SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zato što oni nisu u burzovnoj kotaciji koja to zahtjeva . sjećaš se da su tražili delistiranje, što znači da se trguju na MTP platformi. zato mi je ipak milije imati LRH jer ona će kao firma u kojoj HFP ima znatan udio (zasad) i dalje ostati na burzi i objavljivat će izvješća.


@delboy

jako davno sn (negdje 2006) je smanjio kapital ispod 30 m i time izašao iz službene kotacije. Razlog smanjenja se nagađao??
Malo kasnije iz topa 10 izlaze fondovi koji ne mogu posjedovati dionice tvrtki koje nisu u kotaciji.
Pogodi tko je sve to pokupovao?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


@iussir

dao sam ti savjet da počneš čitati temu od početka pa onda piši o SN-u’. Ovako samo laprdaš.

savjete dijeli kad te netko pita, nije ti ovo škola da možeš laprdati bez kraja i konca!

Netko ovdje dezura i oko ponoći i svima odabranima dijeli jedinice…..
Nema sumnje, dobar znak…. [thumbsup]

Nakon fenomenalnog jučerašnjeg dana gdje smo imali rast od 38,95% i promet od oko 500.000,00 kn, te nakon prospavane noci, da i ja iznesem svoja razmišljanja…

U SNHO-u sam oko već 4-5 godina i ne planiram ga prodavati. Jučer smo imali osjetan rast od oko 40% ( koji je u jednom trenutku bio i preko 60%), ali prostora za rast ima i dalje. Kao što su neki primjetili SNHO nije rastao, kada je CROBEX rastao, te je samo tu bila razlika od 30-40%.

Potencijal SNHO-a je velik, i rast u slučaju da SNHO dobije spor, što je po mnogim pravnim stručnjacima jedino rješenje, bio bi velik. Nema previše slobodnih dionica, a također niti fondovi nisu unutra. Razmislite samo kakav bi bio efekt ako za par godina SNHO pređe u burzovnu kotaciju koja zahtjeva veću transparentnost, ali koja pruža mogucnost fondovima da posjeduju SNHO.

Jučerašnja vijest je fenomenalna za sve dioničare SNHO-a, a također me veseli i da Bajs nije kategorički odbio tu mogucnost, pa je za pretpostaviti da ima istine u cijeloj priči. Realno gledano najbolje je da se što je tiše moguće riješi ovaj spor, jer ako bude previše tekstova o tome u novinama, javnost će se opet okrenuti protiv SNHO-a, Ostoje i "rasprodaje imovine" pa bi to mogao biti dodatan uteg riješenju ovog spora.

Ostoja oduvijek pikira LRH i uvjeren sam da bi na ovakav scenarij on pristao, a sa druge strane vlada je svjesna da će, ako se ročište održi, izgubiti spor. Novaca od 1,2 milijarde kuna + kamate bi teško osigurali u trenutnoj situaciji, bez rebalansa proračuna i dodatnih problema, te im je ovakva vrsta nagodbe puno bolje rješenje. Dokaz tome je i to da bi SNHO uz 59% dionica LRH dobio i 162 milijuna kuna koje bi uplatili u državni proračun kao predujam poreza. Dakle, jasno je da je državni proračun "tanak" i da će vlada pokušati rješiti ovaj spor, bez da mora odriješiti kesu (mislim na cash). 59% dionica LRH i 162 milijuna kuna meni zvuce kao jako lijep potencijal za rast.

Računajmo samo da bi 59% dionica LRH-a trebala znaciti rast SNHO-a za više od 100kn dionice SNHO-a, ako vrednujemo LRH prema trenutnoj tržišnoj cijeni. U to nije ubrojeno niti onih 162 milijuna kuna, a naravno da uz sve to SNHO ima imovinu koja je itekako vrijedna.

"Do kraja 2006. godine sagradili smo prestižnu poslovnu zgradu s 13.000 m² elitnog uredskog prostora, lociranu u samom središtu poslovnog dijela grada Zagreba, kao i garažu s 447 parkirnih mjesta. Zgrada je ubrzo po dovršetku u cijelosti komercijalizirana.

Danas raspolažemo s više od 800.000 m² zemljišta, od čega su 230.000 m² ekskluzivne parcele na jadranskoj obali (Hvar, Rovinj, Istra), na kojima pripremamo gradnju jedinstvenih rezidencijalnih nekretnina, koje će u skladu s našom misijom i poslovnom strategijom potvrđivati našu izvrsnost."

Ne sumnjam u to da će SNHO dobiti spor, a vremena za čekanje imam. Veseli me ovaj rast kao i to da se "nešto kuha iza brda" te nas očekuju zanimljiviji dani za SNHO, a iza nas je grdi period niske likvidnosti i bez ikakvih novosti…

Apeliram na sve koji su unutra, pogotovo na one koji posjeduju SNHO već par godina, da ne rasporadaju SNHO po trenutnim cijenama. Očito je rješenje spora blizu, a svima je jasno da će cijena biti znatno viša kada se spor riješi. Ako smo imali rast od 40% samo na glasine, koliki će biti rast kada SNHO dobije spor? Ako sam imao strpljenja tolike godine, sigurno neću sada rasporadavati SNHO na par desetaka post rast, kada sve ukazuje na to da je riješenje spora blizu.

Evo važnog dijela teksta iz jučerašnjeg Jutarnjeg:
"Ročište koje se trebalo održati prije nekoliko dana, a prema procjenama upućenih s velikom šansom da presuda bude u korist tužitelja, odgođeno je na prijedlog SN holdinga. Upravo taj taktički potez upućuje na to da se ovaj dugogodišnji spor pokušava riješiti nagodbom."

Dakle, ukoliko nagodba i propadne, u što sumnjam, ročište u kojem SNHO ima veliku šansu da dobije spor trebalo bi se

e da, skoro sam zaboravio, SNHO je tužbu podnio u svoje ime i u ime VLHO!
tako da ako i kad SNHO dobije nekakvu naknadu, iz tog mora isplatiti i VLHO, a to je nekih 40% iznosa koji dobije ide VLHO-u [thumbsup]


e da, skoro sam zaboravio, SNHO je tužbu podnio u svoje ime i u ime VLHO!
tako da ako i kad SNHO dobije nekakvu naknadu, iz tog mora isplatiti i VLHO, a to je nekih 40% iznosa koji dobije ide VLHO-u [thumbsup]

Da ste u SNHO-u duže vremena, ili da ste pročitali prijašnje postove, znali bi da to nije točno. Sva potraživanja koa je VLHO imao prenjeta su na SNHO i SNHO je jedini koji će biti isplacen ukoliko dobije spor.

I kupnja se pojačava. Biti će zanimljivo danas… Mogli bi dan završiti na preko 110,00 kn…

Kupnja
95,00 900
93,60 120
93,50 250
93,01 200
93,00 300
92,15 100
90,10 150

Kupnja pojacava. Kupnja/Prodaja 10000/6500. Skida se s prodaje. Nastavljamo dalje. [thumbsup]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nakon 20 minuta imamo rast od 15% uz solidna promet od oko 100.000,00 kn. Netko je malo jace pocistio prodaju. ČIni se da ćemo još gore. Lijepo je ovo gledati onima koji su unutra… Samo neka potraje 😉

105,00 80 10:16:23
104,40 104 10:15:51
104,39 40 10:15:51
104,00 50 10:15:51
104,00 40 10:15:47
104,00 30 10:14:24
104,00 80 10:11:37
104,00 20 10:11:37
104,00 50 10:11:06
103,00 90 10:08:17
103,00 100 10:07:39
103,00 10 10:01:20
101,00 40 10:00:43
100,00 40 10:00:22
100,00 104 10:00:22
100,00 21 10:00:22
99,06 40 10:00:00

E da, treba li reći da smo opet u B L O K A D I 🙂

u 12:16 show se nastavlja. Prva prodaja je na 108,00

Btw. hvala onima koji mi dijele jedinice. To je obično dobar znak, samo nastavite tako 😉

Blokada.


I kupnja se pojačava. Biti će zanimljivo danas… Mogli bi dan završiti na preko 110,00 kn…

Blokada. S obzirom kako se kupnja dize i kako se skida s prodaje ne bi me iznenadilo da ode i vise.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

E, sad mi je zao što nisam jučer kad se saznalo za ovu vijest počistio kompletnu prodaju na 80, nego samo 500 komada….. [angry]

New Report

Close