SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


the profa: ” Ema je kupovala Liburniju po 7272 kune i sad joj je Ostoja opet kriv. [smiley1][smiley1] ” Ok, “genijalni” i društvo, objasnite mi što se to točno, osim kojekakvih zakulisnih igara o kojima nitko od malih dioničara nema pojma, pozitivno & spektakularno dogodilo u poslovanju SNHO-a da je u zadnjih 6 mjeseci cijena skočila od 180,00 do 400,00 Kn ? Tko od vas točno zna kakvi su odnosi na relaciji SNHO-KORF-VLHO: tko je kome što prebacio u zamjenu za potraživanje duga u njegovo ime, što je dobio ili nije zauzvrat…? Dogodilo se to da je na “onom drugom” forumu netko pokrenuo temu o možebitnoj vrijednosti dionica SNHO-a nakon povrata duga od HFP-a, te se počeo razbacivati visokim ciframa što je na bikovskom tržištu samo dodatno potaklo ljude da krenu u sumanutu kupovinu na temelju obične špekulacije. I gle čuda, od povrata duga ništa, od dodjele dionica LRH-a, u nekoliko dramatično-trilerovskih obrata, za pokriće tog istog duga opet ništa. Hrvatsko (“nezavisno” – obožavam kad “dobrodušni” djedica Mesić mrtav hladan putem hrvatske dalekovidnice svekolikoj naciji poruči nešto kao “politika nema utjecaja na sudstvo nam hrvatsko “) sudstvo i dalje radi svoj (Sizifov) posao, međutim političari (Linić, Sanader) ne žele riješavati probleme dugovanja države prema SNHO-u, te jednostavno čekaju povoljan trenutak kako bi problem ostavili u nasljeđe nekoj drugoj vladi, koja će opet reći da su to “repovi od prošle vlade” i tako u krug od, čini mi se, početka 21. stoljeća. Obzirom na dosadašnje ponašanje politike (ponavljam politike, jer u teoriji to bi trebalo biti i jest pravno pitanje, ali praksa pokazuje suprotno) prema problematici povrata duga HFP-SNHO, zaključujem da potencijal SNHO-a s tog aspekta treba uzeti s (veeelikom) rezervom.

Rizik i profit su u idealnom slučaju proporcionalni. Ako je rizik veći od profita, onda je to loša investicija i obratno. Sada samo treba procijeniti rizik, izračunati profit i samostalno donjeti odluku. Dakle izračun profita je potreban u cijeloj priči, nažalost rizik se samo može procijeniti. Ostalo je jasno.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


vremena se mijenjaju a tako i politika….promjena se sastoji u tome sto ce Ostoja ako vidi da ne ide na hrvatskome sudu (postupak pocinje ove jeseni kako je najavio Poslovni dnevnik) otici u Brisel na sud a RH je pred vratima za EU i morati ce se postovati europska pravila…. A ta europska pravila su da se mora naci rijesenje i obestetiti onoga koga se treba…

Brisel, Brisel, EU, Brisel, Brisel, EU – zvuči kao kitica (iritantne) pjesmice koja svima, pa čak i vrabcima na grani, puni usta (kljunove).
Zar misliš da se tamo stvari riješavaju preko noći (hint: štediše “Ljubljanske banke”) ?
Ako predmet dođe na europski sud tek će tada početi natezanje, osporavanje i dokazivanje da li taj dug uopće postoji ili ne.
Ostoja je imao priliku za nagodbu s državom – mislim da je pogriješio što je istu propustio (još 2002. godine).

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Moje mišljenje je da će Upravni sud donjesti presudu u korist SNHO. U tome im ide u prilog i presuda Arbitražne komisije HGK, koja koliko se sjećam ima i pravomoćnu presudu i još nikada nije Upravni sud opovrgnuo bilo koje rješenje arbitraže. Sjeti se nakon odluke arbitraže, HFP je SN vratio još 1570 dionica. Cijena dionice je rasla najviše nakon objava ovih informacija. Po meni dionice su većinom u sigurnim rukama. Ovo malo što ih izlazi van su mali špekulanti što prodaju svojih 30-50 kom. Većinom su kupili ispod ovih cifri, pa nisu ništa izgubili.

U 4. ili 5. mjesecu ove godine (zaboravio) u prvih 10, u blok transakcijama, ulaze Bajakić Ratko (255 000 dionica) i Marić Joško (110 130 dionica). Oba su nekada bila u upravnom odboru SN. Obje transakcije se učinjene koji tjedan prije odluke atrbitraže , a koji tjedan nakon smanjivanja temeljnog kapitala i izlaska i SN iz JDD. Zašto je SN izašao van iz JDD?? Da istjera fondove koji ne mogu biti u društvima koji nisu u JDD. I tko uletava??? Ratko i Joško. [smiley1]
Svi PIF-ovi iz kuponske privatizacije su se nagodili sa državom. Ostaje nam još samo SN. On se odrekao potraživanja prema državi u zamjenu za dionice LRH. Dug i dalje postoji.

BTW. Niti je Opatija upisala svoje dionice, niti je državno odjetništvo potrvdilo sporazum Opatija-vlada.[smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

panda:

vremena se mijenjaju a tako i politika….promjena se sastoji u tome sto ce Ostoja ako vidi da ne ide na hrvatskome sudu (postupak pocinje ove jeseni kako je najavio Poslovni dnevnik) otici u Brisel na sud a RH je pred vratima za EU i morati ce se postovati europska pravila…. A ta europska pravila su da se mora naci rijesenje i obestetiti onoga koga se treba…

Ako predmet dođe na europski sud tek će tada početi natezanje, osporavanje i dokazivanje da li taj dug uopće postoji ili ne.
Ostoja je imao priliku za nagodbu s državom – mislim da je pogriješio što je istu propustio (još 2002. godine).

da dug postoji je dokaz da je Vlada RH zapocela obestecenje duga kada je SNHO dala paket liburnije vrijedne milijarde i milijarde kuna…
ma u ostalo..jadno je da uopce o ovome razgovaramo, ali ocito….ostavljas dojam da zelis da jeftino kupis ema i trudis se svim silama i ulazes vrijeme za taj cilj…
mislim da stvarno vise nema smisla polemizirati sa tobom javno jer su tvoje ambicije ocigledne

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Moje mišljenje je da će Upravni sud donjesti presudu u korist SNHO. U tome im ide u prilog i presuda Arbitražne komisije HGK, koja koliko se sjećam ima i pravomoćnu presudu i još nikada nije Upravni sud opovrgnuo bilo koje rješenje arbitraže. Sjeti se nakon odluke arbitraže, HFP je SN vratio još 1570 dionica. Cijena dionice je rasla najviše nakon objava ovih informacija. Po meni dionice su većinom u sigurnim rukama. Ovo malo što ih izlazi van su mali špekulanti što prodaju svojih 30-50 kom. Većinom su kupili ispod ovih cifri, pa nisu ništa izgubili. U 4. ili 5. mjesecu ove godine (zaboravio) u prvih 10, u blok transakcijama, ulaze Bajakić Ratko (255 000 dionica) i Marić Joško (110 130 dionica). Oba su nekada bila u upravnom odboru SN. Obje transakcije se učinjene koji tjedan prije odluke atrbitraže , a koji tjedan nakon smanjivanja temeljnog kapitala i izlaska i SN iz JDD. Zašto je SN izašao van iz JDD?? Da istjera fondove koji ne mogu biti u društvima koji nisu u JDD. I tko uletava??? Ratko i Joško. [smiley1] Svi PIF-ovi iz kuponske privatizacije su se nagodili sa državom. Ostaje nam još samo SN. On se odrekao potraživanja prema državi u zamjenu za dionice LRH. Dug i dalje postoji. BTW. Niti je Opatija upisala svoje niti je državno odjetništvo potrvdilo sporazum Opatija-vlada.[smiley2]

Sada kad suci Upravnog suda pročitaju tvoj napis sigurno će se lakše odlučiti!
Ja mislim da se HANFA ponašala u okviru svojih zakonskih nadležnosti, pa Upravni sud će odlučiti suprotno od onog što ti očekuješ.
Bolje je da popuše špekulanti iz TOP 10 nego da država plaća nepostojeći dug iz sredstava poreznih obveznika.

JefI! Nifam! Jefi! Nifam! Napucaj ga sad, napucaj ga sad! Kaj se uopće raspravljate s njima! Ah, let’s party!Kolega sava do jučer nije znao ni nadležnosti Upravnog suda, a sad već zna kako će sud odlučit. Kolegica ema mislim da slučaj Ljubljanska banka nije baš usporediv s ovim što se tiče aktera u sporu. I da, dug je priznat više puta od strane države ako se ne varam. SNF, tj. SNHO imam već 10 godina, a nemam ništa protiv da ga imam još 10. Neka pati koga smeta…[smiley2][smiley1]

Only God, Muammar and Libya!

Pa zar se Opatija nije jos upisala nad onih famoznih 25+1% ?
Sad sam procitala koju stranu ranije na forumu, da ” niti je opatija upisala dionice niti je odvjetnistvo dobrilo sporazum”.
Mislila sam da je to obavljeno do sada. Tako je rekao Muzur prije tri tjedna.
[smiley1]


” Sada kad suci Upravnog suda pročitaju tvoj napis sigurno će se lakše odlučiti!

Dobar[smiley2][smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Kolegica ema mislim da slučaj Ljubljanska banka nije baš usporediv s ovim što se tiče aktera u sporu.

Usporediv je jer zorno pokazuje koliko je na europskom sudu vremena i truda potrebno uložiti da bi jedna strana dokazala pravnu utemeljenost svojih ogromnih novčanih potraživanja.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Za Emu:
1. Dali je Slovenija priznala da dug Ljubljanske banke postoji?
2. Dali je potpisan ugovor između RH i SLO o vraćanju love?
3. Dali je taj ugovor “konzumiran”?
4. Postoji li mišljenje arbtražne komisije?

– da postoji i samo jedno DA, problem zvan Ljubljanska banka bio bi rješen
Napominjem da ne osporavam dug Ljubljanske banke, već samo želim usporediti sa tvrdnjama Eme.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

jedna dobra vijestica i na 400 smo,, a onda idemo do njegove realne vrijednosti…neće se stić kupit,zato sad skupljajte dok možete

la,

Pa zar se Opatija nije jos upisala nad onih famoznih 25+1% ? Sad sam procitala koju stranu ranije na forumu, da ” niti je opatija upisala dionice niti je odvjetnistvo dobrilo sporazum”. Mislila sam da je to obavljeno do sada. Tako je rekao Muzur prije tri tjedna. [smiley1]

S obzirom na ključne točke sporazuma između Vlade i grada Opatije mislim da je taj famozni kontrolni paket irelevantan, jer je “osigurač” kojim Vlada jamči gradu Opatiji kontrolni paktet čisti pucanj u prazno. O čemu se radi? U slučaju da Vlada izgubi spor sa holdinzima (a već sama ova sintagma priznaje da Vlada daje nekomu nešto što joj ne pripada) ona će kontrolni paket otkupiti na slobodnom tržištu. Kakav je to osigurač? Dakle, sud presudi u korist SN holdinga, dionice koje je dobio grad Opatija pripadnu holdingu i sad ga Vlada pošto-poto mora otkupiti jer se na to obavezala. Nije li to najbolja vijest za SN holding? Zamislite Vladu koja panično kupuje tako veliki paket na tržištu i zamislite vrtoglavi rast cijene dionice LRH u takvom scenariju. Daj Bože!

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

New Report

Close