SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@abc1: mislim da se Preis samo malo krivo izrazio…

A mene su preduhitrili da ispadnem paranoičan [emo_smijeh]

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/glasacka_prava/1057/2015-05-27-38732_pdf.pdf

Ne znam što će to njima pa pretpostavljam da je neki skrbnički i nova prebacivanja

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

da je skrbnički trebali bi to i objaviti. hypo?

http://www.seebiz.eu/banka-splitsko-dalmatinska-kupila-653-slatinske-banke/ar-112456/

Ako Sokačić nastavi dalje sa blokovima u korist banke splitsko-dalmatinske onda je sve jasno. Evo pogledajte gdje su poslovnice BSD banke:
Vaš link …
a ovdje SNBA:
Vaš link …

Još se ne vidi promjena u Top 10 a transakcija prošla 21.05. Ima li netko ideju zašto?

Sve igrokaz po hrvatskom dobrom običaju. Treba pitati Dragu za koliko je doista prodao svoje dionice?? Sve ove transakcije OTC imaju jedan papirnati nazivnik tipa 66Kn PLUS dodatak koji je po meni daleko veći. Ovdje je očita želja dolaska u posjed što većeg paketa, naravno za to se koristi paravan niske cijene OTC transakcijama.


Sve igrokaz po hrvatskom dobrom običaju. Treba pitati Dragu za koliko je doista prodao svoje dionice?? Sve ove transakcije OTC imaju jedan papirnati nazivnik tipa 66Kn PLUS dodatak koji je po meni daleko veći. Ovdje je očita želja dolaska u posjed što većeg paketa, naravno za to se koristi paravan niske cijene OTC transakcijama.

Naravno, a najbolji dokaz za takvo nešto je ova OTC transakcija:
23.4.2015 43,05 43,05 43,05 OTC 1 11.000 473.550,00

Koliki je tu dodatak?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Hrvatska-sluzbeno-izasla-iz-recesije-Gospodarstvo-u-prvom-tromjesecju-poraslo-0-5-posto

Ovo je važno, jer banke prve profitiraju od povećane aktivnosti, bilo kroz bolju naplatu postojećih, bilo kroz izdavanje novih kredita. Zato se i ide u okrupnjavanje. Idemo dalje!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Znači, igra ide dalje!! Neće biti dosadno!![emo_namigusa]

Konsolidirani podaci te banke za 2014 god. su sljedeći:

– Temeljni vlasnički kapital 47,162 milijuna kuna
– Nominalna vrijednost dionice 100 Kn.
– Ukupna aktiva svega 451,43 milijuna kuna
– Na 26 mjestu po veličini aktive od 28 banaka koje posluju u Hrvatskoj
– Neto dobit u 2014 g. je 1,18 milijuna kuna, koja je u odnosu na 2013 god. veća 434%
– 12 poslovnica, sve na Splitsko-dalmatinskom području!!

Lp.

Nasdam se da se napokon pokrenuo rasplet,a možda je i hvatanje startnih pozicija, ja se nadam da je budući većinski počeo skupljati.

21.5.2015 66,00 66,00 66,00 OTC 1 60.000 3.960.000,00

Ovo još uvjek nije prebačeno u SKDD-u na BSD banku, inače su blokovi proknjižavani u roku 3 dana, zanimljivo


21.5.2015 66,00 66,00 66,00 OTC 1 60.000 3.960.000,00

Ovo još uvjek nije prebačeno u SKDD-u na BSD banku, inače su blokovi proknjižavani u roku 3 dana, zanimljivo


Jača interesna skupina će raznim kombinacijama nastojati ostvariti svoje ciljeve (skupiti što je više moguće dionica po što nižoj cijeni i u budućnosti maksimizirati profit), pritom smatram da im je državni paket prioritet br.1, ali paket od države će jako teško dobiti, ne samo po ovoj cijeni , već je upitno ako bi ponudili i vrijednost nominale!!
Poznato je za krizu upravljanja državnom imovinom, ali što je još važnije, to je pojačan strah od kaznenog progona zbog potencijalno donešenih ˝krivih odluka˝ u pogrešnom trenutku!!
Ovdje se s obzirom na količinu dionica zaista može raditi o razlici od nekoliko milijuna u kratkom vremenu!! Zašto bih si netko riskirao ime, kad država može čekati,a i ova vlast uskoro odlazi, a nova družina po političkom diktatu dolazi!!!

New Report

Close