SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se sa svime kolega Preis i jako ste dobro to obrazložili..
Istina je kako je sad cijena 0,27 BV/PS, dok je kod drugih bankarskih dionica ona znatno veća ali ne znam zašto već toliko dugo.. Dionica ja ispala i iz redovnog trgovanja tako da baš nije ni u fokusu ulagačima, iako kroz PRT se također da trgovat ukoliko netko želi..
Potencijala za rast ima, strpljen spašen..

Dobro ste rekli kolega, strpljen spašen. Ipak uvijek je važno da se strpljenje temelji na
logičnom i realnom obrazloženju „zašto biti strpljiv“, a to svaki ulagač za sebe treba
naći odgovor. S obzirom na cijenu dionice, novo nastalu situaciju u HR bankarskoj
industriji, rast gospodarstva i potencijal rasta dionice, to za mene dalje predstavlja
uvjerljiv razlog zašto biti strpljiv.

Vaš komentar u pogledu cijene, da ona i jeste u velikoj mjeri tako definirana zbog
posebnog režima trgovanja što malim ulagačima kao važnim pokretačima rasta
dionice nije primamljivo. S druge strane ključnom igraču u ovom trenutku (Auktoru kao
većinskom vlasniku Slavonskog investicijskog fonda), to čak i odgovara, jer slabijim
trgovanjem cijena pada i jeftinije povećava udjel a to im je važno, jer s većim udjelom
i paket dionica je zanimljiviji i vrijedniji potencijalnim kupcima. Mogućnost da se Auctor
trajno bavi bankarskim poslovnjem mi izgleda malo vjerovatna, kako zbog prirode njihova
poslovanja tako i sa stajališta da su svjesni da trenutna veličina banke nije dovoljna za
dugoročno uspješno poslovanje.

LP.

Vaš link …

Napokon je i definitivno završena višegodišnja sudska “trakavica”. Visoki trgovački sud
u Zagrebu potvrdio presudu suda iz Bjelovara te je od Jugo banke u stečaju, zatraženo
pokriće sudskih troškova (piši nema nikakve naknade za troškove sudovanja u RH).

Uglavnom, 2,5 milijuna kuna se oslobađa iz rezervacija i sada je napokon otvoren put
za definitivno rješavanje statusa banke. S obzirom da se dionica trguje na 0,27 P/B dok
se ostale banke već trguju u rasponu od 0,70-1 P/B, držim da postoji velik potencijal rasta.

Lp.

Vidit ćemo hoće li se to sutra odrazit na trgovanje

Trebalo bi se odraziti. To je odmah dobit za iduci kvartal, tj. godisnji FI. Iako, moze li se navesti izvor ove lijepe informacije?
Izvinjavam se, link je gore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Šteta što nije u redovnom trgovanju, ima potencijala uz pravu priču otić bar duplo od sadašnje cijene.. Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na ništa, imam SNBA naravno


Trebalo bi se odraziti. To je odmah dobit za iduci kvartal, tj. godisnji FI. Iako, moze li se navesti izvor ove lijepe informacije?
Izvinjavam se, link je gore.

Točno, imamo primjer kod PDBA i njihove priče sa Dalekovodom.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Samo sta tih 2,5 mil i nije neka ekstra lova al dobro dođe.. 🙂

Neće se danas izgleda dogoditi ništa bitno. Jednostavno, dionica nije u fokusu. Bit će kad bude. Strpljen spašen. Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Neće se danas izgleda dogoditi ništa bitno. Jednostavno, dionica nije u fokusu. Bit će kad bude. Strpljen spašen. Pozz!

Tržište je odradilo lijepi rast kao i brojne dionice pa su ulagači nešto i kapitalizirali. Kako to uvijek
bude traže se nove prilike, a s obzirom da je s ovom presudom put prema rješavanju statusa banke
otvoren a značajne konkurentske promjene u tijeku, sigurno da dionice Slatinske banke mogu biti potencijalno dobaro ulaganje.
U nastavku je prikaz cijena dionica banaka od jeftinijih prema skupljima. Na vrhu najjeftinijih je
Slatinska banka koja je duplo jeftinija od sljedeće po cijeni i to Podravske banke!!

– SNBA-R-A- 0,27 P/B
– PDBA-R-A – 0,44 P/B
– KBZ- R-A- 0,48 P/B
– IKBA-R-A – 0,55 P/B
P-A – 0,54 P/B
– KABA- P-A – 0,73 P/B
R-A – 1,15 P/B
– HPB- 0,76 P/B
– PABA-R-A (Partner banka) – 0,77 P/B
– ZABA-R-A – 0,93 P/B
– RIBA R-A – 1,02 P/B
– PBZ-R-A- 1,06 P/B
– BPBA-R-A- 1,91 P/B

Ma da, 100 kn je nekakva realna cijena jednom kad se ovo proigra. Više od toga teško, možda 110-120, jer ipak su u gornjem domu jake banke. No dobro, idemo dalje…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ipak nema reakcije na ovu zadnju pozitivnu vijest, ask je prebrutalan.. Koji su uvjeti za ulazak u redovno trgovanje??

New Report

Close