SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je netko mišljenja da će se ovo svako malo protrgovat kroz PRT i onda ponovno ući u redovan režim trgovanja?? Možda idući kvartal, ako bi se ovako nastavilo možda svaki dan…

Ma mislim da to uopće nije bitno. Važno je da krene prodaja državnog dijela / merger / whatever i da ode na 0.5 BVPS ili više. To je sve. Prije toga ništa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/yUPAJ9uZLwBbg4y1hZPOZQ==.pdf

Zar nije ona presuda VTS bila pravomoćna? Nikad kraja tim glupostima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ipak ide prodaja udjela gdje država ima do 10%.. Mislim da ima nade za SNBA, pitanje je samo ima li zainteresiranih i po kojoj cijeni..

Nek se nađe i službena izjava ministra Marića u kojoj govori o prodaji državnih udjela
manjih od 10% nakon Nove godine.

Vaš link …

Lp.

Vaš link …

Počelo ozbiljno preslagivanje i OTP s osmog mjesta dolazi na četvrto mjesto s 44
milijarde kuna aktive!! Iza nje ostaju HPB, AddicoBank (Hypo) i Raiffeisenbank!!
Kad se konkurencija mijenja (a ovdje manja bankica popravi poziciju za četiri mjesta
na ljestvici veličine banaka po aktivi), tada to od ostalih dionika industrije zahtjeva
“HITNE” akcije!! Budući da je organski rast banaka na HR tržištu ograničen, za značajan
rast ostaju samo akvizicije konkurenata!!
Slatinska banka koja ima 90 000 klijenata nikako nije za zanemariti!!
Osobno sam najviše za opciju da Slatinsku banku preuzme HPB, a preko svog navećeg
vlasnika (države) u Slatinskoj banci vrlo jednostavno dolazi do 15% udjela + trezorskih
dionica 7,77%. S ponudom za otkup dionica po “0,50 book-a” (a da ne govorimo o ponudi
po 1 book-a), bez problema je preuzmu!!

Lp.

Ide ovo na bubanj vrlo uskoro. Rekao je ministar da će sve ispod 10% državnog udjela ići vrlo brzo. A onda ide to preuzimanje. Mislim da je 0.5 book-a i malo. Moglo bi biti bliže 0.6, možda i više.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nek ministar pređe na djela u 1. mjesecu iduće godine kako je rekao.. Vidit ćemo hoće li se i to ostvarit, ja se čvrsto nadam

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/yUPAJ9uZLwBbg4y1hZPOZQ==.pdf

Što će biti s ovim?? Ima li išta od ove žalbe ili će to past na Vrhovnom sudu?
Velika šteta bi bila da to izgube..

Po meni, od toga nema nista. Kao sto Ina ne moze do benzinskih u Srbiji. I nije mi jasna uopce osnova tuzbe: ako smatraju da je Slatinska nastala otimanjem njihove imovine onda im imovinu treba vratiti ili nadoknaditi RH, kao subjekt, a ne Slatinska kao objekt otimacine, odnosno oteti predmet. Ako ja na svom teritoriju tebi otmem tvoju kucu i novac u njoj onda tuzis mene, a ne kucu, ne? Bez veze je to skroz. Bar se meni kao laiku tako cini.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Počeo se bid i skupljati pomalo ovdje.. Rekli bi nije vele ali čovjeka veseli.. Nadam se skorom razrješenju državnog dijela dionica i dobroj cijeni naravno…

Book vrijednost dionice Slatinske banke se nakon četiri tromjesječja opadanja ponovno
počela vraćati na “stare” razine, i sada prema izračunu stranice Moje dionice iznosi
201,34 kn. dok je P/B 0,24!!!
Ti podaci u uvjetima drastičnih promjena u hrvatskoj bankarskoj industriji i laganog
optimizma na HR burzi, nisu nevažni!!

lp.

New Report

Close