SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će revizija presude na Vrhovnom sudu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Revizija presude na Vrhovnom sud bit će kada to bude odgovaralo Vladi tj.državi HR.

Financijski rezultat za 2018. godinu je odličan, 6,5 milijuna kuna dobiti, što bi po dionici iznosilo 7,16 kuna. To pokazuje da su značajne promjene u Upravi banke u potpunosti pogođene.

lp.

Dionica se ˝probudila˝ i odmiče od cijenovnog dna!! Skoro pa je izgledalo da će dobit iz poslovanja
u 2018. godini biti veća od cijene dionice na burzi!! 🙂
S trenutnim rastom i cijenom od 30 kuna, dionica je˝čak˝ dosegla P/B ˝vrtoglavih˝ 0,16!!!!! 🙂 🙂 🙂

lp.

Dionica se ˝probudila˝ i odmiče od cijenovnog dna!! Skoro pa je izgledalo da će dobit iz
poslovanja u 2018. godini biti veća od cijene dionice na burzi!! 🙂
S trenutnim rastom i cijenom od 30 kuna, dionica je˝čak˝ dosegla P/B ˝vrtoglavih˝ 0,16!!!!! 🙂 🙂 🙂

lp.

Uz dobar financijski rezultat, bitna je još jedna za cijenu dionice vrlo važna činjenica,
a prošla je u potpunosti ispod ˝radara˝ i to, da je Europski sud za ljudska prava u
Strasbourgu ˝ODBIO˝ tužbu srpskih tvrtki za povrat imovine u Hrvatskoj!!

Sud odluku obrazlaže kao što je to navedeno u tekstu (link na dnu posta), kako; ˝Zagreb
uvrijeme kada se “štetni događaj” dogodio još nije potpisao Europsku konvenciju i nije
bio u nadležnosti Europskog suda”.

Za mene nije nikada bilo dvojbe da će tužba Jugobanke biti odbačena na HR sudovima
(jer Srbija samo za ININE crpke duguje 200 milijuna dolara, plus ratna oprema vrijedna
milijarde, koja nikada nije podijeljena među državama bivše SFRJ.), ali je uvijek bila
prisutna bojazan za odluku suda u Strasbourgu, gdje su moguće svakakve odluke!!

Nakon navedene odluke (uz dobar financijski ˝turn round˝)za mene više nije bilo
nikakve prepreke da se dionica makar približi nominalnoj vrijednosti od 100 kn.!!

Vaš link …

LP.

Pogledom na promete u protekla četri dana, ispada da je protrgovano dionicama u
vrijednosti od 103.000 tisuće kuna!!
Napokon se značajno pokrenulo s obzirom na ˝nezainteresiranost˝koja je bila prisutna.

lp.

Danas dokupio da ne bi morao u ponedjeljak dokupljivati po većoj cijeni.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…


Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…

Preuzimanjem bih Agram banka imala velike koristi, prvenstveno mislim na broj klijenata
kojih je u Slatinskoj banci 90.000 tisuća!! Ta brojka bi čak i za jedan OTP (koji nakon
pripajanja Splitse banke ima preko 600.000 tisuća klijenata), značila povećanje broja
klijenata od 10-15%,što je golema brojka u poslovnom smislu za jedan sustav!!!
Zamislite što bi to značilo za Agram banku!? Međuostalim, povećanje aktive za 50% ,
temeljnog kapitala za 46% itd. itd……..!!

Vaš link …[/url]
Vaš link …

lp.



Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…

Preuzimanjem bih Agram banka imala velike koristi, prvenstveno mislim na broj klijenata
kojih je u Slatinskoj banci 90.000 tisuća!! Ta brojka bi čak i za jedan OTP (koji nakon
pripajanja Splitse banke ima preko 600.000 tisuća klijenata), značila povećanje broja
klijenata od 10-15%,što je golema brojka u poslovnom smislu za jedan sustav!!!
Zamislite što bi to značilo za Agram banku!? Međuostalim, povećanje aktive za 50% ,
temeljnog kapitala za 46% itd. itd……..!!

Vaš link …[/url]
Vaš link …

lp.

[/quote]

Je, al oni bi i dalje ostali mala banka, a male banke nemaju dugoročnu budućnost u RH. Barem ne pod palicom postojeće monetarne vlasti.

Spajanje ima smisla, al trebalo bi spojiti 5-10 manjih banaka i stvoriti jednu vecu srednju ili veliku banku. Al to sve ide u smjeru jačanja koncentracije sustava, a to nije pozitivna stvar za malu, otvorenu ekonomiju, koja ima ambiciju u sljedeçoj petoljetki prijeći na euro.

Nije pozitivna jer će ta koju godinu nestati svaki poticaj da ijedna velika banka bude Hrvatska banka (pod kontrolom HNB-a) već bi se većina njih mogle pretvoriti u podružnice inozemnih banaka u EU, a to bi znacilo potpuni gubitak monetarne vlasti i suverenosti RH. Ne samo u financijskom nego u širem, dakle općem smislu.

Doduše, to nije tema, al nije za zanemariti i već danas, ne promišljati, doglednu budućnost ove države, ali i nacije.

Naravno, ja ne znam ništa o prodaji koja se ovdje spominje, samo nacelno pišem o našom bankovnom sustavu i HNB-u. I njegovoj budućnosti iz moje perspektive.

Sto se tiče SNBA, banka na izgleda skupa, al cijeli proces eventualne prodaje koja je ovdje spomenuta, ovisi, očito je, iz pogleda na vlasničku strukturu, o željama, ambicijama, mogućnostima i perspektivi jednog vlasnika. SZAIF…. i naravno još vise o željama i namjerama monetarne vlasti i države koja je manjinski suvlasnik. Svi ostali su po mojem osobnom sudu, zasad sporedni.

New Report

Close