SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekako mi se čini da to preuzimanje više nije tako izgledno, u lošem tržištu može biti loše ako izađe vijest da su odustali….vrijeme igra za VABA-u…

Točno shogun. No bilo preuzimanja ili ne, SNBA trenutno vrijedi ove novce, moje je mišljenje.

No respect

Problem je što nitko ne želi ulaziti jer se očekuje veći pad ako ovi odustanu (u slučaju lošeg tržišta), osim PBZ-a. Trenutno banke su izvan trenda, čak i u regiji. Ja je držim kao balans portfelju nakrcan brodarima, tko zna što nas čeka slijedeće godine.

jel ima neki razlog zasto ne bi neki fond usao ako ode ispod 400.. kao sto je rekao SLK, banka vrijedi ove pare za razliku od nekih drugih.. a mogla bi i INGRA u dokapitalizaciju pa podebljati[smiley].. ako nece prodat po 500 onda ce valjda kupit po 400?[huh]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Problem je što nitko ne želi ulaziti jer se očekuje veći pad ako ovi odustanu (u slučaju lošeg tržišta), osim PBZ-a. Trenutno banke su izvan trenda, čak i u regiji. Ja je držim kao balans portfelju nakrcan brodarima, tko zna što nas čeka slijedeće godine.

Skrbnički PBZ na broju 4. koji sada skuplja (u studenom je skupio 9750 komada) je isti taj PBZ, koji je u rujnu prodao 10000 komada VABA-i i FIMA-i, kad su ulazili sa onom velikom transakcijom.
Dionice SNBA u vlasništvu FIMA grupe (10.) su krajem listopada založene u Croatia Lloyd.

Osim toga, bio je i taj due diligence, koji je prema mojim saznanjima, prošao dobro.

No respect


shogun: ” Problem je što nitko ne želi ulaziti jer se očekuje veći pad ako ovi odustanu (u slučaju lošeg tržišta), osim PBZ-a. Trenutno banke su izvan trenda, čak i u regiji. Ja je držim kao balans portfelju nakrcan brodarima, tko zna što nas čeka slijedeće godine. ” Skrbnički PBZ na broju 4. koji sada skuplja (u studenom je skupio 9750 komada) je isti taj PBZ, koji je u rujnu prodao 10000 komada VABA-i i FIMA-i, kad su ulazili sa onom velikom transakcijom. Dionice SNBA u vlasništvu FIMA grupe (10.) su krajem listopada založene u Croatia Lloyd.

Ta suradnja između PBZ-a i Fime je već dugo poznata.
[smiley]
Ako se ne varam PBZ je FIMI prodao 20% Podravke.

Možda zbilja imaju deal kojim PBZ skuplja za Fimu.[thumbsup]

Ma ja sam 99% siguran da će FIMA preuzeti Slatinsku banku, jer to je s obzirom na mjere HNB-a najjednostavniji, najbrži i najjeftiniji način za stjecanje udjela na bankarskom tržištu a kad tome još pribrojimo da je Slatinska banka prevenstveno orijentirana na retail, a Vaba na corporate prića je dosta jednostavna.[cool]

Bar se nadam…[sealed]

Izgleda da bi VABA mogla dobiti konkurenciju u svojem dosada prilično laganom shopingu.

NKBM planira širenje u Hrvatsku, Srbiju i Makedoniju
Autor/izvor: SEEbiz
“Želimo povećati naš tržišni udjel tamo gdje smo već prisutni kao i proširiti se ona područja gdje postoji rastuća potreba za bankarskim uslugama”, kaže predsjednik Uprave banke Matjaž Kovačič

Nova Kreditna banka Maribor namjerava se širiti u regiju, i to u Hrvatsku, Srbiju i Makedoniju, izjavio je Bloombergu danas u Stockholmu predsjednik Uprave te banke Matjaž Kovačič.

“Naš primarni cilj je prodor u te tri zemlje. Želimo povećati naš tržišni udjel tamo gdje smo već prisutni kao i proširiti se ona područja gdje postoji rastuća potreba za bankarskim uslugama”, kaže Kovačič.

Nova Kreditna banka koja ima oko pola milijuna klijenata u Sloveniji želi porodor u zemlje bivše Jugoslavije gdje je ekonomski rast i sve bolji standard “pumpa” potražnju za stambenim i auto kreditima i ostalim bankarskim proizvodima. Govoreći o interesu investitora za dionice NKBM-a kojima će se na Ljubljanskoj burzi početi trgovati u ponedjeljak, Kovačič je rekao da to nije iznenađenje.

“Veliki interes za našim dionicama samo je dokaz da ljudi poštuju ono što radimo”, kaže Kovačič. Očekuje da će ovogodišnja dobit prije oporezivanja iznositi između 60 i 70 milijuna eura, što je 10-15 posto više od prošlogodišnjih 55,7 milijuna. Cijena dionice NKBM-a određena u javnoj ponudi iznosi 27 eura.

http://seebiz.eu/hr/banke/nkbm-planira-sirenje-u-hrvatsku%2c-srbiju-i-makedoniju,3719.html

shogun:

Problem je što nitko ne želi ulaziti jer se očekuje veći pad ako ovi odustanu (u slučaju lošeg tržišta), osim PBZ-a. Trenutno banke su izvan trenda, čak i u regiji. Ja je držim kao balans portfelju nakrcan brodarima, tko zna što nas čeka slijedeće godine.

Skrbnički PBZ na broju 4. koji sada skuplja (u studenom je skupio 9750 komada) je isti taj PBZ, koji je u rujnu prodao 10000 komada VABA-i i FIMA-i, kad su ulazili sa onom velikom transakcijom.
Dionice SNBA u vlasništvu FIMA grupe (10.) su krajem listopada založene u Croatia Lloyd.

Osim toga, bio je i taj due diligence, koji je prema mojim saznanjima, prošao dobro.

SLK imaš dobra saznanja oko due diligence, prošli tjedan je održan još jedan veći sastanak obje strane, a šta je dogovoreno još se nezna.


Izgleda da bi VABA mogla dobiti konkurenciju u svojem dosada prilično laganom shopingu. NKBM planira širenje u Hrvatsku, Srbiju i Makedoniju Autor/izvor: SEEbiz “Želimo povećati naš tržišni udjel tamo gdje smo već prisutni kao i proširiti se ona područja gdje postoji rastuća potreba za bankarskim uslugama”, kaže predsjednik Uprave banke Matjaž Kovačič Nova Kreditna banka Maribor namjerava se širiti u regiju, i to u Hrvatsku, Srbiju i Makedoniju, izjavio je Bloombergu danas u Stockholmu predsjednik Uprave te banke Matjaž Kovačič. “Naš primarni cilj je prodor u te tri zemlje. Želimo povećati naš tržišni udjel tamo gdje smo već prisutni kao i proširiti se ona područja gdje postoji rastuća potreba za bankarskim uslugama”, kaže Kovačič. Nova Kreditna banka koja ima oko pola milijuna klijenata u Sloveniji želi porodor u zemlje bivše Jugoslavije gdje je ekonomski rast i sve bolji standard “pumpa” potražnju za stambenim i auto kreditima i ostalim bankarskim proizvodima. Govoreći o interesu investitora za dionice NKBM-a kojima će se na Ljubljanskoj burzi početi trgovati u ponedjeljak, Kovačič je rekao da to nije iznenađenje. “Veliki interes za našim dionicama samo je dokaz da ljudi poštuju ono što radimo”, kaže Kovačič. Očekuje da će ovogodišnja dobit prije oporezivanja iznositi između 60 i 70 milijuna eura, što je 10-15 posto više od prošlogodišnjih 55,7 milijuna. Cijena dionice NKBM-a određena u javnoj ponudi iznosi 27 eura. http://seebiz.eu/hr/banke/nkbm-planira-sirenje-u-hrvatsku%2c-srbiju-i-makedoniju,3719.html

Ma nema šanse da netko treći tu umiješa svoje prste. Tako bar kažu poznavatelji VABE i FIME.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ako će biti zdrave konkurencije to je dobro za cijenu spominjalo se 750 kuna.

ja sam zadovoljan i sa 600..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ja sam zadovoljan i sa 600..

To bi bilo lijepo.
[smiley]

Ako neće FIMA bude netko drugi dao, nema zime…[thumbsup]

New Report

Close