SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve bude došlo na svoje.

Koliko komada ima prodaje do 300 kn?


Neš ti prometa i paduskare, promet ispo 100-ke i nije neki promet,

više od 440.000kn dnevnog prometa… treba ljudima za euro2008… no godišnjica je svakim danom sve bliže i bliže…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

jel ima kakvih vijesti sa ročišta?


jel ima kakvih vijesti sa ročišta?

16.06. izricanje presude. nepravomoćne.

who dares, wins

[thumbsup] Čekam 569 kuna ma kad to bilo strpljen spašen. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



jel ima kakvih vijesti sa ročišta?

16.06. izricanje presude. nepravomoćne.
[/quote]
Pardon 19.06.

who dares, wins

Glavna skupština je 19.06.

No respect

I onda na skupštini objave oslobađajuću ne pravomoćnu presudu cjena malo poskoči te na jesen Fima preuzima banku po xy cijeni. Ne znam otkud Šefu ciljana cjena 569 kn. Ja bi bio i sa 500 oduševljen jer ću da uljetim na malo iznad 200. Nešto mi govori da to ne može biti loše. Moja suseda je jesenas ušla na 500 pa ako se ona ne žali zašto bi se ja!

who dares, wins

Manager.hr
08. 06. 2008. | 17:29
NOVAC HNB povećava stopu adekvatnosti kapitala s 10 na 12 posto
Čak 12 banaka mora povećati svoj kapital
Autor Ljubica Gatarić

Foto: Arhiva VL

Idućih pola godine najmanje 12 poslovnih banaka morat će provesti dokapitalizaciju jer će početkom 2009. stupiti na snagu nova odluka kojom se minimalna stopa adekvatnosti kapitala povećava sa sadašnjih 10 na 12 posto.

Dvije banke na granici
Još dvije banke bit će na samoj granici od 12 posto, tako da će usklađivanje s Baselom II biti velik financijski zalogaj za neke manje banke koje su i sada na regulatornoj granici. Prosječna stopa adekvatnosti kapitala (pojednostavljeno rezervi banaka) iznosi 15,5 posto prije svega zahvaljujući visokim financijskim injekcijama koje su, pod utjecajem poteza monetarne vlasti, posljednje dvije godine banke ubrizgale u sustav.

Procjenjuje se da će zbog povećanja stope adekvatnosti kapitala ukupni iznos ovogodišnjih dokapitalizacija biti oko 5 milijardi kuna, što zapravo znači da je posljednjih nekoliko godina bankarski sustav ojačan za blizu dvije milijarde eura. Osim zbog regulatornih pravila, banke su išle na dokapitalizacije i zbog toga što im je to bio povoljniji izvor svježeg kapitala od zaduživanja u inozemstvu.

– Manje banke uvijek imaju veći problem kod neselektivnih i linearnih mjera ograničenja rasta jer one u pravilu moraju brže i više rasti kako bi u okolnostima tržišne konkurentnosti i relativno niskih kamatnjaka poslovale s profitom.

Podizanjem minimalne stope s 10% na 12% štiti se stabilnost i sigurnost bankovnog sustava jer se jačanjem kapitala banke štite od neočekivanih gubitaka – komentira Drago Jakovčević, profesor na Ekonomskom fakultetu, koji je ujedno i predsjednik NO Hrvatske poštanske banke, jedne od banaka koja mora provesti dokapitalizaciju jer će biti ispod propisanog minimuma. Jakovčević otkriva da će dokapitalizacija HPB-a biti provedena tako da država zadrži vlasničku kontrolu.

Stagnacija imovine
– Model kojim će se banka dokapitalizirati uvažavat će sve specifičnosti i trendove na našem financijskom tržištu kao i stvarnu potrebu HPB-a za daljnjim razvojem i širenjem na regionalnom tržištu – tvrdi i dodaje da model osmišljavaju i razrađuju eksperti iz kruga Vlade, Nadzornog odbora i Uprave HPB-a.

Uz daljnji pad udjela malih banaka, podaci o poslovanju banaka u prvom kvartalu otkrivaju i da je došlo do stagnacije imovine banaka.

– To je posljedica mjera HNB-a, od kojih je jedna izravno ograničenje rasta plasmana s krajnjim ciljem hlađenja ekonomije i ublažavanja inflatornih pritisaka – završava Jakovčević. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

DA li je tko u zadnje vrijeme pročitao kakvu dobru analizu o navedenoj banci? Gledam malo po netu ali nema nikakvih analiza osim onih o preuzimanju i o sporovima…i što očekujete ako se 19og "odbaci" tužba jugo banke, da li će se dionica oporaviti?

Ovom izjavom Jakovcevic dokazuje koliko nezna o bankarskom sektoru vec zna ono sto je naucio iz knjiga i to predaje i meni nekoc na ekonomiji.

Kakvih 12% ogranicavanje.
koliko je Basel?
Sta mi mislimo da ce biti kada se udje u EU.
Sta brani firmi uzeti kredu od 100 milja iz Erstea u Becu.
Nista.

Ma kakva kapitalna adekvatnost.
Jadno je ako HNB umjesto da prati detaljno banke i njihovo poslovanje na dnevnoj arzini mora donositi odnosno jos vise povecavati represivne odluke.

Od kad male banke imaju niski kamatnjak.
Jedino je problem malih sto nemogu povoljno posuditi od matice a ne niski kamatnjak jer je aktivna k.s. malih banaka puno veca od vecih.

On nema pojma o cemu prica..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


DA li je tko u zadnje vrijeme pročitao kakvu dobru analizu o navedenoj banci? Gledam malo po netu ali nema nikakvih analiza osim onih o preuzimanju i o sporovima…i što očekujete ako se 19og "odbaci" tužba jugo banke, da li će se dionica oporaviti?

to Vam cak ne bi znao ni cijenjeni g Gatara odgovorit
nis pitajte g Protegu
pofuk

New Report

Close