SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova dionica bolje da nije ulazila u redovan režim jer se više trgovalo kroz PRT, sve se skidalo do 62 kune a sad niko neće kad ima i jeftinije.. A ionako će brzo ispast iz redovnog nastavi li se ovako.. Jako podcjenjena dionica, šteta šteta

Bez dobiti ništa. GDP raste, valjda će se i tu nešto pokrenuti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nadam se da će se pokrenuti.. Ne znam samo imaju li kakvih rizičnih kredita vezano uz poljoprivredu koja je usko povezana s Agrokorom ili malim OPG-ovcima koji se ne mogu naplatiti..

Vjerovatno nesto imaju, ali sve se naplati, zakoljes krave i prodas. Osim toga, svi jadikuju bez veze. Nece biti bitno vise propadanja kad su vec svi propali! Tko je prezivio taj je zilav i prezivjet ce i ovo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Minus poprilican, najvise zbog rezervacija za agrokorski cumez. Da nije bilo toga ovo bi bilo cist ok. Cekanje…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ma da, toga sam se i “bojao” ali opet značajno manje rezervacija nego kod ostalih banaka.. Samo čekanje i strpljenje, ništa više..

Moram priznati da sam očekivao daleko veći minus, tako da sam pozitivno iznenađen
s obzirom na Agrokorov “ćumez” desetljeća. Vjerovatno će se rezervacije prikazivati
tokom cijele godine. Bilo bi odlično kada bi se konačno gubitak zaustavio u rasponu od
10-15 milijuna kuna. Gubitak ne bih bio mali, ali i cijena dionice je i više nego niska, cijelih
0,23 P/B!!!!!!

lp.

Ma lako to kolika je cijena po P/B, nego se uvijek postavlja pitanje zašto nema zainteresiranih po ovoj cijeni 0,2-0,3 P/B.. Kroz PRT se skidalo jedno vrijeme sve do 62 kune, a sad ni makac.. A nije da nema dionica na prodaji.. Zašto ih relativno ok banka ne privlači, a nekakav “ćumez” ih privlači..

Privući će, ne brini. Jednom kad se osvijeste slijedeće činjenice iz zadnje FI:

http://zse.hr/userdocsimages/financ/SNBA-fin2017-1Q-NotREV-K-HR.pdf

AOP067 – Netto prihod od poslovanja prije rezerviranja: 3.9 mil kn (porast od 1.6 mil u odnosu na Q4 2016)
AOP068 – Rezervacije: 7.1 mil kn (porast od 2.3 mil u odnosu na Q4 2016) – pretpostavka da se radi o Agrokoru (domaća grupacija, 16 mil kn). S tim da je ne znam koliki postotak od plasmana moraju rezervirati, koliko HNB traži od njih. Ako netko zna neka kaže, ali po meni ne manje od 30%.

Ako se to sve uzme u obzir, činjenica je da se operativni rezultat bez jednokratne agrokorske stavke bitno poboljšava, moguća je i dobit od nekoliko mil kn ove godine, a TK je 37 mil.
Tko voli neka izvoli. Tko neće ne mora.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jednu stvar da razjasnimo: rezervacije su trosak koji nastaje zbog obveze uravnotezenja bilance uslijed spoznaje da su odredjeni plasmani rizicni. Nastaju odmah po saznanju. Nema rasporedjivanja po narednim razdobljima. Tocka. Upravo zbog osnovne naravi bilance kao financijskog izvjestaja, a to je da je ona staticni snimak stanja na izvjestajni dan.
U ovom slucaju izjavili su da je sumnjivo 16 mil kn. Moja pretpostavka rezerviranja je oko 30% iliti 5 mil od 7 i kusur mil prikazanih rezervacija. To je jednokratni trosak, za sada, a koji moze i narasti ukoliko bude trazeno, ali ne bi trebao mnogo.
Ono sto je moguce je da jos plasmana postane sumnjivo, ali za to moramo pricekati novo izvjesce. Osobno mislim da je tsunami prosao i da ne bi trebalo biti novih velikih udara.
Operativno se popravljaju, a bilanca se procistiti mora.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kad pogledam naloge na gledalici uhvati me muka, kao da se radi o firmi koja će u stečaj i koja je dužna milijune i milijune..

Izgleda da će ovo u PRT prvom idućom prilikom, šteta..

New Report

Close