SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne vodi ovdje država glavnu riječ…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ima li ovde išta novoga i pametnoga?
Koje su mogućnosti vlasnika br.5, BSD banke koja je u stečaju a drži ovde preko 6% dionica??


Ima li ovde išta novoga i pametnoga?
Koje su mogućnosti vlasnika br.5, BSD banke koja je u stečaju a drži ovde preko 6% dionica??

Nikakve, te dionice su sad predmet stečajne mase, konkretno ići će na prodaju ako bude zainteresiranih.
Drugi riječima ovdje će biti jako dosadno duže vrijeme …

Čisto za napomenu Imam dionice SNBA

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



Ima li ovde išta novoga i pametnoga?
Koje su mogućnosti vlasnika br.5, BSD banke koja je u stečaju a drži ovde preko 6% dionica??

Nikakve, te dionice su sad predmet stečajne mase, konkretno ići će na prodaju ako bude zainteresiranih.
Drugi riječima ovdje će biti jako dosadno duže vrijeme …

Čisto za napomenu Imam dionice SNBA
[/quote]

Hvala na odgovoru.. Imam i ja dionice SNBA i žao mi je što ih imam jer ne mogu ni izać (nema bida).
Jako loše, sve skupa. Ovde su svima novci zarobljeni


Hvala na odgovoru.. Imam i ja dionice SNBA i žao mi je što ih imam jer ne mogu ni izać (nema bida).
Jako loše, sve skupa. Ovde su svima novci zarobljeni

Gledaj na ovo kao oročenu štednju to su novci kojima sad ne možeš raspolagati. Meni nije veliki dio portfelja unutra tako da mi nije problem unutra sam jer kad ovo eksplodira bit će kasno za ulaz

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Jedino što na štednji ne izgubiš glavnicu dok dočekaš raspolaganje 🙂

S otalim dijelom bi se složio, ova mi čak nije za položiti investitorsko strpljenje nego sam ju stavio na slobodnu poziciju da ju ne gledam. Više koliko je dosadna nego zbog 20 posto minusa.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ko zna oćemo li dočekat da eksplodira 🙂
Slažem se s tim dijelom da na to treba gledat kao neku vrst štednje i da će se jednog dana isplatit, ali želim reći kako ima podosta vremena za vratit se u ovu dionicu ako iz nje izađeš i negdje drugo malo zaradiš.. A izaći ne možeš jer nema bida, na tu kombinaciju sam ciljao..
Koji je po Vama potencijalni detonator eksplozije na SNBA??
Ne mogu nigdje nikakvo novije izvješće naći..


Koji je po Vama potencijalni detonator eksplozije na SNBA??
Ne mogu nigdje nikakvo novije izvješće naći..

Po meni su dva potencijalna detonatora 1. kad netko kupi državni udio (cca 8%) ili kad SAZIF proda svoj udio – 24% – po meni kupac tih dijelova je budući vlasnik

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Na asku se postrojilo 1300 komada i čeka 13:00.. Zadnjih dana se kupovalo, možda će nešto i danas otić.. Teško je još razmišljat o redovnom trgovanju, al kad “veći” odluče bit će..

Ima li tko kakvu ideju što je iduće s ovom dionicom?
Privatizacija, preuzimanje, ništa od navedenog…?
Zaboravljena od svih, a P/B presmiješan.
Kad bi bar iskazali neku dobit to bi došlo na svoje, ali ovako…
Vjerovatno ima prostora za racionalizacije poslovanja, ali bez novog gazde to neće ići, bojim se.
Što vi forumaši mislite?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa kakvo im je poslovanje, ima li igdje izvješća? Nisam ništa vidio u zadnje vrijeme..
Po meni nekako miriše na ovo zadnje, ništa od navedenog.. Ne znam zašto, imam takav osjećaj..
Čeka se objava CERPa o prodaji njihovog udjela, mislim da SNBA nije bila na popisu od 54 firme koje su objavili za vrijeme vladavine Oreškovića & Co.
ali evo sad će nova Vlada i nova nafaka pa ćemo vidit…

Vaš link …
Smatram da ako se ostvare kombinacije transakcija u ulogama Zabe, Societe Generale
i OTP-a, da bi se mogla pokrenuti daljnja konsolidacija HR bankarskog sektora u kojem bi
manje banke mogle postati ponovno zanimljive za preuzimanje, međuostalim i Slatinska banka.

Prevenstveni razlozi su:
bankama redovnim poslovanjem postaje nemoguće organski rasti većim brojem klijenata,
tržišnim udjelom i prihodima (trenutno to uspjeva HPB-u, prvenstveno zbog „švicaraca“
ali i tome se bliži kraj).
kompanije da bi ostale zdrave moraju rasti ,što u globalu nije slučaj sa HR bankama
još od 2008 god. (recesija)
– banke ne posluju zbog veličine aktive već prihoda koi dolaze od klijenata, te je za rast
banaka neophodno neprestano povećavati bazu klijenata. Upravo su klijenti najveće
bogatstvo malih banaka, tako npr. Slatinska banka ima 90 000 klijenata!!!!!!
Kada se konkurencija mijenja to zahtjeva od ostalih sudionika industrije trenutnu akciju
kao odgovor na promjene iz okruženja, ako zdravo razmišljaju ReifesEN, HPB , PBZ ,
ERSTE nebih trebali ostatati mirni. Od svih banaka, HPB vidim kao prirodnog budućeg
vlasnika Slatinske banke a međuostalim država preko raznih agencija već ima 15% udjela.
HPB bi takvim preuzimanjem povećao ukupan broj klijenata za velikih 14%!!!!!

Trenutno se Slatinska trguje na razini 0,27 BV/PS, dok vidimo da su banke na burzi dosegnule
cijenu od 0,70 -1 BV/PS.

LP.

New Report

Close