SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Investimir
"[u]solaris ima problem s amortizacojom, podaci su vatrljihi i ono sto je na mojedionice nije točno[/u]
dalibor je to objasnio[/u]
solaris je isto jeftin i dobar, lrhc he po meni transparentniji – nper planovi za 3 god unaprijed[/u]
[/u]"
Ma nema Solaris problem s amortizacijom (Solarisu je ovo sa amortizacijom super), nego ga ima država koja to dozvoljava, 33% prihoda knjiže kroz amortizaciju iz godine u godinu, i to kod nas prolazi bez problema, pa sjeti se Agrokora i njihovih izvještaja…. Očito su druge turističke firme glupe pa vole plačati porez na dobit dok je kod Solarisa dobit uvijek simbolična pa s time i plačanje poreza na dobit….

Zašto sve turističke firme knjiže oko 15% svojih prihoda kroz amortizaciju a Solaris 33% iz godine u godinu?

Zadnjih par godina je i LRH počeo knjižiti amotrizaciju slično kao i Solaris, zanimljivo od tada i LRH nema nikakvu dobit.

Solaris ima amortizaciju kao da iznajmljuje auto gume a ne sobe u vrhunskim hotelima…. 😊

Pošto se pozivaš na dalibora, moram se onda i ja pozvati na poznatog blogera koje je brdo puta napravio analizu svih turističkih firmi i Solaris mu je uvijek bio uvjerljivo na prvom mjestu kao najpovoljniji….svaka čast daliboru ali on hvali samo svog konja….

Glavni problem ovdje je:
– prevelika nelikvidnost na ZSE,
– ljudi samo gledaju dobit i ne žele ni malo zagrebat po izvješću,
– Solaris već dugo nije u fokusu

Uglavnom, po meni uprava radi odličan posao i svaka im čast, i ovo s amortizacijom što rade je vrlo pametno dok prolazi, zašto plačati porez na dobit ako ne moraš, bravo za upravu!

Solaris je uvjerljivo najpovoljniji turist na ZSE i kad jednom dođe da prodaje mnogi će se lupati po glavi što su bili slijepi, ove razine na kojima je sad su presmiješne, ali to je ZSE i tu je sve moguće.

Lp

Ovo je samo moje mišljene koje ne mora biti točno, imam dionice SLRS.

filip – ONI DIO AM KNJIZE U PRIHODE I TAKO UMJETNO PUPMAJU EBITDA

u tomeb je problem, a ne u visokoj stopibv amortizacije – da oni imaju 30ak post am od prihoda a ostali oko 15 to svi znamo

dalibor je to objasnio – podaci na mojedionice su jedno 10ak oposto uljepsani

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

filip – ONI DIO AM KNJIZE U PRIHODE I TAKO UMJETNO PUPMAJU EBITDA

u tomeb je problem, a ne u visokoj stopibv amortizacije – da oni imaju 30ak post am od prihoda a ostali oko 15 to svi znamo

dalibor je to objasnio – podaci na mojedionice su jedno 10ak oposto uljepsani


Ne pumpaju umjetno ništa. To je samo revalorizacija od prije, tj. amortizacija od prije koja je bila prevelika pa sad moraju platiti porez. Isto će biti i sa ovom današnjom. Nema nikakvog umjetnog pumpanja EBITDA nego ga samo treba izračunati. Velika stvar, treba oduzeti još jedan parametar u formuli. Uglavnom, ako će ti biti lakše, njihova amortizacija je ova koju sad knjiže minus ono odgođeno od prije. Probaj izračunati, pa nije to problem.

Uostalom, prihode ne “pumpaju” pa lijepo rasporedi kuda idu… Ne treba govoriti na temelju osjećaja nego činjenica

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

bilo kako bilo – mojedionice zbog toga ne daju točmne podatke

jesam u pravu ili grijesim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kreši i Filipu govorim:
ništa nisam napisao PROTIV Solarisa niti načina na koji vode firmu i vode knjige, da me se razumije, to se samo takav modus operandi
Filip se osvrnuo na to kako je Solaris ‘najpovoljniji turist’ i keš mašina pa sam se i ja osvrnuo zašto je to MOŽDA tako, da tržište anticipira malu netransparentnost u odnosu na druge i da vlasnici imaju i druge tvrtke koje vode i koje nisu na burzi i da gledaju sve te poduhvate kao spojenu posudu (pa keš kola među firmama, vlasnicima i povezanim osobama kako im paše!)

Krešo, tebi nije problem što kod ostalih turista dobiješ revizorske bilješke mnogo ranije a kod LRHC recimo i plan za par godina unaprijed s razrađenim prihodima, GOP-om i Ebitda?

dakle, ništa novog ovdje ne vidim u nazivnoj potcijenjenosti Solarisa spram drugih, GODINAMA je to već tako i očito s razlogom i samo napominjem da se treba gledati obje strane medalje
naravno da KAD se bude prodavao Solaris, doći će do određenog otključavanja vrijednosti ali DO TOG trenutka, ovako je kako je


bilo kako bilo – mojedionice zbog toga ne daju točmne podatke

jesam u pravu ili grijesim

U pravu si. Al mojedionice su stranica koja generički izračunava po šabloni. Ne mogu oni gledati specifičnosti za svaku dionicu i svaki izvještaj. Al nije firma kriva što vi hoćete gotov broj da vam neko treći izračuna i taj treći to ne napravi kako treba.

Evo, pa pogledaj diskusiju na ovoj temi, stranica 68 (2.11.2015):
SLRS – str 68

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Krešo, tebi nije problem što kod ostalih turista dobiješ revizorske bilješke mnogo ranije a kod LRHC recimo i plan za par godina unaprijed s razrađenim prihodima, GOP-om i Ebitda?

Pa ovisi koju cijenu plaćam. Na ovoj cijeni, ne, nije mi problem. Ovdje privhvaćam taj rizik i čekam da se odigraju neke stvari. Vidim da hoteli rade dobro, ulaganja su dobra, firma postaje vrijednija. To me trenutno jedino zanima. Dalje čekam i pratim. Mislim da ovo nisu prirodni vlasnici i, iskreno, samo čekam kad i kome će se to prodati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Lijepo je vidjeti da je tema živnula, možda se prelije i na dionicu. Inače, zanimljiva rasprava.



bilo kako bilo – mojedionice zbog toga ne daju točmne podatke

jesam u pravu ili grijesim

U pravu si. Al mojedionice su stranica koja generički izračunava po šabloni. Ne mogu oni gledati specifičnosti za svaku dionicu i svaki izvještaj. Al nije firma kriva što vi hoćete gotov broj da vam neko treći izračuna i taj treći to ne napravi kako treba.

Evo, pa pogledaj diskusiju na ovoj temi, stranica 68 (2.11.2015):
SLRS – str 68
[/quote]

zato postoji forum – da ljudima osvijesti da je sajt mojedionice jako dobar prvi korak ali ne i zadnjui

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




bilo kako bilo – mojedionice zbog toga ne daju točmne podatke

jesam u pravu ili grijesim

U pravu si. Al mojedionice su stranica koja generički izračunava po šabloni. Ne mogu oni gledati specifičnosti za svaku dionicu i svaki izvještaj. Al nije firma kriva što vi hoćete gotov broj da vam neko treći izračuna i taj treći to ne napravi kako treba.

Evo, pa pogledaj diskusiju na ovoj temi, stranica 68 (2.11.2015):
SLRS – str 68
[/quote]

zato postoji forum – da ljudima osvijesti da je sajt mojedionice jako dobar prvi korak ali ne i zadnjui
[/quote]

Naravno! MojeDionice su genijalna stvar. Al kod dionica ništa nije zadnji korak i ništa nema 100% već će svatko od nas iste brojeve vrednovati različito. I “predviđati” budućnost različito. I u tome je čar!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Je li moguće da jednom i Župan “zaokruži” sve svoje turističke firme pod kapu Solarisa kao što je Jako Andabaka to napravio sa svojima spajajući ih u SUKC?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Je li moguće da jednom i Župan "zaokruži" sve svoje turističke firme pod kapu Solarisa kao što je Jako Andabaka to napravio sa svojima spajajući ih u SUKC?

Sigurno moguće! Ili to isto prilikom prodaje. Ili pred prodaju. Gomila je mogućnosti!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zna li netko kakav se to CERP pojavio kao dioničar na br. 7.?
I to kao Osnovni račun??
Do nedavno je bio samo CERP na br .8.

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.
UGO GROUP D.O.O. (46020030109)
483.483 78,27 Osnovni račun
2.
SOLARIS D.D. (26217708909) (1/1)
85.060 13,77 Osnovni račun
3.
HRKAČ DRAŽEN (31246168817)
1.382 0,22 Osnovni račun
4.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535)
1.282 0,21 Skrb. račun
5.
HRKAČ LJILJANA (56864845117)
942 0,15 Osnovni račun
6.
SEKULIĆ MITAR (78494007353)
942 0,15 Osnovni račun
7.
CERP (38083028711)
486 0,08 Osnovni račun
8.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
439 0,07 Zast. račun
9.
MANDIĆ MARGARETA (04048617871)
400 0,06 Osnovni račun
10.
PRIJIĆ NEBOJŠA (97488224889)
400 0,06 Osnovni račun
Ukupno: 574.816 93,05

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close