SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje za sve…
Koliko blizu mislite da je dogovor tj. nagodba, vremenski mislim?
Prije mjesec dana izašla je vijest da je blizu,sad kolko je to blizu…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ušao danas u SNHO,imam nešto i LRH,pa se nadam što skorijem okončanju ove sapunice! [thumbsup]

Zašto baš sada kad je SNHO odradio skoro 100% rasta u kratkom periodu, i to samo na temelju špekulacija o nagodbi? [shocked]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Pitanje za sve…
Koliko blizu mislite da je dogovor tj. nagodba, vremenski mislim?
Prije mjesec dana izašla je vijest da je blizu,sad kolko je to blizu…

Teško je to reći… Ja sam uvjeren u pozitivan ishod po SNHO. Vjerujem da će ovaj sporazum biti sklopljen najkasnije do početka ljeta, ako ne i prije…

Ali ako se, iako sumnjam u taj scenarij, desi da sporazum ne bude potpisan, SNHO bi dobio spor na sudu tako da je ovo win-win situacija za SNHO.

Rijetko koja dionica na ZSE nudi ovakav potencijal rasta u kratkom vremenu kao SNHO…



Ušao danas u SNHO,imam nešto i LRH,pa se nadam što skorijem okončanju ove sapunice! [thumbsup]

Zašto baš sada kad je SNHO odradio skoro 100% rasta u kratkom periodu, i to samo na temelju špekulacija o nagodbi? [shocked]
[/quote]

Nije puno,istina,malo špekulativno..potencijala i dalje ima,dok god visi nagodba u zraku,rast bi trebao biti neizbježan…a pogledajte malo,velika većina transakcija ide po asku..željena količina nemože se dobiti ukoliko ne dignete cijenu bar malo…vjerujem da ima još prostora za rast [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Stanje prodaje,15 najpovoljnijih ponuda za zainteresirane kupce

Količina Cijena

6 136,99
88 137,00
83 137,98
127 137,99
100 139,00
38 139,80
100 139,87
39 139,99
100 140,00
9 142,98
100 143,00
100 144,00
117 144,98
102 145,00
73 148,00
[thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

SN Holding skočio 102 posto!

Na temelju spekulacija o divljanju dionice SN Holdinga postavlja se pitanje zašto regulator ne reagira privremenom obustavom kao i u sličnim slučajevima

Dionice SN Holdinga na Zagrebačkoj burzi u posljednjih mjesec dana, najkraće rečeno, “divljaju”. U 21 trgovinski dan cijena je skočila čak 101,7 posto!

Posljednja vrijednost u utorak je iznosila 133,35 kuna. Čini se da, barem ako je suditi prema dostupnim informacijama, nema konkretnog razloga za takav rast. No jedan od uzroka “divljanja” dionice su, što nam je u telefonskom razgovoru potvrdio i Darko Ostoja, prvi čovjek SN Holdinga, medijske spekulacije o njegovu navodnom dogovoru s državom, odnosno Hrvatskim fondom za privatizaciju (HFP) o rješavanju pet godina duge sudske zavrzlame o vlasništvu nad dionicama Liburnia Riviera Hotela. U vrijeme objave članaka nekoliko je dana zaredom blokada prometa dionicama Liburnije Rivijere i SN Holdinga postao često viđen scenarij. Primjerice, nakon tih medijskih spekulacija dionice SN Holdinga skočile su više od 38 posto u jednom danu, dok je nekoliko dana poslije skakala više od deset posto na dan.

Ne očituju se
Dionice SN Holdinga kotiraju na Multilateralnoj trgovinskoj platformi (MTP) Zagrebačke burze i ne podliježu istim pravilima kojima se trguje na Uređenom tržištu. Međutim, “izdavatelj je na MTP-u također odgovoran osigurati dovoljnu razinu javno dostupnih informacija kako bi se omogućilo trgovanje pod jednakim uvjetima za sve ulagače”, stoji u odgovoru Hrvatske agencija za nadzor financijskih usluga na upit Poslovnog dnevnika. Ističu da jednako tako izdavatelj preuzima svu odgovornost vezano uz objavljivanje informacija, imajući u vidu da se na trgovanje na MTP-u primjenjuju odredbe Zakona o tržištu kapitala u dijelu zloupotrebe tržišta.

Insajdersko trgovanje
Budući da su dionice pod utjecajem medijskih spekulacija tako burno reagirale, postavlja se pitanje postoji li mogućnost insajderskog trgovanja. Na forumima koji redovito prate događaje na tržištu postavilo se pitanje ako je nagodba predsjednika Uprave SH Holdinga Darka Ostoje i države gotova stvar i nedostaje samo potpis na ugovoru, nije li to trebalo javno objaviti kako bi bili ispunjeni svi uvjeti ravnopravnosti na tržištu. Također se postavlja pitanje je li regulator trebao reagirati i tražiti privremenu obustavu trgovanja zbog spekulacije u medijima jer se tako narušava ravnopravnost ulagača na tržištu. Kada su mediji objavili informacije kojima IGH i Konstruktor gube “posao stoljeća” u Crnoj Gori, regulator je dionicama IGH i Tehnike odmah naredio privremeno obustavljanje trgovanja zbog pada cijene. Slična situacija bila je i s dionicama Podravke, dok je u slučaju Vupika privremena obustava trajala dvije godine. Treba li Hanfa isto reagirati i u slučaju SN Holdinga, teško je reći. U Hanfi kažu kako redovito prate događaje na tržištu i da će reagirati ako to bude potrebno.

Ostoja demantira
Nema dogovora

Kontaktirali smo i predsjednika Uprave SN Holdinga Darka Ostoju koji kaže kako dionica divlja zbog medijskih napisa o navodnom dogovoru s Hrvatskim fondom za privatizaciju. Međutim, demantira tu informaciju. Dogovor nije postignut i više od toga ništa ne mogu reći”, kratak je Ostoja. PD

sutra slijedi naglo ispuhivanje balona SNHO-a koji je narastao ISKLJUČIVO na špekulaciji da je nagodba pred zaključenjem!
to je bilo prije više od mjesec dana, a sad je ostoja napokon demantirao!
sutra slijedi negativna blokada i bijeg naivaca koje su zadnjih dana navukli u ovaj balon [bye]

Dogovor trenutno nije postignut što ne znaci da dogovor neće biti postignut, prema tome sumanjm u pad sutra, iako bi to neki voljeli…

joj, sad neću moć spavat. morat ću posudit nekakav film. dobro jutro da dogovor nije postignut i neće biti postignut sve dok u skdd ne bude pisalo da je snho vlasnik 60+% dionica LRH, a i kad bude pisalo, treba pričekat 20 dana mislim, za svaki slučaj da ne bi Vlada povukla suglasnost [huh] e tek onda će za mene dogovor bit postignut.

Only God, Muammar and Libya!

sutra slijedi naglo ispuhivanje balona SNHO-a koji je narastao ISKLJUČIVO na špekulaciji da je nagodba pred zaključenjem!
to je bilo prije više od mjesec dana, a sad je ostoja napokon demantirao!
sutra slijedi negativna blokada i bijeg naivaca koje su zadnjih dana navukli u ovaj balon [bye]

Samo ne znam tko će ti sutra prodati dionicu ispod 115,63 da ode u negativnu blokadu….
pa zadnjih dana se jedva nesto iscijedilo ispod 120….dok je 90% islo iznad 130….
Oni spekulanti koji su trejdali izmedju 120-130 su uglavnom svoje rijesili, a sad su usli i novi koji su tek kupili na ovim razinama iznad 130….
Mozda ce netko od njih odmah uci u minus veci od 10%…..
mi koji znamo sto smo kupili i koliko to vrijedi sigurno necemo….. [wink]

Opet mutljavina…. "Dogovor nije postignut,i više od toga Vam nemogu reći.!"

Možete ,možete reći g. Ostoja,I Vi,i predstavnici HFP . Vi stei odgovoran dioničarima,iako to ne zamišljate tako,a predstavnici HFP su odgovorni cijeloj naciji. Ako se nešto pregovara,već sam komentirao,a u pregovorima sudjeluje i javni interes u vidu HFP-a,onda bi to trebalo biti javno i transparentno,skoro kao i sjednice sabora.Možete reći,i morate,vode li se uopće pregovori,na kojim točkama je došlo od zastoja,i tko zastupa koje stavove.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Blago onima koji ne vide, a vjeruju.

a ja pohlepna budala nisam htio prodati danas po 130 nego čekat ću kao 140….grrrrrrrr
a sutra ću biti sretan ako prodam po 120…najrađe bih se našamaro [embarass]

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close