SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/Pravni%20i%20institucionalni%20okvir/Plan%20upravljanja%20imovinom%20u%20nadle%C5%BEnosti%20CERP-a%20za%202017.g.pdf

Hoćemo li konačno u prodaju?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Normalno da hoćemo, vidiš koliko se svaki dan trguje kroz PRT i to sve po asku.. Ustvari sta ja to tebi govorim kad ja i ti to prebacivamo.. :-))

Ima još 2 mjeseca do redovnog trgovanja.. A ekipa je mogla i prije shvatit da je banka na 0,25-0,3 BVPS pa smo ispali iz redovnog.. Ko želi može kroz PRT uzimat, niko mu ne brani.. Imam SNBA i nije nagovor na ništa

Ova banka je prosla sva turbulentna vremena i uvijek uredna poslovanje. Ima svoju bazu musterija i sigurno nema kostura u ormaru. Nije za spekulante i trejdere a to automatski znaci da mi je interesantna.

Više nema sumnje da pri idućoj redovnoj reviziji, dionica Slatinske banke ulazi u redovan
režim trgovanja!!
Od početka godine izvršeno je točno 80 transakcija a uvijet je da minimalno u
promatranom razdoblju bude transakcija koliko i trgovinskih dana, čime je već
sada zadovoljen uvjet ulaskau redovan režim trgovanja.
Pitanje je samo da li postoji kakva opcija za prijevremeni ulazak jer se dionicom
dva tjedna trguje redovito s ukupnim volumenom u proteklih mjesec dana od 5736
dionica i prometom od preko 300 tisuća kuna!?

lp.

Postoji opcija za prijevremeni ulazak, a koliko znam to je 500 tis kuna prometa u jednom trgovinskom tjednu.. Smatram da je to nemoguće osim ako u međuvremenu ministar ne objavi natječaj za prodaju državnog udjela, a i to je davno ispričana priča.. Rečeno je kroz prvi mjesec u 2017g idu natječaji gdje imaju manje od 10%, al naravno ništa od toga.. Bitno je da je banka zdrava i da se trguje na 0.3 booka, a sve ostale na 0.7-1 booka pa čak i preko.. Nadam se da će jedan dan tržište to prepoznat..

Gdje se žuriš, frende? Pa toliko smo dugo unutra zakopani da par mjeseci lijevo desno ne znači ništa…
Ja sam recimo otpisao RIZO i otišao dalje. Uspješno. A i da nije toliko mi je živaca popilo…
Ovo mislim ipak neće. Da, glavni su fundamenti. A ne bi škodio tu i tamo dobar kvartal.
P.S.
I book value zaboravi. Vidiš da i HPB teško dostiže, iliti bar ne zasad.
Ako ovo ode s 0.6 BV gladi bradu. Naravno, druga pjesma je ako krenu raditi P/E=10. Ali ne bih se okladio u to. Tek ako ih netko preuzme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ne bi ja bio nezadovoljan s 0.6 booka nego samo govorim kako se kreću cijene drugih u sektoru.. Nije problem ni da cijena dođe do ciljane razine ali potreban je okidač da se stvori zanimanje kod ljudi i da se stvori bid, jer ne možeš ni izać ako bida nema.. Tako da možeš i ostat čamit ovdje godinama.. Sreća da država nema poveću količinu, jer vidimo kako se stvari odvijaju na svim dionicama gdje oni imaju poveći udio..

Da li je netko radio projekcije za cijelu 2016., nekako mi se čini da se vrtimo oko nule ili da bi čak mogao biti i lagani minus par milijuna?
1-2 milijuna plus ili minus je nebitno za eventualnog kupca, ali čisto pitam. Osobno sam izašao čim sam mogao s nulom (ako ne gledamo oportuniteni trošak), predugo sam tu bio za ništa…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/userdocsimages/financ/SNBA-fin2016-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Zasad je neki milijunčić i kusur dobiti, a kako će biti Q4 ne znamo, bumo vidjeli.
Ali sve je to tu negdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Činjenica je da bid izgleda poluprazan, ali tko god je od forumaša želio prodati
željenu količinu to je uspješno i ostvario, što je zadovoljavajući pokazatelj kojim
se dionica lagano izvlači iz pojma “nelikviduše”.
O cijeni neću govoriti jer ova razina tržišne vrijednosti od 0,29 P/B je neobična,
a posebno kada se pogleda vrijednost ostalih bankarskih dionica.
Gotovo se sve bankarske dionice trguju iznad 0,50 P/B, pa čak i Karlovačka banka na
1,07 P/B, Podravska banka na 0,52 P/B i pritom ostvari milijunski promet!!!

I današnje trgovanje ide u prilog tome da pojam nelikviduše ostaje iza nas, a popis
današnjih transakcija je u privitku.

lp.

Jučerašnje trgovanje u potpunosti potvrđuje moju izjavu o polupraznom
bidu ali izrazito aktivnoj trgovini po asku!! Svaka čast.
Dionica prema viđenom proteklih mjesec i pol dana, definitivno više nije
“nelikviduša”!! 🙂
Popis transakcija, lijepe količine protrgovanih dionica i uz dobar rast vrijednosti
od 4,98% je u privitku!!! 🙂

lp.

New Report

Close