SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


12% se odnosi na plasmane (kredite) koje banke smiju davati. To je 1% mj. Iznad toga ako žele i dalje davati kredite moraju HNB-u plaćati “blagajničke zapise” na koje od HNB-a dobivaju mizernu kamatu, odnosno neisplativu. Nigdje nisam rekao da SNBA nije zanimljiva, kao što nisam rekao da sam ja “doma” u bankama. Ne volim kada se pišu gluposti, tipa aktiva je ograničena na 12%. Aktiva im može narasti i 1200%. Dao bog.

A sad sam skuzio na cega si ti brijao,
Naravno, da nije ogranicenje rasta, ali ti se u bankarskim krugovima to zove ogranicenje 12%, ocito si daleko od bankarskih krugova, osim kod sudjenja s Gazivodom [smiley1]
pisao sam u natuknicama, a ti si mogao naci bolji nacin da kazes da moj post moze biti “misleading” i ja bih ti rekao hvala, ovako si mi ocitao bukvicu,
Isto ja mogu biti takav lik da ne mozes ovako pisati plasmane (kredite) jel pogledaj strukturu aktive banaka koliko cine krediti. Kad bi znao nesto o banakama, onda bi znao i zasto. I, kao sto si rekao
Ne volim kada se pišu gluposti[smiley1]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ajde objasnite i nama koji nemamo previse veze s bankama.. gdje je glavna privlacnost SNBA?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Napisao sam 2-3 stranice ranije. I, mozda dodatak, ne kazem da je dionica precijenjena ili potcijenjena, vec zasto je SNBA “dobra udavaca”

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

08.11.
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 113.594 12,36 Skrb. račun
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 76.494 8,32 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 41.150 4,48 Skrb. račun
4. INGRA D.D. 37.500 4,08 Osnovni račun
5. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 35.000 3,81 Osnovni račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 34.728 3,78 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 32.348 3,52 Skrb. račun
8. HAAB D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 30.442 3,31 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.913 3,26 Skrb. račun
10. CROATIA LLOYD D.D. 27.792 3,02 Osnovni račun
Ukupno: 49,94

09.11.
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 113.594 12,36 Skrb. račun
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 76.494 8,32 Osnovni račun
▲3. PBZ D.D. 42.098 4,58 Skrb. račun ▲ +9750 kom +1,06%
▼4. PBZ D.D. 41.150 4,48 Skrb. račun
▼5. INGRA D.D. 37.500 4,08 Osnovni račun
▼6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 35.000 3,81 Osnovni račun
▼7. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 34.728 3,78 Skrb. račun
8. HAAB D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 30.442 3,31 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.913 3,26 Skrb. račun
10. CROATIA LLOYD D.D. 27.792 3,02 Osnovni račun
Ukupno: 51,00

No respect


Alabama: ” 12% se odnosi na plasmane (kredite) koje banke smiju davati. To je 1% mj. Iznad toga ako žele i dalje davati kredite moraju HNB-u plaćati “blagajničke zapise” na koje od HNB-a dobivaju mizernu kamatu, odnosno neisplativu. Nigdje nisam rekao da SNBA nije zanimljiva, kao što nisam rekao da sam ja “doma” u bankama. Ne volim kada se pišu gluposti, tipa aktiva je ograničena na 12%. Aktiva im može narasti i 1200%. Dao bog. ” A sad sam skuzio na cega si ti brijao, Naravno, da nije ogranicenje rasta, ali ti se u bankarskim krugovima to zove ogranicenje 12%, ocito si daleko od bankarskih krugova, osim kod sudjenja s Gazivodom [smiley1] pisao sam u natuknicama, a ti si mogao naci bolji nacin da kazes da moj post moze biti “misleading” i ja bih ti rekao hvala, ovako si mi ocitao bukvicu, Isto ja mogu biti takav lik da ne mozes ovako pisati plasmane (kredite) jel pogledaj strukturu aktive banaka koliko cine krediti. Kad bi znao nesto o banakama, onda bi znao i zasto. I, kao sto si rekao Ne volim kada se pišu gluposti[smiley1]

Pa napiši onda istinu. Ne drukaj za SNBA bez činjenica. Ponudi rješenje. Moje mišljenje je da će i SNBA i VABU preuzeti neka jača banka. Tada če dionice vrijediti. No, šta ja znam, pišem gluposti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@SLK vidm da si dosta u tome, šnjofaš li tko bi mogao biti novi entry u top 10 ?


08.11.
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 113.594 12,36 Skrb. račun
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 76.494 8,32 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 41.150 4,48 Skrb. račun
4. INGRA D.D. 37.500 4,08 Osnovni račun
5. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 35.000 3,81 Osnovni račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 34.728 3,78 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 32.348 3,52 Skrb. račun
8. HAAB D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 30.442 3,31 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.913 3,26 Skrb. račun
10. CROATIA LLOYD D.D. 27.792 3,02 Osnovni račun
Ukupno: 49,94

09.11.
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 113.594 12,36 Skrb. račun
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 76.494 8,32 Osnovni račun
▲3. PBZ D.D. 42.098 4,58 Skrb. račun ▲ +9750 kom +1,06%
▼4. PBZ D.D. 41.150 4,48 Skrb. račun
▼5. INGRA D.D. 37.500 4,08 Osnovni račun
▼6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 35.000 3,81 Osnovni račun
▼7. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 34.728 3,78 Skrb. račun
8. HAAB D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 30.442 3,31 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.913 3,26 Skrb. račun
10. CROATIA LLOYD D.D. 27.792 3,02 Osnovni račun
Ukupno: 51,00

"Strikane, strikane, a koji su nasi"


Pa napiši onda istinu. Ne drukaj za SNBA bez činjenica. Ponudi rješenje. Moje mišljenje je da će i SNBA i VABU preuzeti neka jača banka. Tada če dionice vrijediti. No, šta ja znam, pišem gluposti.

Istina je da Vaba pokusava preuzeti snba, o tome je izvjestena burza (da je u tijeku DD). NE DRUKAM elaborirao sam zasto je snba zanimljiva i zasto VABA pokusava preuzeti SNBA, a ne da ce biti preuzeta. Da sam rekao ce biti preuzeta, to bi se moglo karakterizirati kao drukanje,,,,,,,,,,,,,,,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

@ vipy
Kakvo je tvoje viđenje budućnosti SNBA?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@SLK
vidm da si dosta u tome, šnjofaš li tko bi mogao biti novi entry u top 10 ?

Pretpostavljam da VABA i FIMA skupljaju, to bi bilo logično.
Sad, pod kojim skrbničkim će se pojaviti, tko zna. Isto kao što je i novi broj tri PBZ skrbnički, a ne VABA, FIMA.

Za očekivati je da će htjeti skrivati karte što duže, kako si ne bi nabili cijenu.

No respect

Usao sam drugi put na 440, VaBa je mjesec dana prije toga placala dionicu 500 kn, ali neki od top 10 su trazili vise, to mi je bila logika ulaza+po mom misljenju SNBA je fundamentalno OK na ovim razinama. KAd bi se eventualno dogodilo preuzimanje i javna ponuda, nadam se da bi to bilo po cijenama po kojima su bile preuzimane banke u CEE

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


vipy: ” Alabama: ” 12% se odnosi na plasmane (kredite) koje banke smiju davati. To je 1% mj. Iznad toga ako žele i dalje davati kredite moraju HNB-u plaćati “blagajničke zapise” na koje od HNB-a dobivaju mizernu kamatu, odnosno neisplativu. Nigdje nisam rekao da SNBA nije zanimljiva, kao što nisam rekao da sam ja “doma” u bankama. Ne volim kada se pišu gluposti, tipa aktiva je ograničena na 12%. Aktiva im može narasti i 1200%. Dao bog. ” A sad sam skuzio na cega si ti brijao, Naravno, da nije ogranicenje rasta, ali ti se u bankarskim krugovima to zove ogranicenje 12%, ocito si daleko od bankarskih krugova, osim kod sudjenja s Gazivodom [smiley1] pisao sam u natuknicama, a ti si mogao naci bolji nacin da kazes da moj post moze biti “misleading” i ja bih ti rekao hvala, ovako si mi ocitao bukvicu, Isto ja mogu biti takav lik da ne mozes ovako pisati plasmane (kredite) jel pogledaj strukturu aktive banaka koliko cine krediti. Kad bi znao nesto o banakama, onda bi znao i zasto. I, kao sto si rekao Ne volim kada se pišu gluposti[smiley1] ” Pa napiši onda istinu. Ne drukaj za SNBA bez činjenica. Ponudi rješenje. Moje mišljenje je da će i SNBA i VABU preuzeti neka jača banka. Tada če dionice vrijediti. No, šta ja znam, pišem gluposti.

Ma koja jača banka, VABA je krenula u samostalno preuzimanje banaka, ali ne želi puno platiti za dionice pa zato izravno i neizravno ruši cijenu kako bi čim jeftinje dobila Slatinsku banku. Ali mi mali dioničari ćemo se oduprijeti odnosno skupo ćemo prodati kožu.

Zakaj mislite da PBZ skrbnički skuplja toliko dionica? Pa naravno za VABU. Sjetite se samo kako je PBZ prodao cijeli paket dionica Podravke Fima grupi.
[smiley1]

Ja inače radim u banci pa znam neke stvari, odnosno od 30.06.2007. plasmani banaka smiju rasti samo 0,5% mjesečno s time da se posebno prati bilančni porast odnosno izvanbilančni.[smiley2]

@ početnik-5
Nisam znao da je VABA toliko jaka da samostalno ide u preuzimanje više banaka.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close