SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj cijeli tekst u jutarnjem listu je naručeno ispuštanje magle. Ne zna se ni tko je izvor informacija, spominju se ”poslovni krugovi”, niti se ne zna što je točno dogovoreno. Takođe je za potvrdu spomenut Muzur, jer kao i do njega je doprla glasina…Dakle neka muljaža ili ispuštanje probnih poruka da se vidi kako će ljudi reagirat. Recimo da ako bi štrok dobio veliku potporu Opatije i javnosti da bi to olakšalo problem oko prihvaćanja gubitka sudskog spora od strane države, tj. objave gubitka spora u javnosti. Za mene se u ovom članku pojavila jedna informacija, koja mi je ili dosada promakla ili je sasvim nova, pa bih volio da je iskomentirate. Naime piše ovako:

”Prošle godine Ivo Sanader je ispunio svoje obećanje, pa je i Opatija dobila 25 plus jednu dionicu. Tada je Ostoja i modificirao jednu od tužbi, po kojoj traži vlasništvo nad 59 posto dionica LRH i umjesto paketa koji je otišao Opatiji obeštećenje od 70 milijuna eura. Na toj tužbi, za koju je ročište zakazano u lipnju, temelji se i sporazum Darka Ostoje i Gorana Štroka.”

Dakle dosada barem meni nije bilo poznato za neku tužbu u kojoj Ostoja traži vlasništvo nad 59% dionica LRH + 70 milijona eura. Da li se tu radi o tužbi za povrat dionica LRH na upravnom sudu ili nekoj drugoj? Koliko ja znam u tom sporu (na upravnom sudu) Ostoja traži povrat dionica koje su mu bile oduzete (oko 75% ako se nevaram) i nikakav novac se ne spominje. Dakle to je nekakva nova tužba ili što li? Takođe u tekstu piše da je najavljeno ročište po toj tužbi za 6 mjesec. Šta je upravni sud objavio datum ročišta negdje (ako je to spor sa upravnog suda)?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Oberst, kako misliš 59% LRH+70 MIL eur? Zar nije jedno ili drugo?

obrest ti je dobro napisao. I jedno i drugo.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

@ fin_čovjek

Ne bih rekao da je nova tužba jer piše da je modificirana.[huh] A piše i "jednu od". A koliko ih ima? [undecid]

Only God, Muammar and Libya!

Evo vam odgovor na vaše dileme .
Odluka upravnog suda je jedino rješenje (za Ostoju , a posebice Sanadera ) .
Kad će to biti odgovor notko ne zna .
Sve ostalo su špekulacije .

ja se ne bih iskrcavao na 450 jer se dobiva po 423 kune po dionici (bez trezorskih ) ako se dobije ovih 160 mil EURA….. …pa kako tko hoće, ako se nekome isplati čekati neka čeka…..

Dajte kolege molim Vas. Svi bi se vi iskrcali da dodje na 350. Kojih 450 kn. To su samo pusti snovi. Jedna je stvar koliko će SN dobiti, a druga je stvar koliko ćete vi vidjeti. Diskontirajte to sa barem 40% [wink]

kolega Gates.
Očekivanja koja je naveo jope su podosta realna. Na 350 bi se iskrcali investitori koji su ulazili prije par dana, a te količine su zanemarive. Ima nas par ovdje koji duže pratimo ovu dioncu i kad je bila na 350, nismo izlazili jer znamo koliki je njen potencijal. Samo treba biti strpljiv.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


ja se ne bih iskrcavao na 450 jer se dobiva po 423 kune po dionici (bez trezorskih ) ako se dobije ovih 160 mil EURA….. …pa kako tko hoće, ako se nekome isplati čekati neka čeka…..

Dajte kolege molim Vas. Svi bi se vi iskrcali da dodje na 350. Kojih 450 kn. To su samo pusti snovi. Jedna je stvar koliko će SN dobiti, a druga je stvar koliko ćete vi vidjeti. Diskontirajte to sa barem 40% [wink]
[/quote]

Ako SNHO dobije keš ja niti ne mislim prodavat. Ostoja će to upeterostručit za 5 godina.

P.S. Što se tiče cijene od 350 kuna, već smo bili na toj brojci i ko je htio mogao je prodat.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Dakle dosada barem meni nije bilo poznato za neku tužbu u kojoj Ostoja traži vlasništvo nad 59% dionica LRH + 70 milijona eura. Da li se tu radi o tužbi za povrat dionica LRH na upravnom sudu ili nekoj drugoj? Koliko ja znam u tom sporu (na upravnom sudu) Ostoja traži povrat dionica koje su mu bile oduzete (oko 75% ako se nevaram) i nikakav novac se ne spominje. Dakle to je nekakva nova tužba ili što li? Takođe u tekstu piše da je najavljeno ročište po toj tužbi za 6 mjesec. Šta je upravni sud objavio datum ročišta negdje (ako je to spor sa upravnog suda)?

da, o toj modifikaciji ni glasa, nista nismo bili obavijesteni….
to je napravljeno iskljucivo zato jer prethodno potrazivanje os drzave (79%, tako nesto, nisam sad siguran) je vece nego sto drzava sada ima u vlasnistvu, pa je to modificirano, kako doznajemo na 59% + 70 milijuna eura, tih 70 milijuna eura su zapravo umanjenje dionica na razinu od 59%…

to je po meni dobar i pozitivan znak jer govori o suradnji i kooperaciji Ostoje i drzave, tj. nesto se sprema.
Sto se rocista tice, ono je jos bilo najavljeno za jesen prosle godine, no zbog izbora, je otkazano, i da, biti ce onda najvjerojatnije u 6 mjesecu…u mjesecu kada ce se nacija zabavljati sa posve drugim prioritetima-kako osvojiti EURO

Ne treba ovo nikad prodavati, Ostoja ce to umnoziti…mnogostruko

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


P.S. Što se tiče cijene od 350 kuna, već smo bili na toj brojci i ko je htio mogao je prodat.

Kolega ,bilo je i onih koji su kupovali po toj cijeni. [lol]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


– promet dan 07.05.08. je bio 9.213 kom od toga promjena u top 10 + 8500.
– promet dan 08.05.08. je bio 5.350 kom od toga promjena u top 10 nula
– promet dan 09.05.08. je bio 12.552 kom od toga promjena u top 10 + 6200.

Od ukupnog prometa u 3 dana 27.115, broj dionica u top 10 raste samo 6200 kom. obzirom da je promet kod količine od 8500 samo preslagivanje između 3. i 4.

Znači da je u tri dana protrgovano 20.915 dionica!!!! SN je mjesecima bio na mizernim prometima. Pitanje je postoji li nešto što je potaknulo neke na ovoliku kupnju.

promet dan 14.05.08. je bio 5.158 kom od toga promjena u top 10 nula [huh]

Only God, Muammar and Libya!

@obrest

najvjerovatnije se punio onaj drugi raiffaisen skrbnički kojega neko vrijeme nije bilo. Znamo za povezanost SN-a i žute banke. [smiley]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Štrok u jutarnjem

” …
Čija je ideja bila da se otkupe potraživanja od Darka Ostoje koje ima prema državi i da Vi zauzmete njegovo mjesto u najvećem sporu protiv države?

– U mojim razmišljanjima o ulaganju u hrvatski turizam Opatija je bila jedan od strateških ciljeva. Već od davne 1995. godine, kad sam kupio Grand Hotel Bonaviju, tražio sam dobar projekt na sjeveru. Dosad te prilike nije bilo. Protekle godine bio sam gotovo pred zaključenjem ugovora o kupnji hotela Magnum, ali sam odustao upravo zbog Liburnije, gdje sam imao određene kontakte i pregovore.

Uvidjevši dobru poslovnu priliku, samoinicijativno sam pristupio Darku Ostoji. Gradonačelnika Opatije Amira Muzura također sam upoznao sa svojim planovima i vizijom buduće Opatije i dobio sam podršku. Imam točnu viziju kako trebaju izgledati hoteli tvrtke Liburnia Riviera.

Prva nagodba s državom propala je kada se u javnosti doznalo za nju. Koji je Vaš recept? Kako mislite postići nagodbu koja će se održati?

– Želim postići ‘win-win-win’ situaciju za sve sudionike u ovom postupku. Opatija sa slavnom prošlosti zaslužuje najbolje hotele u regiji. Na žalost, situacija je potpuno obrnuta, hoteli su takvi kakvi jesu i ostvaruju rezultate koji su višestruko manji od onih kakvi bi trebali biti. Sve to izravno utječe na stanje gospodarstva Opatije i cijele regije.

U cijeloj ovoj situaciji najviše pate djelatnici Liburnije i stanovnici Opatije i regije, i to već dugi niz godina. Ako je svim stranama u ovom procesu cilj sjajna budućnost Liburnije, pritom mislim na preobrazbu današnjih hotela u luksuzne hotele, sigurnost za djelatnike Liburnije te stvaranje destinacije s pet zvjezdica, vjerujem da ćemo svi lako naći najpovoljnije rješenje.
… ”

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana%2Fclanak%2Fart-2008%2C5%2C20%2C%2C120144.jl

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close