SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isplaćuje li Slatinska kakvu dividendu?

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Isplaćuje li Slatinska kakvu dividendu?

Nije još bila Glavna skupština a nema ni poziva na nju.
Prošle godine je skupština bila početkom srpnja.

No respect

SLK
korisnik od: 01.09.2006.
lokacija:
broj poruka: 7308

Sančo:
” Isplaćuje li Slatinska kakvu dividendu?

Nije još bila Glavna skupština a nema ni poziva na nju.
Prošle godine je skupština bila početkom srpnja.

Pretprošle godine bila je dividenda 5 kuna po dionici prošle nije bilo dividende , i ono najvažnije Slatinska banka ne poziva osobno dioničare na skuštinu. Već vi nazovete Slatinsku i najavite se da ćete prisustvovati skupštini.[thumbsup][smiley]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Evo članka iz Glasa Slavonije oe 05.04.

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=7

BEOGRADSKA JUGOBANKA TUŽBOM POTRAŽUJE 17 MILIJUNA EURA OD SLATINSKE BANKE
Mališ: Tužba Jugobanke je pravno neutemeljena

SLATINA – Slatinska banka zaprimila je 31. ožujka tužbu Jugobanke a.d. u stečaju iz Beograda, kojom se traži nadoknada štete u protuvrijednosti 17 milijuna eura. U povodu toga stav Slatinske banke iznio nam je član Uprave te jedine novčarske institucije sa sjedištem u Slatini, dipl. oec. Elvis Mališ.
– Slatinska banka zatražila je mišljenje odvjetničkih društava koja su eksperti u dijelu trgovačkog prava, oni su studiozno razmotrili problematiku i potvrdili nam da nema nikakvih pravno utemeljenih osnova za bilo kakva potraživanja Jugobanke.
Prema Mališevim riječima, ovo je prvi preko suda upućeni zahtjev za nadoknadu štete, ali sudski spor još nije pokrenut. Slatinska banka poduzet će sva pravna sredstva i dokazati da je tužba pravno neutemeljena i neosnovana.
Od 1992. godine, kada je Slatinska banka utemeljena i kad je preuzela prava i obveze bivše glavne filijale Jugobanke Podravska Slatina, ni jedan vjerovnik nije imao potraživanja niti je istaknuo da Slatinska banka nije izvršila neku svoju obvezu.
– Mi smo preuzeli aktivu, dakle potraživanja po kreditima od kijenata i obveze od kojih su bile glavne prema dinarskoj štednji, svu kratkoročnu deviznu štednju, obveze po inokreditima za tvrtke i dio ostalih obveza. Imamo i potvrdu Ministarstva financija, kojom ono potvrđuje da je preuzelo otplatu inokredita prema Pariškom i Londonskom klubu, dakle Republika Hrvatska je podmirila taj dio obveza i otpisala ih poduzećima koja su bila korisnici kredita i vjerovnicima koji su sredstva potraživali od tih tvrtki.
Prestankom rada Jugobanke, Slatinska banka nije preuzela imovinu, već samo dio potraživanja po kreditima i obveze. Zgrada banke je uredbom RH prenesena u vlasništvo trgovačkog društva ‘Banking’. Nakon pripojenja Bankinga, Slatinska banka 1994. godine postala je i vlasnik zgrade. Mališ ističe da su revizija i odvjetničke kuće potvrdili ispravnost poslovanja banke.
Sadašnji najveći pojedinačni vlasnik Slatinske banke je Agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka DAB, a vlasnici su još domaći i strani investicijski fondovi, te mali dioničari.

Autor: P. ŽARKOVIĆ

[thumbsup]


SLK korisnik od: 01.09.2006. lokacija: broj poruka: 7308 Sančo: ” Isplaćuje li Slatinska kakvu dividendu? ” Nije još bila Glavna skupština a nema ni poziva na nju. Prošle godine je skupština bila početkom srpnja. Pretprošle godine bila je dividenda 5 kuna po dionici prošle nije bilo dividende , i ono najvažnije Slatinska banka ne poziva osobno dioničare na skuštinu. Već vi nazovete Slatinsku i najavite se da ćete prisustvovati skupštini.[thumbsup][smiley]

jer mi rezerviraju sobu u kakvom hotelu u tom slučaju il bi morao spavati kod SLK…ako je tako onda ne kupujem to sutra…zadnji put me stavio da spavam u kokošinjac
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


jer mi rezerviraju sobu u kakvom hotelu u tom slučaju il bi morao spavati kod SLK…ako je tako onda ne kupujem to sutra…zadnji put me stavio da spavam u kokošinjac
[lol]

Pa jesi vidio da sam pomeo prije neg si došao? Nezahvalniče! [sad]

No respect

Onda kolega SLK ima informacije vezane za banku i vjerujem da zna pravo stanje stvari. Isto bi mogao podjeliti i nama smrtnicima ako ništa onda na private.

Loše ovo izgleda:

Kupnja – SNBA-R-A
12 201,00
2 200,00
12 175,72
254 175,71
……..

Prodaja – SNBA-R-A
143 238,00
39 238,87
50 238,88
72 239,00
86 239,90

Ignore: KressoM, delux

Razlika između prodaj i kupnje je 40kn
Na ovako niskim razina to je stvarno jako žalosno


Razlika između prodaj i kupnje je 40kn
Na ovako niskim razina to je stvarno jako žalosno

Da da, vrlo vrlo loše izgleda. Tko je hoće kupiti nije ni čudo.

Od sada kada čujem FIMA ili VABA zaobilazim, ni ne pitam. U dijelove grada di su im poslovnice više ne idem jer možda je prelazno

ja sma kupio jucer po 202 nesto sitno

prodat cu ako poraste za 15-20 posto, sad ionako sve ovisi o spekulacijama

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

eto je na 190kn

New Report

Close