SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok CERP ne proda svoj dio nema tu više preko četiri znamenke…

Hrkači i dalje pomalo dokupljuju…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Vaš link …

Niti jedna jedina dionica na skupštini osim Ugo grupe, valjda to znači da ima puno manje nepoznanica za dioničare nego što sam gore pisao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Po NPM od 18 % što je realno ovdje ima 60-ak milijuna dobiti, Ebitda marža 40% , A dobit kao i kod strabaga ne može biti znad 3 milijuna kuna.

Iskazuju jako malu dobit uz EBITDA 40%


Kod Solarisa treba malo dublje zagrebati da se izbace brojke.
Kao prvo portal s kojeg ste skinuli brojeve nije uzeo u obzir broj vlastitih dionica?
Tržišna kapitalizacija umanjena za 13,77% vlastitih dionica je 420 mil a ne 487 mil

Samim time EV treba umanjiti za tih 67 mil, a onda bi ja to umanjio i za 142 mil odgođene porezne obveze, što EV smanjuje na 900 mil kuna. Ako je EBITDA 170 mil to daje EV/EBITDA 5,3 !!

Pa čak i da zanemarimo ove moje korekcije do neke valuacije od 9,5 sa 6,5 tržišna kapitalizacija mora narasti za 3 EBITDA tj za 510 mil. što je oko 950 kn po dionici rasta !!!

2x sam prolazio kroz izračun jer sam mislio da sam se nešto zabunio.

A ako uzmem u obzir i ovih 200 mil kuna koje po meni nebi trebali uvećavati EV matemetika izgleda ovako:

9,5 EV/EBITDA = 9,5 x 170 mil = 1615 mil
umanjujemo za 488 mil dugoročnog duga bankama i još 32 kratkoročnog, te dodajemo novac na računu (20) i dane zajmove (43)
1615-488-32+20+43 = 1.158 mil / 532.659 dionica = 2.173 kn po dionici ?????

Dajte nek me netko prekontrolira jer ili ovaj lijek protiv prehlade ima neke nuspojave kod mene ili su svi na nekim tabletama?

Dalibore prije godinu dana ste ovako pisali za Solaris, danas na temi Plag pišete nešto sasvim suprotno,
u cemu je razlika ako i sad jako dobro posluju kao i prije godinu dana, možda je razlika što ste tada imali SLRS a danas imate PLAG?

Lp

Dalibore prije godinu dana ste ovako pisali za Solaris, danas na temi Plag pišete nešto sasvim suprotno,
u cemu je razlika ako i sad jako dobro posluju kao i prije godinu dana, možda je razlika što ste tada imali SLRS a danas imate PLAG?

Lp

Matematika je matematika imao ja dionice ili ne.
Mislim da je fer da sačekamo izvješće za 3Q pa onda možemo ponovo napraviti izračune za Solaris.
Ja sam samo upozorio da se kod Solarisa mora naprviti ozbiljna računica jer zbog nekoliko stvari prikazani parametri na portalima koji to automatski generiraju nisu točni.

Nemoj misliti na m2!

Inače, na temu zašto oni to tako pišu, do prije 4 godine je prihod od revalorizacije išao na dno RDG pod ostalu sveobuhvatnu dobit, ali onda u revidiranom za 2013. prebačeno pod ostale prihode i čini mi se da su napisali da je to po nekim međunarodnim standardima za hotele, ali ne mogu to naći.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/SLRS-fin2013-1Y-REV-N-HR.pdf

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

jel ja to dobro vidim?
jedni od rijetkih turista koji nisu uspjeli prebaciti prihode u odnosu na Q3/16.?


jel ja to dobro vidim?
jedni od rijetkih turista koji nisu uspjeli prebaciti prihode u odnosu na Q3/16.?

Ukupni prihod ostvaren u tom razdoblju (misli se na prvih 9 mjeseci) manji je za 7,8 mil.kn u odnosu na isto razdblje 2016. a to je najveći utjecaj imalo povećanje stope PDV-a na ugostiteljske usluge sa 13% na 25% s obzirom na visoko učešće vanpansionskih prihoda u ukupnim prihodima društva.

Eto, što porezi čine….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Piše da je najveći uzrok pada povećanje PDV sa 13% na 25% uz visoki udio vanpansionskih troškova. Nije sada baš neki pad, ali uz sve druge koji se brutalno zelene nije ga baš lijepo vidjeti…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Upravo tako KressoM. I onda se svi čude kada Valamar zbog nesigurnosti oko porezne politike možda odgađa izvješće, a u par godina je dignut PDV sa 10 na 13%, onda na 25% za hranu i piće, i još se razmatrao i porez na nekretnine. Koncesije nikako da se riješe, a ministri tvrde kako je investicijska klima prekrasna…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

hahaha koje su ovo legende… volio bih upoznat knjigovodstvo sto ovo radi i pise. Napravite ttm na revidirano (!) izvjesce od 1Y16 pa cete vidit zasto. Jedino mi nije jasno kako ovo uspiju napraviti (ja sam mislio zbog smanjenja poreza na dobit, ali ocito nije), a da mogu napisat da je po MSFI. Ako ja nisam totalno lud imat cemo dosta bolju godinu u odnosu na revidiranu (!) 16.

New Report

Close