SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


KOlika je vjer da Slovenske banke opet udju kod nas.
Vidimo sto rade ako NLB samo prismrdi

Tako i treba. Podržavam da NLB ostane izvan svih HR banaka, jer vidimo kako postupaju sa HR štedišama.

No htio sam samo podsjetiti na jednu stvar:
– SNBA je trebala biti prodaja još 2006. godine, kada su interes obznanili belgijanci – KBC. Tada im se preuzimanje SNBA nije dopustilo zbog njihova udjela u NLB. http://www.poslovni.hr/25406.aspx

E sad pazite ovo:
NLB ide u 300 milijuna eura vrijedan IPO?
http://www.seebiz.eu/hr/banke/nlb-ide-u-300-milijuna-eura-vrijedan-ipo%3f,4562.html

…Poznavatelji situacije, koje citira Dnevnik, tvrde kako se KBC za takvu taktiku odlučio nakon euforije s dionicama NKBM. Zanimanje za NKBM je višestruko nadmašio očekivanja, a nakon uvrštenja dionica na Ljubljansku burzu, KBC bi svoj udjel u NLB počeo smanjivati uz odgovarajuću premiju…
—-

Špekuliram: Ako bi KBC smanjio svoj ulog u NLB ili izašao, da li bi im se otvorila HR vrata? Pogotovo ako mogu dobiti SNBA i VABA u paketu, što je onda već jedna pristojna akvizicija…

Kako god bilo, smatram da FIMA ujedninjenjem SNBA i VABA sigurno nema u planu tu zajednicu zadržati dugoročno za sebe, nego dobro prodati dalje.

No respect

KBC je vec nekoliko puta htio izaci iz NLB, samo ih Slovenci “drze za vrat”. IPO je gotovo jedina mogucnost da KBC tamo izadje uz premiju

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne znam šta su mislili ovi varaždinci iz VABE,da će im neko dat banku ispod cijene…Stvarno su neozbiljni.Navodno neke slovenske banke pregovaraju sa švedskim fondovima..Ne sviđa mi se to kako varaždinci to rade,spremaju se kupit banku ko gladan srat..Pohlepni su,hoće što manje platit slatinsku da bi poslije skupo prodali nekoj stranoj banci…

može li netko k/p sa abacusa staviti?

Hvala!

Al će se ovi iz VABE iznenadit,samo neka odugovlače..Ne ide im u korist..Kolege iz KD investmenta kažu da je i jedna mađarska banka u igri…Izgleda da FIMA skuplja novac za slatinsku..Prodala je Varteks…[lol]

ja sam si je danas malo kupio, njusim nesto dobro pogotovo kada vidim nekog tko plasi i pokusava spustit cijenu sa 800kom, a poslje njega rijetkost dionica ko kod babe zuba, ici cemo up[thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male

ode plasljivac, on nece da slavi ove godine nego[cry], tko mu je kriv kada cima

ne mari za male stvari i ostat ce male

Tak mu i treba.

No respect

Da,da bit će dobre stvari sa ovom dionicom u drugoj godini…Dobro je što su ovi švedski fondovi unutra,nema zezancije i ciganije s njima… [proud]


Ne znam šta su mislili ovi varaždinci iz VABE,da će im neko dat banku ispod cijene…Stvarno su neozbiljni.Navodno neke slovenske banke pregovaraju sa švedskim fondovima..Ne sviđa mi se to kako varaždinci to rade,spremaju se kupit banku ko gladan srat..Pohlepni su,hoće što manje platit slatinsku da bi poslije skupo prodali nekoj stranoj banci…

Što je tu Vama čudno koelega dragi? Vaša zadnja rečenica sadrži BIT investiranja.

kaj se desilo.. ne pratim bas najbolje u ove blagdanske dane.. a i bolestan sam ko pasce..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

bit investiranja i je u zaradi zato smo svi ovdje, mislim i u ovoj dionici[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close