SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preis

Potpuno se slažem. Vjerovatno će se ići u prodaju od 100+. Izbori su uskoro, a prodavat će i ovi i oni, nema se tu što. Para treba, para.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovdje koliko god se dionica kupi po asku, netko izbacuje nove naloge po cca. 62-64 kune.. E sad, da li je to štopanje ili mu je to prihvatljiva cijena pa on pametno i polako izlazi…

Tko je da je taj izgleda da nema previše. Zadnji iz top 10 ima oko 27-28 tisuća.
A pojedini iz top 10 povremeno dokupljuju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

0,3 BV-a dok se ostale banke trže na 0,7 do 1,3 mu je vjerojatno prihvatljiva cijena, ovo je nešto kao VERN na 50 kuna,dakle možeš kupiti neku siću, ali za preuzimanje cijena ide*3,ovdje je najvjerojatnije*2,5

Ma da, razumijem to sve da se trži na 0,3 BV.. al meni je čudno da uvijek stavlja takve naloge, ne znam s kojim ciljem… Pa valjda njemu nije u interesu da proda što skuplje.. 🙂

Očigledno nije, to su u biti smiješne količine koje prolaze,a o razlozima možemo nagađati.

Jesu smiješne količine ali 50 komada po 50 komada, pa 70, pa 40, pa opet 50, 60… Skupi se 1000-2000, a možeš to utrostručit jednog dana… Dajem glavu kad bi netko skinuo ova dva naloga po 64 kune da bi danas ili sutra postavio nove..


Jesu smiješne količine ali 50 komada po 50 komada, pa 70, pa 40, pa opet 50, 60… Skupi se 1000-2000, a možeš to utrostručit jednog dana… Dajem glavu kad bi netko skinuo ova dva naloga po 64 kune da bi danas ili sutra postavio nove..

Kako nema promjena u TOP 10 od zadnjeg podebljanja banke Splitko Dalmatinske moguće je ovo privid tipa ja tebi,a ti meni vratiš. Po mom mišljenju karte su ovdje već podjeljene pitanje je trenutka realizacije i naravno cijene, kako je vodeći dioničar ovo puno više plaćao od sadašnje cijene, ja ovdje neću pristati na ponudu tipa 85 kuna jer neće niti on.

Ima li itko odokativnu procjenu kakvo se izvješće ovdje očekiva, za Q3 ili za 2015 godinu??

Kratak kometar izvješća:
– imovina je narasla oko 6%, s 1.44 na 1.53 mlrd kn, s tim da je rastao cash od HNB-a, a padali krediti
– padaju kamatni prihodi i kamatni rashodi – logično, padaju kamate
– dobit nakon poreza oko nule – mali minus od 37 tisuća, prije oporezivanja oko 0.5 mil kn
– smanjuju je razni troškovi, administrativni itd.
Sve u svemu, nije loše, konsolidira se priča.
Ovo vjerovatno ide u prodaju uskoro, tj. priprema se za nju, sa ili bez državnog dijela.
Molim mišljenja i komentare.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

mišljenja sam da slijedi konsolidacija financijskog/bankarskog sektora općenito u cijeloj regiji. banke sa aktivom ispod 5-7 mlrd kn teško da mogu (sve ) dugoročno opstati podupirući većinom lokalne/regionalne projekte i oslanjajući se na neke svoje specifičnosti i/ili zadržati postojeće stanje unutar tržišnih niša (servis općinama,gradovima, županijama, kojekavi “inkubatori”…. i sl). o konkurentnosti vjerujem da je suvišno govoriti. pitanje je kome se od velikih koji dio uklapa u njihov puzzle.

Izvješće ok.. A sad kad će se ić u neko preuzimanje ko zna.. Može ubrzo a može i za koju godinu.. Nadam se što prije, al opet ne prebrzo tako da uspijem skupit još nešto po 63-64 kune.. :-))) Ja bih bio zadovoljan kod preuzimanja da bude cijena bar duplo, cca. 120 kuna.. Svi znamo da je to ostvarivo

New Report

Close