SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i ja mislim da je 350 realna cijena.izgleda da slovenci preko A banke i NHD holdinga koji su vlasnici SZIF-a povećavaju udjel.

abanka je na prodaju a nfd holding u stečaju,kao što će uskoro biti i szif s obzirom da im je zvon fond propao a imaju u njemu 15 posto imovine.

Elektroda od Auctora je prodala paket ,možda to znači da odustaju od snba.

nkbm ide u ipo na varšavskoj burzi,150 milja eura,možda se odluče za akviziciju snba,mada se priča da će prodati sve na balkanu(credybanku,itd)
sava re,vlasnik velebit osiguranja je u velikim problemima i pokušava dokap napraviti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


i ja mislim da je 350 realna cijena.izgleda da slovenci preko A banke i NHD holdinga koji su vlasnici SZIF-a povećavaju udjel.

Dobro misliš svim dioničarima najbolje banke , Slatinske banke i svima ostalima Sretna i uspješna Nova Godina 2011 .

Veliki igrači potcjenjuju male sad kad cijela burza raste oni ruše Slatinsku da bi kupili još jeftinije od ove bijedne cijene ali mogu samo sanjati . Nisu mali ludi neka pokušaju kupiti par tisuća po tim svojim podcjenjivbačkim cijenama .

kupila Hypo banka za SZIF.D.D oko 5000 kom
koji su to SZIF DD [sealed]


1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 76.775 8,35 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 76.494 8,32 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. VELEBIT OSIGURANJE D.D. 43.729 4,76 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./ADRIS GRUPA D.D. 40.258 4,38 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ELEKTRODA ZAGREB D.D. 37.500 4,08 Osnovni račun ZAPREŠIĆ, HRVATSKA
6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 35.000 3,81 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 34.728 3,78 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 32.409 3,53 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MRKOCI MILIVOJ 29.960 3,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. FINESA CAPITAL D.D. 29.073 3,16 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
Ukupno: 47,44
kupovalo se
[sealed]

Dobit Slatinske banke pala 59 posto

Smanjenje dobiti rezultat je bržeg rasta kamatnih troškova u odnosu na kamatne prihode

——————————————————————————–

Bankamagazin Objavljeno 28.1.2011

Slatinska je banka prošle godine ostvarila dobit od 2,34 milijuna kuna što je 59 posto manje nego godinu ranije, objavljeno je u nerevidiranom izvješću na Zagrebačkoj burzi. Kako se kaže u pojašnjenju Uprave, očekivana konačna dobit nakon konačnog obračuna poreza iznosit će otprilike 3,2 milijuna kuna.

Smanjenje dobiti rezultat je bržeg rasta kamatnih troškova u odnosu na kamatne prihode, kažu iz Banke. Iz izvješća je vidljivo kako su neto prihodi od kamata u 2010. pali 5,6 posto na 34,03 milijuna kuna, dok su neto prihodi od provizija i naknada porasli 28 posto na 9,6 milijuna kuna. Istovremeno su rashodi od kamata porasli 10,4 posto na 44,7 milijuna kuna pri čemu su rashodi od kamata prema građanima porasli s 29,9 na 34,2 milijuna kuna.

Također, Slatinska je banka u 2010. na temelju podzakonskih akata HNB-a provela rezerviranja za sudske sporove u iznosu od 1,86 milijuna kuna. "Ekonomska kriza u zemlju rezultira smanjenjem naplate po kreditima i povećanjem dana kašnjenja u naplati potraživanja te je banka zbog mogućih gubitaka provela vrijednosno usklađivanje i rezerviranje za gubitke u iznosu od 3,82 milijuna kuna u prošloj godini", zaključuje se u izvješću Slatinske banke.

Ukupna je aktiva banke porasla na 1,23 milijarde kuna

loše,loše….ove godine mogao bi biti i gubitak, još kad počnu pucati loši plasmani…jao,jao

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Dobro je i ovo , glavno da je dobit….Ipak je ovo mala banka a njih je dobro zahvatila recesija …
A cijena dionice neće nigdje ….zasad …

smanjuje se minus.......

27000 dionica u komadu,da nije prodala vaba,3% dionica za 3miliončića,jako jeftina banka..jako

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/66531/Default.aspx [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/66531/Default.aspx [bye]

Ako znaš šta piše onda vidiš da je aktiva banke 1,23 milijarde kuna, a njena tržišna vrijednost je 100 miliona kuna prema zadnjoj cijeni na burzi.Da nad njom ne visi tužba Jugobanke pitao bih te nešto..

Kol. nemojte se ljutit ,dionica je dosadna…… [yawn]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close