SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čemu ovo postanje članaka od prije 6 (šest) godina?
Pa nije vrag da u posljednjih 6 godina nismo ništa naučili?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Čemu ovo postanje članaka od prije 6 (šest) godina?
Pa nije vrag da u posljednjih 6 godina nismo ništa naučili?

To Vam je samo primjer kako se mulja u RH. Tadašnji HFP nije tužbom tražio poništenje odluka Skupštine Društva, dio malih dioničara jeste – a kako će priča završiti, valjda se može predpostaviti. Fudurić je u međuvremenu prodao dionice Miletiću i tako se je bitno promjenila vlasnička struktura. Upravo ovih dana šalju malima ponudu da prodaju dionice za 125 kuna po komadu. Uvjek netko proda, pogotovu bivši zaposleni, od kojih većina o dionicama nema pojma (ne mislim ovim nikoga podcjenjvati, to je naprosto činjenica)
I ne vidim razloga za nervozne reakcije. Ja nikog ne nagovaram niti na kupnju, niti na prodaju bilo koje dionice. Svatko za se travu pase ….


Kako onda, tako i danas. Još se ništa nije rješilo

http://www.zadarskilist.hr/clanci/07012011/mali-dionicari-hotela-zadar-pokrecu-parnicni-postupak


što im između ostalog omogućava i nesmetanu rasprodaju vrijednih nekretnina Hotela Zadar” => naš većinski trenutno stvara novu vrijednost. Brutalno.

dokapitalizirati tvrtku s oko 800.000 kuna i time postati potencijalni vlasnik 34 posto dionica.” => tužba ide zbog dokapitalizacije.

Zastupnik malih dioničara Leopold Aljinović iznio je stav kako Denis Fudurić, u savjetodavnoj ulozi Uprave, nije ostvario nikakve pozitivne pomake, već je naprotiv generirao izrazitu dubiozu koja se procjenjuje na oko 20 milijuna kuna.” => opet. Naš većinski stvara novu vrijednost. U člansku se prvo govori da dokapitalizacija ide za “malu lovu” jer je firma vrijedna, a onda se spominju dubioze… Naš Solaris nije u dubiozama.

I kakve veze ovo ima sa istiskivanjem malih dioničara i pravičnom naknadom? Tamo mali dioničari nisu istisnuti, koliko ja vidim… A uostalom, nisu niti završili postupak. Ili jesu? Dakle, interpretiramo stvari kako nam paše i onda to navodimo kao primjer za Solaris. Ima li možda neki pozitivniji scenarij za Solaris, npr. ja kažem: “stvaranje nove vrijednosti i potom prodaja nekome za pristojnu cifru”. I sad, kolika je vjerojatnost moga scenarija, a kolika vašeg? I to baš da će em doći do delistiarnja pa skvizanja. I em da će to ići nepovoljno po male dioničare. Znači, to vaše je baš najcrnjiji scenariji, a koji bi se opet mogao pokušati popraviti sudskim putem!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Uh, pa umalo zaboravih spomenuti jedan pozitivan primjer, zašto taj primjer ne bi bio za Solaris:
g. Jako Andabak i njegova zadnja akcija, Hoteli Zlatni Rat! Jako Kralj!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Uh, ima, ima pozitivnih primjera.
Tako se svojedobno pričalo da će Ostoja delistirati KORF 🙂

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Koliko negative na ovoj dionici samo zato sto su neki krivo procjenili te je prerano prodali te zele srusiti cijenu…
Moje pitanje je zasto bi se zjb… vecinski vlasnik i da dodje kojim slucajem do squeeze out da nam ponude 2000 kuna po dionici trebali bi isplatiti svega godisnju dobit pa zar bi se upustali u dugogodisnje sudske procese te ogranicili sami sebe od eventualne prodaje SLRS nekoj trecoj osobi…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Nego, jel zna tko gdje su kamate od povezanih poduzeća – ugo grupa dooo – imaju oko 16 milja kratkoročne pozajmice pi 7 posto. zasto toga nema u rdg – tj vjerujem da ima, ali ne nalazim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nego, jel zna tko gdje su kamate od povezanih poduzeća – ugo grupa dooo – imaju oko 16 milja kratkoročne pozajmice pi 7 posto. zasto toga nema u rdg – tj vjerujem da ima, ali ne nalazim

Na 30.06. te pozajmice je nije bilo. To znači da ima manje od godine dana i kamata još nije dospjela.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Nego, jel zna tko gdje su kamate od povezanih poduzeća – ugo grupa dooo – imaju oko 16 milja kratkoročne pozajmice pi 7 posto. zasto toga nema u rdg – tj vjerujem da ima, ali ne nalazim

Da se ispravim. Pogledao sam revizorski izvještaj za 2015. i vjerujem da se to stavlja na AOP 133. U revizorskom izvještaju navedeno je da je od UGO grupe ostvareno 2 mil. kn prihoda od kamata, ali u FI toga nema na prihodu od kamata od povezanih osoba. Tako da nema gdje drugdje biti.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

ugo grupa??? hahaha. dovoljno je sjesti u njihovu slastičarnu u hotelu milenij u opatiji i za 5 minuta svakome će biti jasno da tu svoje novce ne stavlja ni u ludilu…pored toliko dionica…ajde dobro, sretno.



Nego, jel zna tko gdje su kamate od povezanih poduzeća – ugo grupa dooo – imaju oko 16 milja kratkoročne pozajmice pi 7 posto. zasto toga nema u rdg – tj vjerujem da ima, ali ne nalazim

Da se ispravim. Pogledao sam revizorski izvještaj za 2015. i vjerujem da se to stavlja na AOP 133. U revizorskom izvještaju navedeno je da je od UGO grupe ostvareno 2 mil. kn prihoda od kamata, ali u FI toga nema na prihodu od kamata od povezanih osoba. Tako da nema gdje drugdje biti.
[/quote]

gdje nalazite ovaj podatak o 2 milje kamata. ja pod bilj 31 kratk fin imovina nalazim

Unutar navedene pozicije iskazani su odobreni kratkoročni krediti povezanom društvu UGO Grupa
d.o.o., Zagreb. Navedeni su krediti odobreni uz kamatnu stopu od 7%/godišnje.

na 31 12 2015 imaju ca 18 milja pozajmleno prema ugo grupi – to bi onda moiglo biti to – 7 posto od ca 18 mija – . plus kamate dolaze i od ca 7 milja posudeno zaposlenica – 5,5 dugoročno te još 1,7 kratkoročni dio i kamate

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ugo grupa??? hahaha. dovoljno je sjesti u njihovu slastičarnu u hotelu milenij u opatiji i za 5 minuta svakome će biti jasno da tu svoje novce ne stavlja ni u ludilu…pored toliko dionica…ajde dobro, sretno.

što – ne valja im sladoled ili je preskup. što je slučaj.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close