SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I.
BCI – dio je prodan, dio se iznamljuje. Garaže u vlasništvu cijela.

II.
u Istri (Rovinj) SN gradi vile i apartmane na površini od 57.250 m². Predviđena je izgradnja stambenog naselja koje će se sastojati od višestambenih kuća i obiteljskih vila s bazenima, te poslovnih objekata.

vrijednost?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


II.
u Istri (Rovinj) SN gradi vile i apartmane na površini od 57.250 m². Predviđena je izgradnja stambenog naselja koje će se sastojati od višestambenih kuća i obiteljskih vila s bazenima, te poslovnih objekata.

vrijednost?

Slučajno znam za ovo, tamo još nema ni urb. plana i ne gradi se apsolutno ništa niti će se graditi još min. 2 godine…

Evo i mene. Bio sam spriječen određeno vrijeme aktivno sudjelovati pa se odmah i ispričavam svima koji su nešto pitali i kojima sam trebao odgovoriti.

Istina. Ne gradi se ništa. Zbog kašnjenja planova i krize nije došlo do realizacije. Što zapravo u ovom trenutku i nije došlo tako loše. Zbog toga se SNHO neće više baviti samo nekretninama već će ulagati u obnovljive izvore energije. Već se vode pregovori o kupnji ili izgradnji solarnih i vjetro parkova. Time će se baviti Future Energy Holding. A uz to se ide u izgradnju domova za starije i nemoćne na području i oko Zagreba jer postoji određena potražnja.

Only God, Muammar and Libya!


Evo i mene. Bio sam spriječen određeno vrijeme aktivno sudjelovati pa se odmah i ispričavam svima koji su nešto pitali i kojima sam trebao odgovoriti.

Istina. Ne gradi se ništa. Zbog kašnjenja planova i krize nije došlo do realizacije. Što zapravo u ovom trenutku i nije došlo tako loše. Zbog toga se SNHO neće više baviti samo nekretninama već će ulagati u obnovljive izvore energije. Već se vode pregovori o kupnji ili izgradnji solarnih i vjetro parkova. Time će se baviti Future Energy Holding. A uz to se ide u izgradnju domova za starije i nemoćne na području i oko Zagreba jer postoji određena potražnja.

Pozdrav i tebi, malo stariji nick.

Sve stoji što si kazao, samo ulaganje u obnovljive izvore energije – kao izgradnja solarnih i vjetro parkova njima je potpuna nepoznanica, pošto nemaju trenutno niti novaca niti iskustva za takve/av pothvat/e.

Dobro je što se dionica pokrenula, loše da nemamju alternativu izlaska iz ove krize osim čekanja.

Siguran sam da će mnogi zaraditi dobro na ovoj dionici, ne obazirući se na zlonamjerne medijske napise.

Nažalost to je novija stvar na ovim prostorima, ali spominju se i mogući strani partneri, pa se nadajmo da će imati dobrog mentora.

Only God, Muammar and Libya!


Nažalost to je novija stvar na ovim prostorima, ali spominju se i mogući strani partneri, pa se nadajmo da će imati dobrog mentora.

Ma sve je dobro osim EIG d.d. – najbizarnija je stvar bila nakon pripajanja da je temeljni kapital smanjen s 50 mil $ na 5 mil – znam da nema veze s SNHO.

Ostoja se čini razumnim, stoga nema sumnje da će znati dodatno oploditi kapital.


I.
BCI – dio je prodan, dio se iznamljuje. Garaže u vlasništvu cijela.

I garaža je prodavana – JANAF kupovao parkirna mjesta i uknjižio se u gruntovnici.

kog briga za garažu…realna vrijednost SNHOa je puno viša od ove sad i samo je pitanje vremena kada će se približiti…samo malo optimizma i SNHO će dobiti krila


Vidim da nitko na forumu nije izlazio sa izračunima o dobiti SNHO-a ukoliko bi bilo kako su mediji prenjeli, dakle ukoliko bi SNHO dobio 58,57 LRH i 162 milijuna kuna. Nadam se da će moj izračun potaknuti i druge na konstruktivnu raspravu…

Prema trenutnim saznanjima SNHO bi trebao dobiti 58,57% dionica LRH i 162 milijuna kuna (predujam poreza).
Ako znamo da LRH ima 302.641 dionicu SNHO bi trebao dobiti 177.256 dionica LRH. Trenutna tržišna cijena LRH je 1.680,00kn.

Dakle 177.256 x 1.680,00kn = 297.790.080,00kn.
Ako tom iznosu pridodamo i 162.000.000,00 kn dobijemo ukupni iznos od:
459.790.080,00kn

Budući da SNHO ima 2.720.000 dionica, dobit po dionici od postignute nagodbe bila bi 169,04kn.

Uz sve navedeno SNHO posjeduje i druge vrijedne nekretnine: "Do kraja 2006. godine sagradili smo prestižnu poslovnu zgradu s 13.000 m² elitnog uredskog prostora, lociranu u samom središtu poslovnog dijela grada Zagreba, kao i garažu s 447 parkirnih mjesta. Zgrada je ubrzo po dovršetku u cijelosti komercijalizirana.

Danas raspolažemo s više od 800.000 m² zemljišta, od čega su 230.000 m² ekskluzivne parcele na jadranskoj obali (Hvar, Rovinj, Istra), na kojima pripremamo gradnju jedinstvenih rezidencijalnih nekretnina, koje će u skladu s našom misijom i poslovnom strategijom potvrđivati našu izvrsnost."

E sada par pitanja:
1.)Ukoliko bi bila postignuta nagodba po navedenom modelu dali bi SNHO ima obvezu plasniranja obvezujuće ponude, i po kojoj cijeni?

2.)Koje uvjete bi SNHO trebao ispuniti da fondovi dobiju zeleno svjetlo za ulaganje u SNHO? Trebali bi povecati temeljni kapital? Koliko je realna ovakva opcija? Jer ulazak fondova u ovu dionicu bi dodatno podigao cijenu i likvidnost, a kroz par godina, nakon što se spor riješi, vjerujem da će SNHO-u biti u interesu upravo takav scenarij.

Molio bi upucenije da daju okvirnu procjenu koliko bi bila fer vrijednost SNHO-a, ako bi se postigla nagodba sa državom prema navedenom modelu. Naime, spominju se garaže i poslovni prostori koji jesu ili nisu prodani(?) Ako i jesu prodani sredstva bi trebala biti na računu SNHO-a. Također i navedena zemljišta u Istri imaju svoju vrijednost…

Kao što sam izračunao, dobit po dionici od nagodbe sa državom bi trebala biti oko 169kn. Koliko vrijedi trenutna imovina koju SNHO posjeduje, ako ne računamo ovaj spor? Dali je i ako da koliko SNHO zadužen?

iussir ako ti imas stan u centru zagreba i sutra ti baka/deda ostavi kucu na panti, dali si ti onda bogatiji ili ne?
mislim je imas veci portfelj ili si ostao isto bogat kad si imao samo stan???

goran racunica je jednostavna
otprl 169 kn plus sad. vr. 100kn ti je 269kn
a prava vrijednost ehehehehe….
na pocetku ovog foruma su nes komentirali da bi sa sporom moglo sve biti oko 500-600 kn ali previse je nepoznanica da bi ulazio itko u to, osim onih koji imaju uvid u pravo stanje
pozdrav goranu



..Kao što sam izračunao, dobit po dionici od nagodbe sa državom bi trebala biti oko 169kn

ma što ti lupetaš, kakva dobit? znaš li ti što je uopće dobit? AKO uopće dobiju te dionice povećat će im se BV i gotovo. svima je jasno zašto je ostoja delistirao SNHO iz redovnog tržišta pa se pare preljevaju na druge račune jer nitko ne vidi FI !! što misliš da će mali dioničari imati ikakve koristi čak i da se nešto riješi u korist SNHO?? ma daj nas ne nasmijavaj….
i prestani se sam sa sobom dopisivati jer je to tragikomično [bye]
[/quote]

Cilj mog posta je bio da potaknem na kostruktivnu raspravu, iako vidim da "svi" nisu sposobni za to, nažalost. Računica po kojoj bi, ukoliko se nagodba provede po znanom modelu, SNHO imao imovinu veću za 459.790.080,00kn je vjerujem svima jasna, a ako Vi tvrdite da dioničari neće imati nikakve koristi od toga da se imovina SNHO-a poveća za 459.790.080,00kn, da SNHO postane večinski vlasnik LRH, i da je napokon ovaj spor gotov, onda mi stvarno nije jasno šta radite na burzi? [shocked]

Ono što je stvarno tragikomično nisu moji postovi, već to da Vi pišete u negativnom tonu bez konkretnih argumenata od trenutka kada je objavljeno da je na pomolu nagodba. Nije mi jasno zašto se toliko bavite SN Holdingom i zašto pišete samo na ovoj temi, ako nemate njihove dionice i ako ih ne namjeravate kupiti, a u cijeloj toj priči je najžalosnije da se vidi da niste upoznati sa cijelom problematikom što se može vidjeti i iz navedenog posta u kojem, kao i u drugim postovima,neargumentirano, iznoseci neistine (neki bi rekli "lupetajući, ali ne i ja [smiley]), drukate protiv SNHO-a samo sa jednim ciljem… [bye]


e da, skoro sam zaboravio, SNHO je tužbu podnio u svoje ime i u ime VLHO!
tako da ako i kad SNHO dobije nekakvu naknadu, iz tog mora isplatiti i VLHO, a to je nekih 40% iznosa koji dobije ide VLHO-u [thumbsup]

wrong…VLHO i KORF su odustali od potraživanja u cijelosti.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close