SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

brux

Već smo se čuli po tom pitanju, i ja se nadam skorom razrješenju situacije, s obzirom da nekih pomaka i preslagivanja u zadnje vrijeme više nema, to je valjda to. Također, sumnjam da će nuditi 120 kn po dionici, to bi bilo 0.6 BV, a po toliko se trže velike banke s jakom dobiti. Vjerovatnije je da na kraju ispadne oko 90, s natezanjem možda do 100. Ovdje se ipak kupuje tržišni udio, tj. aktiva i mreža, a do dobiti se dođe racionalizacijom nakon spajanja s nekim većim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vlasnik pod brojem 5. Banka Splitsko-Dalmatinska koliko čujem otvara poslovnicu banke u Vukovaru.. Znači li to da se polako počimaju prebacivat u Slavoniju? 🙂


Vlasnik pod brojem 5. Banka Splitsko-Dalmatinska koliko čujem otvara poslovnicu banke u Vukovaru.. Znači li to da se polako počimaju prebacivat u Slavoniju? 🙂

Slatinska u Vukovaru nema poslovnicu, koliko vidim nema niti u Vinkovcima i Županji, ostalo u Slavoniji je pokriveno, tako da ovo ima logike



Vlasnik pod brojem 5. Banka Splitsko-Dalmatinska koliko čujem otvara poslovnicu banke u Vukovaru.. Znači li to da se polako počimaju prebacivat u Slavoniju? 🙂

Slatinska u Vukovaru nema poslovnicu, koliko vidim nema niti u Vinkovcima i Županji, ostalo u Slavoniji je pokriveno, tako da ovo ima logike
[/quote]
Također to ne mora značit da BSD želi bit većinski vlasnik i ići u preuzimanje.. Ja koliko znam od tog izvora njih preuzimanje ne zanima, jedino ako to kriju kao zmija noge..

Vaš link …

Otvoreno, prva i jedina poslovnica u Slavoniji, e sad zašto baš u Vukovaru,a ne u nekom većem gradu? SNBA je prisutna skoro u svim ostalim,ali je u Vukovaru nema

Taj hostel 101 Dalmatinac iz članka je u vlasništvu istog gazde kao i BSD-a.. Istoimeni hostel 101 Dalmatinac postoji i u Splitu, naravno vlasnik je jedan te isti čovjek..

Evo 300 komada do 60 kuna.. Zašto netko ne poklopi kad je uvjeren u eventualno preuzimanje preko 100 kuna??


Evo 300 komada do 60 kuna.. Zašto netko ne poklopi kad je uvjeren u eventualno preuzimanje preko 100 kuna??

Zato jer ovu dionicu primjećuje samo nekoliko ljudi, a i među njima ima onih kojima se više ne da čekati prodaja državnog udjela i okrupnjavanje malih banaka. Greška. Takve stvari se dogode kad se ne očekuju. A kad interes bude veći onda je kasno za ulazak. Ja sam nažalost izdušio na 66 kn prosjek tako da sam sad neaktivan, a prilika odlična.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Evo 300 komada do 60 kuna.. Zašto netko ne poklopi kad je uvjeren u eventualno preuzimanje preko 100 kuna??

Zato jer ovu dionicu primjećuje samo nekoliko ljudi, a i među njima ima onih kojima se više ne da čekati prodaja državnog udjela i okrupnjavanje malih banaka. Greška. Takve stvari se dogode kad se ne očekuju. A kad interes bude veći onda je kasno za ulazak. Ja sam nažalost izdušio na 66 kn prosjek tako da sam sad neaktivan, a prilika odlična.
[/quote]
Interes za tako nešto se navodi odavno, neki su govorili da će se to okrupnjivanje ili preuzimanje desit kroz 2-3 mjeseca.. Ta 2-3 mjeseca su prošla ima sigurno godinu dana, a moglo bi još 3-4 godine proć.. Imam dionicu SNBA, samo da se zna

Ovo mi izgleda kao neko očajničko iskrcavanje kao da je sutra smak svijeta, a znamo da nije, ili možda kao suptilni pokušaj rušenja tromjesečnog prosjeka prije nekog značajnog događaja, ne znam …
Jer čemu sad iskrcavati po 50 i kusur kuna nešto što ipak vrijedi bitno više, a i bitno više je plaćeno, tko god da je kupio. Mislim da slijede neke vijesti, uskoro.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ovo mi izgleda kao neko očajničko iskrcavanje kao da je sutra smak svijeta, a znamo da nije, ili možda kao suptilni pokušaj rušenja tromjesečnog prosjeka prije nekog značajnog događaja, ne znam …
Jer čemu sad iskrcavati po 50 i kusur kuna nešto što ipak vrijedi bitno više, a i bitno više je plaćeno, tko god da je kupio. Mislim da slijede neke vijesti, uskoro.

Izgleda da ovo iskrcavanje ostavlja dionicu u redovnom trgovanju.
55 transakcija napravljeno_ treba još desetak do 31.12.

@lopina
Od tih desetak transakcija ja ću do kraja godine napravit jednu sigurno, i to po asku.. 🙂
A da li se netko iskrcava, ko zna.. Možda je nekome i dosadilo čekat tu “priliku za preuzimanje”

New Report

Close