeva suglasnost dviju strana, sasvim je jasno da Ostoja ne može govoriti u ime državnog odvjetnika (o čijem mišljenju puno toga zavisi).

Dioničari SNHOa su u win-win situaciji. Dug je neosporan i jedino što je potrebno, a što svi mi koji smo duže unutra i imamo jest strpljenje.

Jasno da je Ostoja izjavio da dogovor nije postignut buduća da drugo niti nesmije reći i nema puno manevarskog prostora. Prema svemu pregovori su još u tijeku i u interesu i SNHO-a i rješenja cijelog spora je da se SNHO i ovaj spor što manje spominju u medijima. Nismo ništa novo saznali iz ovog teksta, već su samo konstatirane činjenice i nema mjesta panici…

Zašto win-win situacija? Mislim da je dug neosporan i da je sasvim jasno da će se SNHO kad tad namiriti ili putem suda ili putem sporazuma. Kada se to desi cijena će biti bar 3x u odnosu na današnju. Na sudu je spor došao u završnu fazu i upravo je na prijedlog SNHO-a odgođeno ročište, valjda iz razloga jer traju pregovori oko sporazuma. Mislim da je u vecem interesu vlade da se potpiše sporazum i da Ostoja ima boljku pregovaračku poziciju jer SNHO potražuje 1.2 milijarde kn +kamate što je veliki iznos, velik i za državni proračun. LRH je državi samo problem koji treba elegantno riješiti i sporazumom bi to postigli. Imaju soluciju dati Ostoji 59%LRH i nesto casha ili kroz neko krace vrijeme isplatiti 1,2milijarde kn…

Zanimljivo da ovakav tekst iziđe kada se više nije moglo kupiti SNHO ispod 130kn. Treba malima pokupiti i ovo što im je ostalo što jeftinije tako da samo određeni pokupe vrhnje.
Svi koji sumnjaju SNHO je bio na 400kn i vjerojatno biti će opet. Kada? Možda još ove godine, a možda i za nekoliko. U SNHO-u sam već nekoliko godina i što god izlazilo u medijima ja svoj SNHO neću pokloniti nekom za sitniš. I ja hoću svoj dio kolača pa koliko to trajalo.

“Dogovor nije postignut i više od toga ništa ne mogu reći”, kratak je Ostoja.

Pametnom dosta..pa neće valjda reći više nego mora…a očito ne mora reći ništa,kako se to i radi, sve u tišini dok se posao ne zaključi…
A nije ni ništa lagao,za sada očito još sporazum nije potpisan…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


a ja pohlepna budala nisam htio prodati danas po 130 nego čekat ću kao 140….grrrrrrrr
a sutra ću biti sretan ako prodam po 120…najrađe bih se našamaro [embarass]

Čemo takva žurba…pa jel gdje piše da je nešto propalo!?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Mislim da ovdje treba biti realan.Demanti Ostoje imat će sigurno kratkoročni negativni utjecaj na cijenu
dionice SNHO.Investitori će biti opezniji i vjerovatno će to utjecati i na likvidnost dionice.
Značajniji rast dionice uslijediti će tek kada se službeno objavi moguća nagodba ili druga činjenica
od značaja za spor HFP-SNHO.
Nažalost i panične reakcije nekih kratkoročnih ulagača su moguće.
Ovo će utjecati i na cijenu LRH.
Pozdrav

Kako se od jedne Ostojine recenice koja ne govori nista novog napravi takav clanak. Bas me zanima koliki ce utjecaj imat na cijenu kod otvaranja.

Ostoja nije rekao da su pregovori propali. Izbjegao je uopce reci i da li se pregovara.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



a ja pohlepna budala nisam htio prodati danas po 130 nego čekat ću kao 140….grrrrrrrr
a sutra ću biti sretan ako prodam po 120…najrađe bih se našamaro [embarass]

Čemo takva žurba…pa jel gdje piše da je nešto propalo!?
[/quote]

Pa Ostoja kaže da dogovor nije proveden… Mogo je reć: još pregovarmo… kaj ne???



Postavlja se pitanje kakvo bi to očitovanje onda SN Holding trebao dati u ovoj fazi pregovora? Nagodba uvijek podrazumijeva suglasnost dviju strana, sasvim je jasno da Ostoja ne može govoriti u ime državnog odvjetnika (o čijem mišljenju puno toga zavisi).

Ne izmišljaj, jasno i glasno rečeno je da DOGOVOR NIJE POSTIGNUT. Da je postignut, Ostoja bi to morao sada reći i dodati da se čeka mišljenje državnog odvjetništva, međutim iz njegove izjave vidi se da nikakvog dogovora nema pa to znači da su pregovori propali

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...




Postavlja se pitanje kakvo bi to očitovanje onda SN Holding trebao dati u ovoj fazi pregovora? Nagodba uvijek podrazumijeva suglasnost dviju strana, sasvim je jasno da Ostoja ne može govoriti u ime državnog odvjetnika (o čijem mišljenju puno toga zavisi).

Ne izmišljaj, jasno i glasno rečeno je da DOGOVOR NIJE POSTIGNUT. Da je postignut, Ostoja bi to morao sada reći i dodati da se čeka mišljenje državnog odvjetništva, međutim iz njegove izjave vidi se da nikakvog dogovora nema pa to znači da su pregovori propali
[/quote]

Ti si pomješao lončiće, dogovor ni ne može biti postignut bez pozitivnog mišljenja državnog odvjetništva. Ako se ne riješi nagodbom, riješit će se sudski.

New Report

Close