SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo vjerojatno…

"Znači ako sam dobro razumio da nakon upravnog spora nema više instanci? "

Pravilo da u upravnom sporu žalba nije dopuštena dovodi do činjenice da je porasla vrijednost izvanrednih pravnih lijekova. Tu je broj tih pravnih lijekova reduciran (za razliku od upravnog postupka)!
Zakon o upravnim sporovima predviđa samo dva izvanredna pravna lijeka: zahtjev za zaštitu zakonitosti (pravo na korištenje ovog izvanrednog pravnog lijeka ima samo državni odvijetnik ako je odlukom suda povrijeđen zakon, drugi propis ili opći akt) i ponavljanje postupka (taksativno nabrojanih 6 razloga koji su malo vjerojatni u ovom sporu).


Da li nakon Upravnog suda ukoliko presuda bude u korist SN Holdinga postoji još koja instanca, odnosno da li će presuda biti pravomoćna ili se još može žaliti.
HVala


Nakon upravnog suda ako stranke i dalje nisu zadovoljne imaju pravo na obnovu postupka od prvvog stupnja pa dalje.Kruha i igara nam dajte [tongue]


Malo vjerojatno…

Ima pravo na obnovu postupka a navesti mora jedan od gore navadenih razloga.Kao da je to problem?
Igre bez granica se moogu nastaviti do sudnjeg dana.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Hvala kolega Mark 85

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

"Ima pravo na obnovu postupka a navesti mora jedan od gore navadenih razloga.Kao da je to problem?
Igre bez granica se moogu nastaviti do sudnjeg dana. "

Pa to je problem budući da ti razlozi ne postoje, a i da postoje, kratkoročni (špekulantski) efekt porasta vrijednosti dionce ćete imati po samoj objavi presude, poslje presude postoje rokovi za izvanredne pravne lijekove…


Hvala kolega Mark 85

Na čemu??Što ti je objasnio?Svatko može citirati zakon o obveznim odnosima ali treba poznavati osnove.Dakle :termin malo vjerojatno pravo NE POZNAJE. Ili je moguče ili nije.U ovom slučaju je moguče

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Hval na vašim jedinicama, zakon o obveznim odnosima nema puno veze s ovim…

Pa ako je malo vjerojatno, da li ja tvrdim da je nemoguće… strašno [lol] [undecid]


Nakon upravnog suda ako stranke i dalje nisu zadovoljne imaju pravo na obnovu postupka od prvvog stupnja pa dalje.Kruha i igara nam dajte [tongue]

NIJE ISTINA!!!!!!!!!!RIJEŠENJE UPRAVNOG POSTUPKA,NE ODGAĐA IZVRŠENJE RJEŠENJA!!!!!!,postoji mogučnost žalbe drugom sudu,al NE ODGAĐA IZVRŠENJE!!!!!!

Miško nisam ti ja dao jedinicu ali nemogu ti dati ni peticu [lol] [kiss]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"



Nakon upravnog suda ako stranke i dalje nisu zadovoljne imaju pravo na obnovu postupka od prvvog stupnja pa dalje.Kruha i igara nam dajte [tongue]

NIJE ISTINA!!!!!!!!!!RIJEŠENJE UPRAVNOG POSTUPKA,NE ODGAĐA IZVRŠENJE RJEŠENJA!!!!!!,postoji mogučnost žalbe drugom sudu,al NE ODGAĐA IZVRŠENJE!!!!!!
[/quote]

Ko te pa sad pita za izvršenje’??? [shocked] Što vičeš [angry] Izvršenje se ne odgađa ali se naknadno može poništiti ako na "nekom drugom sudu bude tako odlučeno".I stvar se ima vratiti s kamatama!!
Prekidam ovu raspravu i određujem pauzu. [lol]

Ps:150 kažeš? kolko komada? [huh]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Ha ha, danas sam se posvađao sa svima na forumu jer sam kako kaže kolega lavgar, samo citirao par zakona…kolega xxx sve što sam napisao stoji, poslije presude cijena ide drastično gore, a vi spominjete neke razine od 150 kn!!! Najbolje mi je ovo "čuješ", ma čujem, čujem [lol] [lol] .***obrisano***

New Report

Close