SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

maneken, 12.06.2023. u 12:42

Kad se neka profitabilna banka pokušava preuzeti tad je svako plaćanje do nominale toliko povoljno da se može reći da je kupljena skoro badava. A profitabilna je svaka koja ima zadržanu dobit u visini od barem 75% temeljnog kapitala.

nominala je svega 13 € ali je zato BV > 28 € za 1Q2023

Fundamenti su odlični, sada kada će se dogoditi da se otključa prava vrijednost i na  koji način treba vidjeti …. ovaj protuprijedlog za dividendu je super.

minest, 13.06.2023. u 19:41

Fundamenti su odlični, sada kada će se dogoditi da se otključa prava vrijednost i na  koji način treba vidjeti …. ovaj protuprijedlog za dividendu je super.

upravo tako kolega, nadam se velikom odazivu dioničara na GS da podržimo taj protuprijedlog 😉

Sve nam ide na ruku, pojavio se ‘kupac’, GS je u Zagrebu pa još u Sheratonu (valjda će biti zakuska na tom nivou) i nakraju šansa da izglasamo tu divku.

 

Ako ne bude dividende biti će zakuske. Ako ne bude dividende mali dioničari će se od muke “pojesti”.

Financijsko izvješće za treći kvartal odlično. Zato cijena dionice danas skače. Paketi na kupnju količinski i cjenovno rastu. Taj cjenovni rast možemo ubrzati ako svi mi kojima se s prodajom ne žuri stavimo svoje pakete na prodaju na 30 eura.

maneken, 25.01.2024. u 16:10

Financijsko izvješće za treći kvartal odlično. Zato cijena dionice danas skače. Paketi na kupnju količinski i cjenovno rastu. Taj cjenovni rast možemo ubrzati ako svi mi kojima se s prodajom ne žuri stavimo svoje pakete na prodaju na 30 eura.

Meni se ne žuri, ali što pojedinac tj,mali dioničar dobija sa time.

Ma, vidi, vidi ko nam dolazi! Iz Slatine nam na ZSE tržnicu stiže koka koja zlatna jaja nosi. Kilo mesa 9,30 eura. To je cijena s kostima, cijena kilogram bez kosti bit će puno veća.

Vidim dobro ide i meso s kostima. Pitam se, pitam, što će bit s cijenom kad na ZSE tržnicu dođe meso bez kosti.

Dobro, ne valja se puno hvalit, te unaprijed davati prognoze, ali po Vama kolika će biti cijena mesa bez kosti – tj.teleće ruže





Mmato, 26.01.2024. u 15:33



Dobro, ne valja se puno hvalit, te unaprijed davati prognoze, ali po Vama kolika će biti cijena mesa bez kosti – tj.teleće ruže



sve to ovisi o potražnji ali moglo bi se tržiti i po cijeni bifteka 😇

Vidite ovako, prošle godne su neki, predstavljajući se kao bugari, od malih dioničara otkupljivali dionice Slatinske banke po 9 eura po dionici. Prodaja je išla pozivanjem malih dioničara na telefon ili mobitel. Kad neka kupoprodaja tim putem ide onda obično kupac nudi pol od svoje procjene. Znači minimum je 18 eura po dionici kod konačnog preuzimanja, a banku će vjerojatno ove godine preuzeti ili bugari ili mađari, a ako oba kupca navale mali dioničari bi mogli svoje brkove omastiti, barem oni koji brkove imaju.

Vidim ovih dana i Pago dokupio, a on je, u usporebi sa mnom, bliži informacija.

Pago je dokupio oko 10 000 dionica,ali mislim da nije išlo preko ZSE.

New Report

Close