SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrijeme je da i SNHO dođe na svoje.
Samo treba otići ovih nekoliko drhtavih.

puć !

( tko je jamio…jamio je )

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Još će tu biti vijesti!

PS
pozdrav svim starim SN kolegama,

obrest gdje si?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

SAMO BEZ EUFORIJE! [shocked]

Naravno da skok neće doći odmah.
Kada napokon izađemo iz krize koja je prisutna u svim aspektima, važno je da ćemo biti oslobođeni tereta dugova i presuda, a onda samo [thumbsup].

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

ZAGREB, 23. veljače 2010. (Hina) – Ministar turizma Damir Bajs danas nije želio komentirati današnje medijske napise o navodnom dogovaranju nagodbe između Vlade i SN Holdinga kojom bi se tom Holdingu iz portfelja Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) vratilo 59 posto dionica najveće kvarnerske hotelske tvrtke, opatijskih Liburnia Riviera Hotela.

Kazao je samo da o tome ništa ne može reći niti komentirati dok ne čuje neke informacije iz HFP-a.

Ministar Bajs o LRH je upitan danas u Ministarstvu turizma nakon jutrošnjeg radnog sastanka s ministrom financija Ivanom Šukerom i predstavnicima hrvatskih hotelijera, članovima Hrvatske udruge poslodavaca u hotelijerstvu (HUPUH).

Među njima bio je i predsjednik Uprave LRH-a Kristjan Staničić, koji također nije želio komentirati navedenu problematiku, ali je upitan za poslovanje LRH istaknuo da je to stabilna hotelska kompanija koja intenzivno radi na pripremama sezone 2010.

Za njih je sezona zapravo već počela, otvorena su im tri hotela, a u poslovanju kao i mnogi drugi, kako kaže, primjenuju antirecesijske mjere štednje i druge.

Za prošlogodišnji poslovni rezultat kaže da je bio uspješan i vjeruje da će i predstojeći financijski izvještaji biti pozitivan, dok su za ovu godinu planirali razinu sličnu lanjskoj.

Prema podacima Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD), većinski udjel od 58,58 posto dionica u LRH drži HFP, dok je na tvrtku Nova Liburnija d.o.o. Grad Opatija prenio 25 posto dionica koje je dobio odlukom hrvatske Vlade. SN Holding trenutno drži 2,55 posto udjela, ali se za udjel u LRH dugo godina sudski spori s državom.

Zanimljivo je da je tijekom današnjeg trgovanja na Zagrebačkoj burzi dionica LRH zabilježila skok od 9,44 posto, na 1.647 kuna, dok je istodobno zbog porasta cijene dionice SN Holdinga bilo obustavljeno, a kasnije (oko podneva) i nastavljeno trgovanje tom dionicom.

Na upit Burze iz tog su Holdinga izvijestili da im nisu poznate nikakve nove materijalne činjenice koje bi utjecale na cijenu. Nakon toga oko 13 sati cijena te dionice porasla je 63,04 posto, na 114,99 kuna.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Mislim da je jako bitno da Bajs to nije kategorički odbio, a bitno je da nije graknuo ovaj iz LRH. Ako ne bude previše graktanja onda je to jako izgledno

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

meni uopće nije jasno zašto SNHO raste?

1. umjesto 84% LRH, SNHO dobija samo 59%
2. umjesto 1,2 milijarde kuna dobija dionice hotelske kuće u koju treba uložiti još barem 300 milijuna kuna da se dovede na nivo na kojem treba biti
3. SNHO će još od svoga keša platiti 160 milja kuna državi poreza
4. SNHO će još morati izaći s javnom ponudom jer je stekao preko 25% vlasništva

pa ovo je koma, a ne razlog za rast????!?!?

@iussir

no comment
otkud sad ti sa ovakvim argumentima? hajde olovku u ruke pa zbrajaj, pa tek onda piši.
preporučam čitati temu zadnje dvije godine kao pomoć.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


meni uopće nije jasno zašto SNHO raste?

1. umjesto 84% LRH, SNHO dobija samo 59%
2. umjesto 1,2 milijarde kuna dobija dionice hotelske kuće u koju treba uložiti još barem 300 milijuna kuna da se dovede na nivo na kojem treba biti
3. SNHO će još od svoga keša platiti 160 milja kuna državi poreza
4. SNHO će još morati izaći s javnom ponudom jer je stekao preko 25% vlasništva

pa ovo je koma, a ne razlog za rast????!?!?

a ha ha ha, ja ću se objesit [lol]


meni uopće nije jasno zašto SNHO raste?

1. umjesto 84% LRH, SNHO dobija samo 59%
2. umjesto 1,2 milijarde kuna dobija dionice hotelske kuće u koju treba uložiti još barem 300 milijuna kuna da se dovede na nivo na kojem treba biti
3. SNHO će još od svoga keša platiti 160 milja kuna državi poreza
4. SNHO će još morati izaći s javnom ponudom jer je stekao preko 25% vlasništva

pa ovo je koma, a ne razlog za rast????!?!?

raste zato što neki prodaju, a drugi po tim cijenama kupuju. načelno, ti si potpuno u pravu. dobro se zna koliko će koštati LRH za SNHO u preuzimanju, ali opet trebaš gledati malo dalju budućnost u kojoj će očito SNHO biti vlasnikom cijele LRH, dakle i SNHO će kad tad naplatiti svoje skupo ulaganje. a da je moglo bolje, sumnjam, u ovim okolnostima besparice.

...povijest se ponavlja...

iussir pa ti nisi normalan….ali stvarno….
ako je na nagađanje dionica otisla +60% sta ce biti kad se vijest sluzbeno objavi???
ja bi jos kupovao ali sam max u snho i nemam vise kesa za uci.
mislim da ce se dici dionica prek 200kn u sadasnje vrijeme a kad se stvari jos malo posloze i kad izademo iz krize biti ce para ko govana….
ljudi uzivajmo jer sunce se napokon pojavilo

New Report

Close