SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerovatno istekao nalog.
Vidjet ćemo u idućem kvartalu kako je prošla ova priča s rezervacijama.
Ako su najveći dio odradili u Q1 moglo bi biti ok.
Ali i ta država nikako da oglasi prodaju.
Konsolidacija sektora će ići sigurno, pomalja se, ali to je sve tako sporo…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

S obzirom da je danas sa ovom dionici bilo 44 transakcije ona sada ima sve uvjete da i u narednom kvartalu ostane u redovnom režimu trženja.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Tako je. A mozda se vratimo i na slavne razine od 35-40 kn. Bas me zanima izvjesce.
Sto je bilo toliko cjenovno osjetljivo sa zadnje skupstine? Novi revizor?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bid jači od aska, aj nek’ sam i to doživio na ovoj dionici..

Na Agrokorov račun je danas sjelo 380 milijuna EUR. Osim što je to izvrsna vijest za
Agrokor, to je još važnije za Slatinsku banku, jer će se iz tog iznosa u potpunosti
podmirit isva dugovanja prema malim gospodarstvima OPG-ima, čime se rješavaju i
dugovanja prema Slatinskoj banci i otklanja neizvjesnost za prethodne plasmane.
Kako izgleda, cilj je da se isplate za buduću isporučenu robu vrše u zakonskim rokovima,
pa se i s tog aspekta osigurava plaćanje budućih rata kredita koje su banke izdavale.
Ovo je značajna vijest za Slatinsku banku, zbog čega je vjerovatno i bid malo jači, a
smatram da sada ima prostora da se dionica počne i oporavljati.

lp.

Slažem se Preis, jako važna vijest za Slatinsku i pokrpat će se razna dugovanja, krediti i rezervacije.. Sve ostalo je šlag na tortu.. Očekujem i ja malo oporavak cijene jer smatram da ovo stvarno nema smisla i opravdanja za ovu cijenu..

I da zaboravih reći, banka koja se trguje na 0,18 P/B

Da, bit ce stabilnije. Mislim da je operativni rezultat bio poboljsan, ali ga je ovo s Todom likvidiralo skroz. Sad oporavak…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prema broju transakcija u protekla tri mjeseca, dionica Slatinske banke i u
sljedećem tromjesječju nastavlja trgovinu u redovnom režimu.

Za one koji nisu primjetili, DAB više nije vlasnik dionica Slatinske banke,
već je to sada CERP.
Ovo je za konačno raspetljavanje jako važno, jer bi uskoro mogli vidjeti
natječaj za taj paket ili čak postupnu prodaju na burzi!!

lp.

S obzirom da je danas sa ovoj dionici bilo 11 transakcija ona sada, u ovome kvartalu, ima 49 transakcija. Da bi stekla uvjete ostanka u redovnom režimu trženja potrebno je još 13 transakcija.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Prema broju transakcija u protekla tri mjeseca, dionica Slatinske banke i u
sljedećem tromjesječju nastavlja trgovinu u redovnom režimu.

Za one koji nisu primjetili, DAB više nije vlasnik dionica Slatinske banke,
već je to sada CERP.
Ovo je za konačno raspetljavanje jako važno, jer bi uskoro mogli vidjeti
natječaj za taj paket ili čak postupnu prodaju na burzi!!

lp.


Po kojoj cijeni dajte svoja mišljenja.


S obzirom da je danas sa ovoj dionici bilo 11 transakcija ona sada, u ovome kvartalu, ima 49 transakcija. Da bi stekla uvjete ostanka u redovnom režimu trženja potrebno je još 13 transakcija.

Nikako nije vrijeme za banke i bankare.
Sredstava ima ko pljeve, kamate sve niže, a straha od plasmana sve više.
No, svejedno, i nju će ipak netko jednom popapati.
Bez obzira na tvoje navijačke sposobnosti, “baš je dobro vidjeti te opet”, daje nadu.

New Report

Close