SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da dogovorio!!,jeli realizirao?

čim se vlada i štrok dogovore (naravno uvijek postoji ako), do realizacije će vrlo brzo doći.
Štrokova ponuda da preuzme LRH, vladi je dobro došla da se izvuče iz sr..a u koji je upala sa privatizacijom LRH. Uskoro počinje suđenje, a ne zaboravimo presudu arbitraže koja vladi visi oko vrata. Vrijeme curi….

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


da dogovorio!!,jeli realizirao?

pa najvjerojatnije nije realizirao..tj. biti ce mu isplaceno ukoliko Strok dogovori stvar sa Vladom…
po meni bi bilo bolje da to ne dogovori jer onda Upravni sud dosudjuje znamo kome i prica je zavrsena…

da, Vlada je u pat poziciji, ako ne rijesi sa Strokom onda joj slijedi ono sto se dogodilo mislim 2005 kada je cijela Liburnija (tocnije oko 90% nje) pripalo SN-u…

Podsjetimo, potrazivanja od SN-a prema vladi su modificirana na 59% Liburnie + 70 milijuna eura
http://www.nacional.hr/articles/view/45526/

nemojmo zaboraviti i kamatice…prije godinu dvije govorilo se i o 1.5 mlrd kuna duga, bila je emisijia u Otvorenome, Polancec je govorio da je dug uvelike narastao…zelim reci da ova spekulacija novinara o 59% Liburnie + 70 milijuna eura se moze vjerovanto pretvoriti i veci iznos jer je sve obavijeno velom tajne…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE



da dogovorio!!,jeli realizirao?

čim se vlada i štrok dogovore (naravno uvijek postoji ako), do realizacije će vrlo brzo doći.
Štrokova ponuda da preuzme LRH, vladi je dobro došla da se izvuče iz sr..a u koji je upala sa privatizacijom LRH. Uskoro počinje suđenje, a ne zaboravimo presudu arbitraže koja vladi visi oko vrata. Vrijeme curi….
[/quote]
evo ti stotka!!!!!

Zasto je Strok izasao u novine sa svime ovime? Jedino zato da i na taj nacin pritisne vladu. Ova prica mi pocinje sve vise liciti na onu u kojoj se pojavljuje princ na bijelom konju. Ali…

SNHO ima potrazivanja za 85% LRH, kako je 25% otislo Opatiji, SNHO za tih 25% trazi 70M Eur, dakle po toj racunici LRH vrijedi 280M Eur ili oko 6500 kn po dionici sto je oko ATH i fantazija za sadasnje prilike. Nisam racunao zatezne kamate a i stavio sam prorocanski 1Eur = 7kn

E sad se pise po novinama da je navodno Strok kupio ta potrazivanja (85%LRH) za 160M Eur. To izadje na cca 4500 kn po dionici LRH koja je uzgred budi receno petak zavrsila na 2500kn.

Malo mi je nelogicno zasto je SNHO pristao na ovakvu varijantu gdje gubi 2000kn po dionici LRH, ako je vec toliko cekao i ako je cijela stvar zicer? Nadalje, iako sada traje rasprodaja na trzistu (a jos ce dugo tako biti, cini mi se), zasto uopce ide prodavati LRH kada su SNHO i njegovi rodjaci ionako orjentirani na turistici sektor?

Ono sto mi je jedan veliki plus u cijeloj prici je cinjenica da vlada stalno odgadja rasplet situacije, sto znaci da bas nije sigurna da bi stvari na sudu za nju pozitivno zavrsile. Ali to ne znaci da ce se sada, kada se pojavio princ na bijelom konju, stvari razrijesiti sutra ili ovaj mjesec ili ove godine…


Malo mi je nelogicno zasto je SNHO pristao na ovakvu varijantu gdje gubi 2000kn po dionici LRH, ako je vec toliko cekao i ako je cijela stvar zicer? Nadalje, iako sada traje rasprodaja na trzistu (a jos ce dugo tako biti, cini mi se), zasto uopce ide prodavati LRH kada su SNHO i njegovi rodjaci ionako orjentirani na turistici sektor?

više puta je već objavljeno da je i ostoji već dopiz…., te da je spreman i popustiti u visini odštete.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ne samo da je Ostoji dopiz… već to pokušava riješiti za mandata HDZ-a. Ako ročište ne bude ovog mjeseca bit će to još jedan gaf hrvatskog pravosuđa…ali mi smo tu i čekamo!

MISLIM DA DO SUDA "NESMIJE"DOĆ,MOŽDA BI VELIKE GLAVE PALE,JER KAKO GOD BILO,I KOLIKO GOD SVE TO IŠLO NAMA U KORIST,CIJELA SITUACIJA JE BILA VELIKI "GAF",VLADE…

Riješit će se to prije suda.
Što se tiće rezanja nekih glava (čitaj vlada), u pravu si. Za njih je bolje da ne dođe do presude suda, jer su ga onda gadno popušili.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

jeb.. ti sve ovo,al mi smo još najstabilniji!!!

mozda ovo pomogne za sutra…sta sve SN ima u svome vlasnistvu…napisao ranije jedan forumas:

1. Business Centar International i Garage International
"DOVRŠAVA SE PROČELJE NA «BUSINESS CENTER INTERNATIONAL-U» Zagreb, 28.7.2005 …U međuvremenu, SN Holding je od Dom Holdinga preuzeo kompletnu investiciju – poslovni objekt i nadzemnu garažu – vrijednu preko 30 mil. Eura….
http://www.teneopr.hr/vijest_detaljno_arhiva.asp?nID=99

2. Dionice LRH koje su prodali prošle godine i dobili oko 165 000 000 kuna

Ostoji od dionica LRH 165 mil. kuna
http://www.poslovni.hr/49439.aspx

3. VRBOSKA D.D.

VRBS-R-A. Udio SNHO je 78.614 dionica, tj. 61,11%.
http://www.vrboska-hotel.hr/contact.asp

4. PAKOŠTANE D.D.

PKST-R-A. SN HOLDING D.D. 6.627 dionica, 7,91%
http://www.club-pakostane.hr/

5. Vlastite dionice koje ima 198.224

samo ovih 30 milijuna eura vrijedna imovina + 165 milijuna kuna od prodane LRH vrijedi 130 kuna po dionici
219 mil+165=384 milijuna hrk /295000=130 kn

ako tome dodamo jos i eventualno da mu se plati cash od 160 milijuna EUR-a, imamo vrijednost od 160 mil eur po 7.15hrk =1,144 mlrd kn po dionice je to 387 kn
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/21923/Default.aspx

sve skupa (Bez Pakostane, Vrboske, vlastitih dionica)387+130=517 kuna...
na to jos dodamo razne eventualne kamate ( ne zaboravimo, ranije cifre su govorile i o vise od milijarde i pol kuna duga, na to nabacite kamate zatezne od 15% i sve ce vam biti jasno…
+povecanje vrijednosti nekretnina, plus projekti za koje ne znamo….

potvrda…procjena od Fina na 618,6 kuna po dionici

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

this is much better…nego ono jucer na kraju dana…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

@panda

sve što si napisao mi to znamo, ali nije loše ponakada ponoviti radi drugih kolega. Nažalost tržište je takvo da se pad odrazio i kod SN. Gledajući druge dionice, većinom prenapuhane, SN se još dobro drži. Na ovim razinama je čisti zicer. I bez duga realna cijena je cca 280 kn, a dug dođe kao šlag na kraju.

Teška vremena. Pa čak i Obrest ništa ne piše. [cool]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close