SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam da li ima još koja dionica kao SNBA da se trguje na P/B 0,24 a da je zdrava firma, mislim da nema.. Meni je samo fascinantno zasto je to tako, nemam ideju.. Kupio sam nesto kroz PRT i nadam se da cu još uzet.. Steta sto nije u redovnom trgovanju, bilo bi mnogo lakše..

Kad se bude prodavao državni dio, a to je za mjesec dva dana, mislim da će ići skonto, ali ne veliki. Tipujem 20-25%, max. 30%. Zbog male dobiti, jer već se veće banke prodaju po P/B=1. Ovo znači može ići za 0.7 BVPS jer će se stapanjem s nekom većom bankom smanjiti troškovi i povećati dobit.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ serislav
Ako bude za mjesec-dva.. Ministar je najavio prodaju državnih udjela gdje imaju manje od 10%, ali u zadnje vrijeme nikad nema natjecaja za SNBA, ne bi bas rekao da nema interesa ipak je to banka.. Vjerovatno je problem uvijek bila cijena za taj paket, znamo da svi vole jeftinije.. Nadam se da će ovaj put natjecaj bit objavljen i za njih sa ok cijenom, a 0.7 P/B bi bilo skroz ok..


Ne znam da li ima još koja dionica kao SNBA da se trguje na P/B 0,24 a da je zdrava firma, mislim da nema.. Meni je samo fascinantno zasto je to tako, nemam ideju.. Kupio sam nesto kroz PRT i nadam se da cu još uzet.. Steta sto nije u redovnom trgovanju, bilo bi mnogo lakše..

Pa već kad spominjete podcijenjenost dionica, zasigurno da je dionica Slatinske banke
jedna od najpodcjenjenijih na burzi, dok je gledajući bankarski sektor dionica Slatinske
definitivno najjeftinija!!
Zasigurno velik utjecaj na takvu cijenu su imale nesretne okolnosti među kojima i
ulazak dionice u poseban režim trgovanja!! Međutim, s kretanjima u bankarskom
sektoru i buđenju optimizma na HR burzi, uz mali priljev novca u ovu dionicu, situacija
bi se drastično pozitivno promijenila.

Navod o potencijalnom otkupu dionica po 0,70 BVPS mi se zbog navedenih razloga
čini realan, što sa sadašnjom cijenom dionice predstavlja potencijal rasta od 240%!!
Ipak, oprez i difersifikacija rizika mora biti na prvom mjestu!!

lp.

Doci ce ovo u fokus vrlo brzo. Strpljenja…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Evo ga, sve do 50 pobrano.. Mislim da je krenulo sviđalo se to nekome ili ne.. Po stoti put ponavljam, možda sam i dosadan, šteta što nije u redovnom režimu, mislim da bi bila dosta izraženija trgovina.. Diskont je još jako velik i smatram da se isplati kupovat sve do nekih 80 kuna.. Imam SNBA i ovo nije nagovor na ništa


Evo ga, sve do 50 pobrano.. Mislim da je krenulo sviđalo se to nekome ili ne.. Po stoti put ponavljam, možda sam i dosadan, šteta što nije u redovnom režimu, mislim da bi bila dosta izraženija trgovina.. Diskont je još jako velik i smatram da se isplati kupovat sve do nekih 80 kuna.. Imam SNBA i ovo nije nagovor na ništa

Držim da nije uopće pitanje hoće li ovo krenuti na više, jer se radi o zdravoj banci s ne
velikom aktivom ali značajnim brojem klijenata (90 000) a značajna konsolidacija
bankarkog sekotra u punom jeku!!
Impresionira, da se banka natoč lošim trendovima u makrookruženju (usljed recesije)
uspjela održati iznad površine te čak i blago povećati book value u odnosu na razdoblje
pred recesiju!!
U odnosu na prošlu godinu povećala je adekvatnost kapitala i aktivu za 50 mlijuna kuna!!

lp.

Stavio sam nalog preko Agram brokera i ništa se ne pokazuje na gledalici. Zašto?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav, dionica je u posebnom rezimu trgovanja. U 11h ce nalog postati aktivan.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Hvala. Nisam pratio već neko vrijeme pa nisam znao. Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prvi mjesec je pri kraju a ministar je rekao kroz prvi mjesec prodaju udjela gdje imaju manje od 10%..
Možda samo izbace natječaj u Cerp-u a da nitko nita i ne zna.. Iako ja čisto sumnjam da će bit išta od toga prije proljeća, ako i tad bude..

Nalog vidim, eno ga na 52 kn, ali kad je realizacija?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close