SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da, s drugom Ljubom bismo se baš usrećili. Ne znam koji je gora opcija za SNHO i za cijelo hrvatsko gospodarstvo. Kako god okrenemo, jedina šansa je da crveni ne dođu na vlast jer inače možemo 4 sljedeće godine zaboraviti na vraćanje duga.

Ignore: KressoM, delux

ova dionica je zajedno sa LRH stavljena pod lombardni kredit, tako da ni meni nije bitno kad će biti riješeno, par mjeseci ne igra nikakvu ulogu. dug će se naplatiti kad tad, a kamate su 15% godišnje….[smiley1]

zna li itko što je bilo na skupštini?

ljubo će to rješiti ekpresno a linić s osmjehom oporezovati[smiley1][smiley1][smiley2]…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


zna li itko što je bilo na skupštini?

Skupština je 05. 11.

Avax na temi lrh si spomenuo i vlho u kombinaciji za vraćanje duga. Zar oni nisu sa SN-om to već riješili?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Riješili su s KORF-om, a s VLHO-om nisu, koliko je poznato. Po svemu sudeći i VLHO bi trebao dobiti jedan lijep dio kolača kad se naplate od države.

Ignore: KressoM, delux

Možda budemo malo pametniji nakon skupštine ako se što kaže.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Po svemu sudeći i VLHO bi trebao dobiti jedan lijep dio kolača kad se naplate od države.

ali zasto onda nije bilo nikakve reakcije VLHO-a kad je SN enormno rastao??? daje bilo ista vezano za Valamar, nema sumnje da on ne bi zajedno sa SN-om rastao…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

avax10:

Po svemu sudeći i VLHO bi trebao dobiti jedan lijep dio kolača kad se naplate od države.

ali zasto onda nije bilo nikakve reakcije VLHO-a kad je SN enormno rastao??? daje bilo ista vezano za Valamar, nema sumnje da on ne bi zajedno sa SN-om rastao…

Možda zato što ljudi ni ne znaju za VLHO[smiley2] Ali zadnje službene informacije su da ce VLHO dobit 50% od duga. Ne ukupnog, već samo od SNHO. Ne i KORF-a.

Only God, Muammar and Libya!


.. ali zasto onda nije bilo nikakve reakcije VLHO-a kad je SN enormno rastao??? daje bilo ista vezano za Valamar, nema sumnje da on ne bi zajedno sa SN-om rastao…

SNHO nije rastao samo zbog očekivanja povrata duga nego i zbog velike love koju je dobio prodajom LRH, zatim zbog projekata s nekretninama u Istri itd. S druge strane, SNHO djeluje u svoje i u ime VLHO-a, pa je on medijski puno eksponiraniji zbog čega puno ljudi uopće ni ne zna da će dobar dio love jednog dana dobiti i VLHO.

Ignore: KressoM, delux

Možda zato što ljudi ni ne znaju za VLHO[smiley2] Ali zadnje službene informacije su da ce VLHO dobit 50% od duga. Ne ukupnog, već samo od SNHO. Ne i KORF-a.

kakve sluzbene informacije…kada je to izaslo? prilozi molim te…..da postoje ikakve sluzbene informacije da je VLHO sljednik polovice duga, on bi poletio prema 200….no, ne polijece
provjerit cu to bas na skupstini, ali cisto sumnjam…pa svako normalan bi kupio valamar po nominali i jos tome da dobije pola duga….dajte nemojte…

a sto se tice KORF-a, on nece nista niti dobiti jer je sve prenio na SNHO

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Kolko je meni poznato dug je u potpunosti SN. Neda O’Stoja nikome ništa. Sve je naše.[smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

oberst:

Možda zato što ljudi ni ne znaju za VLHO[smiley2] Ali zadnje službene informacije su da ce VLHO dobit 50% od duga. Ne ukupnog, već samo od SNHO. Ne i KORF-a.

kakve sluzbene informacije…kada je to izaslo? prilozi molim te…..da postoje ikakve sluzbene informacije da je VLHO sljednik polovice duga, on bi poletio prema 200….no, ne polijece
provjerit cu to bas na skupstini, ali cisto sumnjam…pa svako normalan bi kupio valamar po nominali i jos tome da dobije pola duga….dajte nemojte…

a sto se tice KORF-a, on nece nista niti dobiti jer je sve prenio na SNHO

Prema ovome zaključujem da VLHO-u ide određeni dio duga:

1. Valamar grupa: Prospekt izdanja vrijednosnih papira privatnom ponudom

Dioničar sam VLHO, pa sam dobio prospekt kad je bila dokapitalizacija(krajem prošle/početkom ove godine) i tamo piše:

Temeljni podaci o tekućim sudskim ili … koji mogu značajnije utjecati na financijski položaj Izdavatelja:

SN HOLDING D.D.(tužitelj) C/A Komisija za vrijednosne papire RH(tuženik)

Tužitelj je dana 11. studenog 2005. godine pokrenuo pred Upravnim sudom RH postupak radi poništenja …
transakcija prijenosa 182.152 dionice izdavatelja LRH d.d.

Mislim da je ovo spor koji će se uskoro riješit na Upravnom sudu, ne? E sad, ako netko od vas ovdje ima neke nove službene informacije onda ću odstupit[smiley2] Nadalje:

2.Plan podjele dioničkog društva SN HOLDING D.D.

U pogledu obveza koje su proizašle iz pravnih odnosa uspostavljenih prije 1. sijecnja 2005.
godine, a koje nisu bile poznate u trenutku donošenja Plana podjele, odredilo se da ce svako
društvo i SN holding d.d. (kao društvo koje se dijeli) i VALAMAR HOLDING d.d. (kao novo
društvo) u njima sudjelovati na jednake dijelove. U pogledu parnicnog postupka kojeg je
Hrvatski fond za privatizaciju poveo pred Trgovackim sudom u Zagrebu radi poništenja
pravorijeka Stalnog izbranog sudišta pri Hrvatskoj gospodarskoj komori od 19. travnja 2004.,
broj IS-P-2002/37, a koji parnicni postupak se vodi pod brojem P-2178/2004, odreduje se da
ce SN holding d.d. i VALAMAR HOLDING d.d., pošto prethodno obavijeste taj sud o
izvršenoj podjeli, nastaviti voditi tu parnicu kao suparnicari na pasivnoj strani uz zajednickog
punomocnika. Sve obveze koje bi mogle proizaci iz eventualnog gubitka te parnice SN
holding d.d. i VALAMAR HOLDING d.d.snosit ce na jednake dijelove.”

Dakle, očito je da VLHO ima nekakva potraživanja. A kad je KORF prenio svoja potraživanja onda smo svi vidjeli nekakav dokument o ustupanju potraživanja na SNHO, ne? Mislim da ga ima ovdje negdje za skinut. Zar ne bi trebali onda imat tako nešto i sa VLHO da je prenio potraživanja?

Dakle. Do početka ove godine VLHO sudjeluje, da li se nešto od tada dogodilo, osobno ne znam. Ono što je meni zanimljivo je to što je SNHO u svom vlasništvu ostavio cca 8% Pakoštana, i cca 80% Vrboske. Turisti, a znamo tko okuplja turiste i vodeći je po turističkim kapacitetima u RH. Možda će se se time nešto kompenzirat.[smiley8]

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close