SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionicom se svaki dan lijepo trguje, u dobrim količinama i rastom vrijednosti.
Tako je i danas 643 dionice promijenilo vlasnika uz rast vrijednosti od 3,6%.

Zaboravimo što je bilo, ovo definitivno postaje best buy dionica, jer je banka tokom svih
kriznih godina neprestano povećavala temeljni kapital i aktivu stabilno poslujući,
a ozbiljna preslagivanja u bankarskoj industriji samo što nisu krenula.
S današnjom cijenom, dionica je tek dosegnula razinu od 0,32 P/B.

Popis današnjih transakcija je u privitku.

lp.

Da, ovo je fakat smiješno na kojim je razinama bilo. Izgleda da je netko malo jači odlučio da to više ne bude tako išlo. Što se mene tiče treba pričekati okrupnjavanje plus bolju likvidnost na burzi općenito.
Ispod 150 se ne isplati davati u tom slučaju. Sada bi 100-120 bilo gladi bradu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Baš kad je izgledalo da je ministar Marić zaboravio na svoje izjave da sve tvrtke u
kojima država ima male udjele idu u prodaju, jutros na vijestima iznenađujuća izjava
ministra Marića da do kraja godine od takve prodaje udjela očekuje 1,5 milijardi kuna
u državnom proračunu!!!!

Izgleda da se i priča oko Slatinske banke lagano privodi svom kraju.

Vezano za vrijednost dionice, ona je tako niska da podcjenjiva tvrtku (banku) i značajne
ulagače u banku.

Napokon da su veći ulagači odlučili preokrenuti priču oko vrijednosti dionica!!!

lp.

Dionica Slatinske banke je u zadnjem rastu burze odradila odličan rast
ali to ulagačima prolazi ispod radara!!
S tim je rastom dosegnula čak 0,32 P/B!!!! :))

Nakon što je većina dionica dosegnula vrijednosti svog book-a pa je i budući rast
tih dionica ograničen, dionica Slatinske banke s obzirom na preslagivanja u
bankarskoj industriji i razinom vrijednosti od 0,32 P/B nameće kao jedna od rijetkih
dionica s značajnim potencijalom rasta.

lp.

marić nikako da se oglasi o prodaji drzavnog udjela


marić nikako da se oglasi o prodaji drzavnog udjela

Ne tako davno bilo je i oglašeno, ali nije bilo kupaca. U ovoj priči državni udio nije bitan, ključan je “Slavonac”

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

A i taj udio nije CERP-ov nego DAB-ov, tako da i tu je razlika.. Nije bilo kupaca jer im je bilo preskupo, ali neka razumna cijena od otprilike 0,5/BVPS bi vjerujem donijela kupca za taj udio.. Šta Slavonac sprema i kako razmišlja nitko ne zna, nisu pojačavali ni skraćivali poziciju..

Problem je u tome što je i Slavonac kupio po 0,5 book-a

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Slavonac nema ništa sa cijenom koju će dab tražiti za svoj udio, a Slavonac nek’ traži još veću za svoj udio ako će ga prodavat.. Šteta što nitko drugi od velikih igrač ne prepoznaje da je banka zdrava a trguje se na 0,3 booka.. Zamisli recimo da g. Bakić ovde uđe, odjednom se stvori zainteresiranost…

Ovo netko treba kupiti i racionalizirati poslovanje. Premali prihod je po zaposlenom, zato je i dobit mršava.
U tom procesu isplati dioničare. Bolja opcija bi bila da netko uzme, ali da ne skupi 75% za delist pa da se šlepamo do cijele BV. Ali pitanje je tko bi na to pristao. Možda Slavonac? Oni su fond koji radi s onim što ima, nisu bankari kao takvi. Opet, ne znam niti s koliko osoba on djeluje sinergijski. Vjerovatno sa svim krupnijim dioničarima, ali trezor ne glasa. Tako da od delista nema ništa bez malih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Slavonac nema ništa sa cijenom koju će dab tražiti za svoj udio, a Slavonac nek' traži još veću za svoj udio ako će ga prodavat..

Pa je li logično da ako želiš preuzeti kompaniju da kupiš najveći pojedinačni paket dionica pogotovo kad imaš ovako razmrvljenu strukturu dioničara. Ako imaš dobrovoljnu ponudu ona nikad nije tako izdašna
Da sumiramo bez Slavonca nema preuzimanja, a Slavonac hoće da zaradi pa neka priča o cijeni od 0,5 booka pada u vodu. Problem ove banke je dionička struktura mali ili nikakav profit. Da ova banka zgrće pare davno bi je netko preuzeo.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Sadasnja valuacija je gotovina+materijalna imovina, kao da se ne radi o banci nego nekoj propaloj tvrtki koja rasprodaje imovinu. Sada je u biti idealna situacija za kupnju ali kao i uvijek interes ce se pojaviti kad cijena dosegne “pristojniju” razinu.

New Report

Close