SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ fiuman100

gdje je link za taj clanaka, ja ne vidim ovaj tvoj podebljan tekst u jutarnjem online?

Ne znam ima li link, ja sam pročitao u tiskanom izdanju i neke dijelove citirao (prepisao). To je bilo izdvojeno u zasebne male uokvirene kolumne.

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



@ fiuman100

gdje je link za taj clanaka, ja ne vidim ovaj tvoj podebljan tekst u jutarnjem online?

Ne znam ima li link, ja sam pročitao u tiskanom izdanju i neke dijelove citirao (prepisao). To je bilo izdvojeno u zasebne male uokvirene kolumne.
[/quote]
pa jel nije bilo rijeci da je taj ugovor vrijedio samo do kraja 6. mjeseca? a nakon toga prestaje mu valjanost ako se ne nadje rijesenje, tj. potpise…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

iz tiska:
U Vladi su spremni nagoditi se s vlasnikom Jadranskih luksuznih hotela Goranom Štrokom oko preuzimanja Liburnija Riviera hotela. Kao što je poznato, Štrok je nedavno preuzeo potraživanja SN Holdinga Darka Ostoje prema državi u vrijednosti od 160 milijuna eura, a cilj mu je s Vladom se nagoditi na način da zauzvrat dobije dionice Liburnia Riviere. Nagađa se da bi se Štrok s Vladom mogao dogovoriti već u rujnu. Opatijski gradonačelnik Amir Muzur odmah je Štroka proglasio poželjnim partnerom, uz zahtjev da Opatija zadrži svoj paket od 25 posto dionica.

– nadam se da ćemo uskoro saznati nešto više o preuzimanju potraživanja, odnosno što SN time dobiva

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Sam ću sebi stvoriti konkurente

Go­ran Štrok, pred­sje­dnik Upra­ve tvr­tke Ja­dran­ski lu­ksu­zni ho­te­li, po­no­vno se su­sreo s pot­pred­sje­dni­kom Vla­de Da­mi­rom Po­lan­če­com i na­sta­vio ra­zgo­vo­re oko mo­gu­ćeg ve­li­kog po­sla na sje­ver­nom Ja­dra­nu, pre­u­zi­ma­nja naj­va­žni­je opa­tij­ske ho­tel­ske kom­pa­ni­je Li­bur­nia Ri­vi­e­ra Ho­te­li. Ka­ko nam je sam re­kao, pre­go­vo­ri idu za nje­ga u do­brom smje­ru ia­ko su sve opci­je još otvo­re­ne. Ako po­sti­gne spo­ra­zum s Vla­dom, Štrok bi u pe­tna­e­stak obje­ka­ta LRH ulo­žio više od 200 mi­li­ju­na eu­ra.

• Ko­li­ko je re­al­no da pre­go­vo­ri s Vla­dom oko LRH završe na na­čin ko­ji va­ma odgo­va­ra i da vi pre­u­zme­te tu tvr­tku?

– LRH je vr­lo kom­ple­ksan po­slo­vni pro­jekt i re­zul­tat pre­go­vo­ra mo­ra odgo­va­ra­ti i Vla­di i Opa­ti­ji i na­ma. Dr­žim da smo pra­vno u do­broj po­zi­ci­ji i mi­slim da smo na do­brom pu­tu. Ima­mo po­tpi­san ugo­vor i opci­ju za sve tra­žbi­ne SN Hol­din­ga, što zna­či da, me­đu osta­lim, imam pra­vo pre­go­va­ra­ti s Vla­dom u ovoj akvi­zi­ci­ji. Pra­vni stru­čnja­ci, do­ma­ći i stra­ni, tvr­de da su šan­se da dr­ža­va taj slu­čaj do­bi­je vr­lo ma­le… Ali mi­slim da je Vla­da shva­ti­la da mi ni­smo spe­ku­lant­ski in­ve­sti­tor ne­go da že­li­mo na­pra­vi­ti ono što smo već na­pra­vi­li u Du­bro­vni­ku i Ri­je­ci. Mi smo je­dni od ri­je­tkih ko­ji smo svo­ju vi­zi­ju re­a­li­zi­ra­li, a to je ja­ko va­žno. Ta vi­zi­ja da­nas pro­i­zvo­di naj­bo­lje re­zul­ta­te u Hr­vat­skoj. Pre­ma Horwath istra­ži­va­nju s po­če­tka ove go­di­ne, svi naši ho­te­li ostva­ru­ju naj­bo­lje po­slo­vne re­zul­ta­te, a naj­ve­ću ra­zli­ku smo ostva­ri­li u ho­te­li­ma s pet zvje­zdi­ca u odno­su na pro­sjek Hr­vat­ske u toj ka­te­go­ri­ji.

• Ali, je li opci­ja da ne uđe­te u LRH još uvi­jek mo­gu­ća?

– Ta­kva mo­gu­ćnost uvi­jek po­sto­ji. Ali u tom slu­ča­ju Vla­da tre­ba pru­ži­ti kva­li­te­tno objašnje­nje. Opa­ti­ja, ko­ju vi­dim kao kva­li­te­tnu de­sti­na­ci­ju i za­si­gur­no mo­že sta­ja­ti uz bok Du­bro­vni­ku, već du­gi niz go­di­na je tu­ri­sti­čki za­ne­ma­re­na i ni­je joj se do­go­dio go­spo­dar­ski za­mah, ka­kav je Du­bro­vnik do­ži­vio na­kon 2000. go­di­ne. S ta­kvom odlu­kom bi se pro­du­lji­lo ne­de­fi­ni­ra­no sta­nje u ko&#

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

vidim da se izgubio ostatak teksta pa evo link na cijeli članak
http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,9,2,strok_hoteli,131858.jl

znači, Štrok je i dalje u igri i očito su bile dezinformacije da je ugovor Štroka i SNHO-a važio samo do kraja lipnja. Štrok je čvrsto zapeo, a obzirom na njegov poslovni utjecaj i ugled, ne sumnjam da će sve s vladom riješiti, možda već ovaj mjesec jer ni grad Opatija nema ništa protiv.
Izgleda da ćemo ubrzo početi zbrajati zarade SNHO-a u ovom poslu stoljeća. [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

ovako niski prometi rezultat su malih prodavatelja koji su neupućeni i prodajusvoje male pakete od 104 komada a velike ribe samo skupljaju i to jeftino, jako jeftino…
ne zaboravimo, sto sve ovo duže traje kamate se gomilaju po 15% godisnje..

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

neće kamate još dugo rasti na dug, moglo bi ovaj mjesec konačno sve biti obračunato [wink]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

@panda

vezano za ovo skupljanje po 104 komada. Više puta sam postao top 10. Pogledaj skrbnički Raifaisen banke u zadnja tri mjeseca. [huh]
Izgleda da su sve pokupili od tada. OK, nešto je otišlo i sa strane.

Dobro je da je Štork jako zainteresiran za preuzimanje Opatije. A time i SN dobiva svoje. Uskoro će valjda izaći nešto na vidjelo. Prevelik je ulog u igri, da bi se iznos odštete mogao sakriti u javnost.

Najviše mi se sviđa dio: Pra­vni stru­čnja­ci, do­ma­ći i stra­ni, tvr­de da su šan­se da dr­ža­va taj slu­čaj do­bi­je vr­lo ma­le… [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

kupnja se povećala za oko 1000 komada, a cijena je skočila (iako na malom prometu, +7,16%). sudeći po nalozima koji se preskaču na kupnji, očito da je ova dionica pred ključanjem.
Čak i da je SNHO prodao Štroku potraživanje prema državi s nekakvim diskontom, dobit iz te nagodbe bit će preko 100 mil EUR što je oooogromna lova. moglo bi ovdje uskoro biti "debele" dividende [thumbsup]

Kupnja – SNHO-R-A
30 203,01
280 203,00
25 202,10
15 202,07
34 202,05

Prodaja – SNHO-R-A
13 216,50
20 229,00
20 230,00
30 234,00
39 234,99

SNHO-R-A 10:23:14 10 216,50 2.165,00
SNHO-R-A 10:21:42 27 216,50 5.845,50
SNHO-R-A 10:21:42 23 213,94 4.920,62
SNHO-R-A 10:19:23 37 213,94 7.915,78
SNHO-R-A 10:19:23 30 212,84 6.385,20

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

ala ovi na kupnji lipare…znamo da je vrijednost sa dugom 618,6 kn a oni tako lipare…
jos kad ukljucimo porast vrijednosti svih nekretnina, kamate na dug, taj iznos je garant još i veći…

http://reports.aiidatapro.com/CBB/FIMA/stock_report20070703.pdf

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

smiješno je kako su ulagači toliko preplašeni da se boje preuzeti minimalan rizik s ovom dionicom i kupiti je po 210-220 kn, iako je vrlo izvjesno da će po službenoj objavi nagodbe s državom i Štrokom oko LRH cijena krenuti na 3xx kn, a s druge strane kupuju sve i svašta na rekla-kazala. kad vidim kako Dioki po 6 puta raste na istim pričama o LNG terminalu ne znam bih li se smijao ili plakao, a SNHO čak ni pred vrlo izvjesnom skorom nagodbom i brdom keša koji će dobiti skoro da se ne pomakne. hebi ga, morat ćemo proći ubrzani tečaj drukanja kod onih na Diokiju inače se nećemo maknuti s mjesta još godinu dana [lol]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

gle sve stoji što s napisao osim očekivane cijene. 3xx kn. [shocked] Pa bez duga vrijedi cca 280-300 kn. A po objavi nagodbe (najviše će nas zanimati koliko love ili nečega drugog sjeda na račun SN) cijena bi trebala ići i puno više. [tongue]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close