SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ili tko je kupac?

[emo_smijesak]..ok, ali ako svi mislimo da je snba jeftina na P/B 0,3, izgleda da prodavatelj(i) ne misli tako ili je ovo preslagivnje iz nekog drugog praktičnog razloga

Okrupnjavanje se ozbiljno nastavlja!
Biti će zanimljivo vidjeti tko je kupac ovog paketa. Zbog velike rascjepkanosti dioničara ispod Top 10 smatram da bi to bilo jako teško skupiti tu količinu od njih, tako da bi vjerovatno ovo mogao biti posao između prvih 10 dioničara!

Zbog cijene po kojima se provode transakcije (ovo je nerealno niska cijena jer knjigovodstvenu vrijednost u potpunosti čini čisti zarađeni i uplaćeni novac, a ne procjene nekakvih nekretnina, pogona itd.) smatram da se radi o poslovnim odnosima koji nisu u potpunosti završeni tim transakcijama, već se želi poslati poruka DAB-u o ˝realnostti cijene˝ i pritom ih pokušati ubrzati u njihovom predsezonskom spavanju, a u bliskoj budućnosti daleko je veća pregovaračka moć u eventualnoj prodaji značajnog udjela kada cijelu priču vodi manji broj predstavnika, a u konačnici, mislim da će vlasnici velikih udjela nastojati što je veću pregovaračku moć koncentrirati kroz AUCTOR!

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica koje i sam posjedujem!

Lp.


[emo_smijesak]..ok, ali ako svi mislimo da je snba jeftina na P/B 0,3, izgleda da prodavatelj(i) ne misli tako ili je ovo preslagivnje iz nekog drugog praktičnog razloga

Prije manje od mjesec dana je išao blok od 11 000 komada po 43,05 kuna,a sada 60 000 komada po 66, mislim da ti blokovi i cijene nisu baš vjerodostojni i smatram da je kolega Preis u pravu, istina je da 66 ljepše izgleda od 43,ali meni nisu odgovarajuće.

Slatinska banka na moje iznenađenje ima preko 90 000 klijenata, što bi mnogim bankama predstavljalo lijepo povećanje baze, a posebno onim bankama koje su u procesu rasta među kojim je i Sberbanka!!
Vaš link …[/url]

Što se događa i pozadini pod tim mislim i na OTC, potvrda je velikog interesa. Prodaje na burzi su psihološke od strane zainteresiranih koji manjim iznosima nastoje tobože stvoriti utisak bezvrjednosti.

100 kn, i ni lipe manje, drugovi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Biće zanimljivo na koga su se tih 60k dionica zalijepilo. Ako su ovi 11+60 k završili u pravim rukama vrlo su blizu 50 % i bez DAB-a

Izgleda da uskoro ide rasplet situacije, a disciplina malih dionicara znaci da nema jeftinog preuzimanja. Mozda bi cak trebalo HANFA-u priupitati zasto tolerira situaciju kad povezani entiteti evidentno kontroliraju preko 25%, a nema ponude.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prosiječna cijena protekla 3 mjeseca trgovanja je 66 kn!!!

Posljednja transakcija od 60 000 dionica takođe je odrađena po 66 kn!!

Danas bismo vrlo lako mogli u SKDD-u vidjeti i potvrdu obveze za preuzimanje!

Lp.

Jedini problem je što kod OTC-a nije određeno maksimalno razbolje za namiru pa me ne bi iznenadilo da se strpimo koji dan, zašto bi bilo transparentno ako ne mora

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kakva potvrda obaveze o preuzimanju.
Ne ide to tako express.
A i kada se takva obveza i pojavi, pada na isto mjesto kao i sve dosadašnje takve.
Ima ih najmamje petnaestak takvih obaveza, starih i podosta godina, pa nikome ništa.
Što, naravno ne znači da se po tome i nesmije postupiti.

New Report

Close