SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SNBA
15,10
453
30
14,80
15,80
2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kao što rekoh, rezerviranja za taj spor iznose 2.7 mil. kn i sad će se maknuti. Znači, zajedno s regularnom dobiti kvartala očekuje se dobit od oko 3 mil. kn na kvartalnom FI. Izvor ovdje iznesenog je FI za 2014.g. (bilješka 3.).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trezor je na 7,77%, ovime se otvara mogućnost dodatnog otkupa dionica u trezor jer nisu kupovali od kraja 2012 iako nemaju baš puno prostora do 10%.


Da, to jedino ima smisla, inače ne bi trebali ništa objavljivati.

Dakle, ide se u preuzimanje! Vjerovatno će sad DAB ponovno oglasiti prodaju.

Mislim da Sokačić Dragutin nije taj kalibar koji je u stanju iskeširat 60 milijunčaka. Mislim da se radi o okrupnjavanju radi lakše prodaje ili konsolidiranje pozicija. Kad netko kupi DAB-ov dio sve će se znati tko tko je budući gazda .


znači da su nekom prodali i da je netko kupio, vjerovatno over-the-counter…

Transakcija je obavljena 8 travnja, a nikakvih tragova na OTC nema.



Da, to jedino ima smisla, inače ne bi trebali ništa objavljivati.

Dakle, ide se u preuzimanje! Vjerovatno će sad DAB ponovno oglasiti prodaju.

Mislim da Sokačić Dragutin nije taj kalibar koji je u stanju iskeširat 60 milijunčaka. Mislim da se radi o okrupnjavanju radi lakše prodaje ili konsolidiranje pozicija. Kad netko kupi DAB-ov dio sve će se znati tko tko je budući gazda .


znači da su nekom prodali i da je netko kupio, vjerovatno over-the-counter…

Transakcija je obavljena 8 travnja, a nikakvih tragova na OTC nema.
[/quote]

Da li nam možete reći otkud Vam informacija o transakciji?

Vezano uz zbivanja oko banke, samo treba biti strpljiv. Dosta se pozitivnih stvari izdogađalo u jako kratkom vremenu (pozitivan sudski ishod, okrupnjavanja), a datum novog natječaja iščekujemo.
Smatram da DAB ispod nominalne vrijednosti sigurno neće prodavati dionice jer sjetimo se HPB-a!! To bi bila čista ucjena države, što im zasigurno neće proći i čisti gubitak dragocijenog vremena.

LP.

Da li nam možete reći otkud Vam informacija o transakciji?

Sa dopisa Save -RE Slatinskoj Banci koju je kolega Fedor19 podijelio s nama. Ovaj dio o OTC transakcijama sam provjerio na stranicama ZSE-a


Vezano uz zbivanja oko banke, samo treba biti strpljiv. Dosta se pozitivnih stvari izdogađalo u jako kratkom vremenu (pozitivan sudski ishod, okrupnjavanja), a datum novog natječaja iščekujemo.

Ja tu imam malu strepnju. Svi mi očekujemo investitora i njegovu ponudu ali ne bi bila prva banka koja nema većinskog gazdu pri tome mislim na Istarsku kreditnu banku koja ima sličnu vlasničku strukturu. Zato pomalo pušem i na hladno.

Ja pak mislim da ovdje ide preuzimanje ili spajanje, i to preuzimanje nece biti od strane postojecih dionicara. Da nije tako ne bi se pazili da ne prijedju 25%. Sada se zaobilazno skuplja paket za prodaju nekom trecem, uz zaradu. Tako ja to vidim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Todorović također otkriva da je Podravska banka zainteresirana za širenje u Hrvatskoj preuzimanjem neke od manjih i zdravih banaka, a vlasnicima nekih banaka dao je i ponude, te su razgovori o tome u tijeku. No, napominje, zasad se nisu dogovorili oko cijene, jer smatra da sadašnji vlasnici tih banaka očekuju previše, pogotovo, kaže, s obzirom na činjenicu da se dionice nekih od najjačih i najlikvidnijih europskih banaka prodaju za polovicu njihove knjigovodstvene vrijednosti.
Vaš link …
Odnedavno se dogovorio se s KBZ-om, da li i sa SNBA?

Slovenian reinsurer Sava Re [LJE:POSR] has sold a total of 50,271 shares of Croatian lender Slatinska Banka [ZSE:SNBA-R-A], a bourse filing indicated on Friday.

The shares, representing a stake of 5.47%, were sold to Croatian national Dragutin Sokacic, a filing to the Zagreb Stock Exchange showed.
Vaš link …

Ovo bi okrupnjavanje Sokačića danas trebalo biti vidljivo na SKDD-u

Ako transakcija nije išla preko burze, rok za provedbu u SKDD je 10 radnih dana od dana zaprimanja, tako da će stjecatelj vjerojatno malo taktizirati s preknjižbom..u svakom slučaju treba pratiti SKDD..


Slovenian reinsurer Sava Re [LJE:POSR] has sold a total of 50,271 shares of Croatian lender Slatinska Banka [ZSE:SNBA-R-A], a bourse filing indicated on Friday.

The shares, representing a stake of 5.47%, were sold to Croatian national Dragutin Sokacic, a filing to the Zagreb Stock Exchange showed.
Vaš link …

Ovo bi okrupnjavanje Sokačića danas trebalo biti vidljivo na SKDD-u


Bilo bih jako zanimljivo vidjeti po kojoj cijeni je izvršena transakcija. Zasigurno po većoj cijeni nego je to trenutno na burzi, a ključnim igračima nije u interesu da se to odrazi i na tržišnu. Ovaj način izvršenja transakcije po tajanstvenoj cijeni samo dodatno pojačava dojam da je važno držati dionicu pod kontrolom daleko od 100 kn. kako bih DAB što jeftinije prodao svoj udjel!!
Ipak smatram da DAB ispod nominale nikako neće ići!!!

Lp.



Slovenian reinsurer Sava Re [LJE:POSR] has sold a total of 50,271 shares of Croatian lender Slatinska Banka [ZSE:SNBA-R-A], a bourse filing indicated on Friday.

The shares, representing a stake of 5.47%, were sold to Croatian national Dragutin Sokacic, a filing to the Zagreb Stock Exchange showed.
Vaš link …

Ovo bi okrupnjavanje Sokačića danas trebalo biti vidljivo na SKDD-u


Bilo bih jako zanimljivo vidjeti po kojoj cijeni je izvršena transakcija. Zasigurno po većoj cijeni nego je to trenutno na burzi, a ključnim igračima nije u interesu da se to odrazi i na tržišnu. Ovaj način izvršenja transakcije po tajanstvenoj cijeni samo dodatno pojačava dojam da je važno držati dionicu pod kontrolom daleko od 100 kn. kako bih DAB što jeftinije prodao svoj udjel!!
Ipak smatram da DAB ispod nominale nikako neće ići!!!

Lp.
[/quote]
Lijepo obrazloženo i realno. DAB je napravio korak obznanivši da je spreman svoj udio prodati i istaknuo cijenu. No DAB nema nikakve potrebe niti hitnosti svoj udio prodavati a poglavito ne ispod cijene. 200kn izgleda puno ako se promatra sadašnja cijena ali ovo sada nema veze s realnošću i DAB to zna.

upravo je prošlo 11.000 komada po 43,05 kn! [emo_beztona]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close