SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U novom Lideru je mali članak o kombinacijama s malim bankama, nema ni riječi o SNBA ali iduća na ljestvici po P/B je PDBA i navodno je dogovreno sve s OTP-om. Ako je stvarno tako, ta cijena će biti dobra smjernica.

Gledao sam malo i nedavno preuzimanje Banco popolare od strane OTP-a, prema tome i SNBA i PDBA zaslužuju znatno više valuacije od trenutnih.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@ValueWalk
Nikad se nigdje SNBA ne spominje, to mi je uvijek čudno kod ove dionice. Nekako je previše tajanstvena..
Ask je dobro nabildan i trguje se u PRT-u, još dugo dugo neće u redovno trgovanje..
Vjerovatno će se probudit tek kad “veliki” to odluče.. Ako OTP preuzme PDBA to će bit smjernica za odredit moguću cijenu ovdje, to ste u pravu..

Vježbanje strpljenja iako sve skupa već predugo traje

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Strpljenjem sam naoružan, kako ovdje tako i na još nekim dionicama..
Moglo bi se još malo i kupiti kroz PRT, ne znam zašto se ne kupuje.. Al eto vidit ćemo cijenu za PDBA

HPB jako dobro izvješće.. Bankarski sektor općenito jako dobar, vjerujem i ovdje dobro poslovanje ove godine..

Dali se sjećate slatinske na vrhu 555 kuna davno su prošla ta zlatna vremena na našoj burzi. Mada priznam dijelom je to bio i balon poslije kojeg nekima sunce nije svanulo i još uvijek strpljivo čekamo.

MSILVESTAR
Bogami čekamo. I čekat ćemo…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Izvješće solidno:
1. konačno dobit, ne velika, ali ipak dobit,
2. tužba gotova, vidjet će se dobit na padu rezervacija u idućem kvartalu,
3. rast depozita.
Bit će ovo zanimljivo nekom kad krene merger.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da, solidno izvješće.. Neki dan sam pročitao kako je Marić rekao da će se prodavat udjeli u nestrateškim firmama i onima gdje država ima 10% vlasništva i manje..
Nadam se da je i SNBA u nekim planovima

Smatram da dolaskom stabilne vlade i roka za plaćanje kamata na zaduživanje od
strane opće države više uopće nije upitno hoće li doći do prodaje udjela Slatinske
banke. Kako je ministar Marić veliki zagovornik zadržavanja hrvatske imovine u
hrvatskim rukama a posebno očuvanja “hrvatskih banaka” što HPB još uvijek jeste,
bilo bi sasvim prikladno da to svoje još uvijek “deklarativno” stajalište i u praksi potvrdi
(sada kada ima priliku) te potakne upravu HPB-a na razmišljanje (premda ovako uspješna
uprava vjerovatno ne razmišlja samo o strategiji organskog rasta koja je relativno
ograničena već razmišljaju i o eventualnom preuzimanju po povoljnim uvjetima)
o preuzimanju zanimljivog 15% državnog udjela u još uvijek hrvatskoj Slatinskoj banci
što bi uz pregovore s ostalim “većim” vlasnicima vrlo brzo moglo dovesti uz zaista
povoljne uvijete do konačnog preuzimanja poslovanja Slatinske banke pri čemu
im je najvrijednija imovina od 90 000 klijenata.

Lp.

Ja smatram da oni nisu dovoljno inteligentni za takve poteze povuć i ojačat HPB..

Mogla bi se danas protrgovat SNBA na PRT… juhuuu 🙂

New Report

Close