SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U igri i Strasbourg

»Darko Ostoja je čovjek koji je trenutno financijski neovisan, njemu se ne žuri i on ima strpljenja slučaj Liburnija gurati do kraja, do suda u Strasbourgu«, kaže nam naš sugovornik dobro upućen u čitav slučaj.

Ostoja je, kako doznajemo, početkom prošle godine zbog ovog slučaja u Bruxellesu angažirao vrhunskog engleskog lobistu koji je između ostalog bio angažiran i na slučaju rješavanja ukrajinskog ruskog spora oko plina.

Također je oko cijelog slučaja informirao i visoke dužnosnike u Europskoj Uniji.

izvor:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Kronike/nagodba-s-ostojom-ceka-blagoslov.aspx

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ma Ostoja i grof su mustre,ta pokazuje 50-60 kn

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

Gospodo nećete više kupiti ispod 100 kn… , a vi samo čekajte

Isti scenarij kao i jučer, pad i onda ponovni povratak na 110-115 kn na kraju dana.


Gospodo nećete više kupiti ispod 100 kn… , a vi samo čekajte

Bome, ja kupio po 98,5….a moram priznat da se nisam nadao….. [smiley]

ja, a imam ga vrlo malo, ne prodajem ispod 400 kuna. vi drugi kako god znate. a kad prodam, još ću dokupiti LRH jer morat će dati ponudu po cijeni stjecanja a to je prosjek od cca 5800 kuna, što je 190 kuna manje od obveze ponude grada i općina i NL d.o.o. Nije loše. Iako će kupnja znatno umanjiti knjigovodstvenu vrijednost SNHO-a, realna buduća projekcija govori nam da će SNHO, kad otkupi sve dionice LRH i konačno iz nje napravi pravu firmu, vrijediti daleko više.

...povijest se ponavlja...

400 KN ce biti vrijednost kada lrh bude 5800 tako da mozda neces stici uci po nizoj p u lrh.
dali u tom slucaju snho treba dati ponudu za otkup lrh po p stjecanja, po knjigovodstvenoj p ili po prosjecnoj p u 3 mj?


400 KN ce biti vrijednost kada lrh bude 5800 tako da mozda neces stici uci po nizoj p u lrh.
dali u tom slucaju snho treba dati ponudu za otkup lrh po p stjecanja, po knjigovodstvenoj p ili po prosjecnoj p u 3 mj?

po cijeni stjecanja dionica preko 25%, dakle ako se ne varam neki su izračunali da je to cca 5800 kuna. nisam provjeravao. a ako ne stignem u dokup, nema veze, imam ja puno LRH, puno više od ovog čuda kojeg imam u vrlo maloj količini tek da se nađe usput.

...povijest se ponavlja...

Danas nije bilo previše zbivanja na SNHO-u. Imamo pad od 4,62% uz promet od 150.000,00kn. Budući da smo dva dana rasli po 40 i 20% uz promete od oko 500.000,00kn svakog dana smatram da je ova današnja stagnacija bila za očekivati, a ono što veseli je relativno mali promet (kada imamo pad), u usporedbi sa prometima kada je SNHO rastao par desetaka posto dnevno…

Nisu mi jasni oni koji su se postavili na prodaju između 105-120kn iz razloga budući da je sasvim realna mogucnost da narednih dana izađe službena obavijest o postignutoj nagodbi, a sumnjam da svi prodavatelji sjede pred ekranom od 10-16h. U tom slučaju bi se u par sekundi počistila kompletna prodaja na 1xxkn i nije mi baš logično biti na prodaji, i riskirati da prodaš dionicu po 110 ili 120 kn, nakon što izađe službena obavijest o postignutoj nagodbi.

Vidim da nitko na forumu nije izlazio sa izračunima o dobiti SNHO-a ukoliko bi bilo kako su mediji prenjeli, dakle ukoliko bi SNHO dobio 58,57 LRH i 162 milijuna kuna. Nadam se da će moj izračun potaknuti i druge na konstruktivnu raspravu…

Prema trenutnim saznanjima SNHO bi trebao dobiti 58,57% dionica LRH i 162 milijuna kuna (predujam poreza).
Ako znamo da LRH ima 302.641 dionicu SNHO bi trebao dobiti 177.256 dionica LRH. Trenutna tržišna cijena LRH je 1.680,00kn.

Dakle 177.256 x 1.680,00kn = 297.790.080,00kn.
Ako tom iznosu pridodamo i 162.000.000,00 kn dobijemo ukupni iznos od:
459.790.080,00kn

Budući da SNHO ima 2.720.000 dionica, dobit po dionici od postignute nagodbe bila bi 169,04kn.

Uz sve navedeno SNHO posjeduje i druge vrijedne nekretnine: "Do kraja 2006. godine sagradili smo prestižnu poslovnu zgradu s 13.000 m² elitnog uredskog prostora, lociranu u samom središtu poslovnog dijela grada Zagreba, kao i garažu s 447 parkirnih mjesta. Zgrada je ubrzo po dovršetku u cijelosti komercijalizirana.

Danas raspolažemo s više od 800.000 m² zemljišta, od čega su 230.000 m² ekskluzivne parcele na jadranskoj obali (Hvar, Rovinj, Istra), na kojima pripremamo gradnju jedinstvenih rezidencijalnih nekretnina, koje će u skladu s našom misijom i poslovnom strategijom potvrđivati našu izvrsnost."

E sada par pitanja:
1.)Ukoliko bi bila postignuta nagodba po navedenom modelu dali bi SNHO ima obvezu plasniranja obvezujuće ponude, i po kojoj cijeni?

2.)Koje uvjete bi SNHO trebao ispuniti da fondovi dobiju zeleno svjetlo za ulaganje u SNHO? Trebali bi povecati temeljni kapital? Koliko je realna ovakva opcija? Jer ulazak fondova u ovu dionicu bi dodatno podigao cijenu i likvidnost, a kroz par godina, nakon što se spor riješi, vjerujem da će SNHO-u biti u interesu upravo takav scenarij.

Novi LIst…

U igri i Strasbourg

»Darko Ostoja je čovjek koji je trenutno financijski neovisan, njemu se ne žuri i on ima strpljenja slučaj Liburnija gurati do kraja, do suda u Strasbourgu«, kaže nam naš sugovornik dobro upućen u čitav slučaj.

Ostoja je, kako doznajemo, početkom prošle godine zbog ovog slučaja u Bruxellesu angažirao vrhunskog engleskog lobistu koji je između ostalog bio angažiran i na slučaju rješavanja ukrajinskog ruskog spora oko plina.

Također je oko cijelog slučaja informirao i visoke dužnosnike u Europskoj Uniji."

zaheban ovaj Ostoja……neće on to pustiti tako lako…

[thumbsup]

@goran9141

bravo za trud….predlažem da stavimo sve na stol i vidimo vrijednost.
doduše fali nam zadnji fi. obrest je nešto govorio da će ga poslati ali izgleda da je zaspao [smiley]

I još nešto. Pa ne vrijedi LRH 1680 kn. Kad delboy vidi tvoju procjenu (1680 kn po dionici) otpasti će mu kosa sa glave. [lol]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Uz sve navedeno SNHO posjeduje i druge vrijedne nekretnine: "Do kraja 2006. godine sagradili smo prestižnu poslovnu zgradu s 13.000 m² elitnog uredskog prostora, lociranu u samom središtu poslovnog dijela grada Zagreba, kao i garažu s 447 parkirnih mjesta. Zgrada je ubrzo po dovršetku u cijelosti komercijalizirana.

Dobar dio je već prodan – npr JNAF. I još neki su kupovali.

New Report

Close