SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I zasto te akcije nisu napravili prije? Npr.kupovali su vlastite na 700 kn. Znali su da vrijedi. I to su kupovali vlastite od cega smo svi profitirali!

A sto ako ne idu u squeeze nego vlastite prodaju nekom fondu/partneru? I to je jedan od scenarija…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Istisnuti su uz nominalnu cijenu ( 2.490,00 kn).

Većinski je imao 97% prije istiskivanja.

Čini mi se, dioničari su poprilično dobro prošli!

Kada se trgovalo uopće ovim dionicama?

P.S. Kako je lijepo kad se mogu provjeriti navodi…. "istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama", "dividendu nikad nisu vidjeli". Ako su premise netočne, vjerojatno je takav i zaključak…

Kolega Krešo – u spomenutom primjeru bio sam osobno angažiran, kao pomoć nesretnim malim dioničarima u nastojanju da postignu pravednu cijenu za svoje dionice. Prije svega, sadašnji gazda je poduzeo sve radnje i aktivnosti da spriječi izlistavanje dionice na burzi. Nadalje, nominala je bila 700,00 kn (pogledajte u sudski registar koje su se sve igre odvijale s smanjenjem i povećanjem temeljnog kapitala). Naravno posljednje povećanje temeljnog kapitala (unosom zadržane dobiti) bilo je zbog izbjegavanja plaćanja poreza na dobit. Dosađivanje telefonom malim dioničarima da prodaju svoje dionice gazdi – bilo je konstatno od 1995. dok su ti isti mali dioničari na skupštini bili nepoželjni. Zadnjoj skupštini je prisustvovao tek 1 (jedan) mali dioničar. On i još nekoliko preostalih mohikanaca dobili su “pravičnu otpremninu” koja nije niti 50% BVPS. A znate li po kojoj je cijeni isplaćena ogromna skupina malih dioničara koji su izgubili živce u toj borbi sa samovoljom većinskog? Po cijenama u rasponu od 500-700 kn. Čitanje obrazloženja zašto je otpremnina niti 50% BVPS izaziva mučninu i beznađe – jer ekspertizu je potpisalo nekoliko profesora sa ekonomskog fakulteta koji su dokazivali da ta tvrtka zapravo ne vrijedi. Nažalost nitko od tih par preostalih malih dioničara nije želio pokrenuti tužbu jer su bili previše iscrpljeni dugotrajnom (uzaludnom ) borbom. Eto to vam je surova istina o modelu preoblikovanja (prisvajanja) tvrtki na našim prostorima. Nemam ja ništa protiv Solarisa – tko želi ostati na ringišpilu , neka ostane.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

To sa prodajom vlastitih sam davno predlagao.
A sad mislim da bi ih vrlo lako prodali po 1.200 kn i tako vrlo lako došli do 102 milijuna kuna!
S tim mogu vratiti puno dugova.
Ili još bolje, investirati u nove bolje kapacitete, marinu, mobilne kućice, …
Pa onda netko kaže da SLRS ne vrijedi.

Jedna mala opaska uvaženom kolegi daliborop-u:
Uz sve dužno poštovanje, ali većinskom nije dosta kupiti 22.600 dionica. Treba mu 22.677 dionica za 95%.
Čini se nebitno, ali nije.
Kao što si i sam naveo, da bi to postigao, treba kupiti sve od prvih 100.
S tim da osobno znam na mu dobar dio ekipe iz top20 (uključujući i mene) neće prodati ako ne plati poštenu cijenu.
Pogledajte top10, to su ljudi koji nisu na burzi od jučer i raspolažu sa značajnim količinama milijuna investiranih u dionice.

Tako da, poštovani kolege BearG i vodoinst, squeez outa neće biti!
I još jedan detalj, kojeg ova dvojica koji ne spominju: podsjećam da je UGO Grupa je u lipnju 2006. objavila ponudu za preuzimanje i jedva došla do 78% vlasništva.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/342-06-SLRS_Ponuda_za_preuzimanje_UGO%20OPREMA%20i%20GRADJENJE.pdf

Kolege BearG i vodoinst, jeste možda prihvatili tu ponudu?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Istisnuti su uz nominalnu cijenu ( 2.490,00 kn).

Većinski je imao 97% prije istiskivanja.

Čini mi se, dioničari su poprilično dobro prošli!

Kada se trgovalo uopće ovim dionicama?

P.S. Kako je lijepo kad se mogu provjeriti navodi…. "istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama", "dividendu nikad nisu vidjeli". Ako su premise netočne, vjerojatno je takav i zaključak…

Kolega Krešo – u spomenutom primjeru bio sam osobno angažiran, kao pomoć nesretnim malim dioničarima u nastojanju da postignu pravednu cijenu za svoje dionice. Prije svega, sadašnji gazda je poduzeo sve radnje i aktivnosti da spriječi izlistavanje dionice na burzi. Nadalje, nominala je bila 700,00 kn (pogledajte u sudski registar koje su se sve igre odvijale s smanjenjem i povećanjem temeljnog kapitala). Naravno posljednje povećanje temeljnog kapitala (unosom zadržane dobiti) bilo je zbog izbjegavanja plaćanja poreza na dobit. Dosađivanje telefonom malim dioničarima da prodaju svoje dionice gazdi – bilo je konstatno od 1995. dok su ti isti mali dioničari na skupštini bili nepoželjni. Zadnjoj skupštini je prisustvovao tek 1 (jedan) mali dioničar. On i još nekoliko preostalih mohikanaca dobili su "pravičnu otpremninu" koja nije niti 50% BVPS. A znate li po kojoj je cijeni isplaćena ogromna skupina malih dioničara koji su izgubili živce u toj borbi sa samovoljom većinskog? Po cijenama u rasponu od 500-700 kn. Čitanje obrazloženja zašto je otpremnina niti 50% BVPS izaziva mučninu i beznađe – jer ekspertizu je potpisalo nekoliko profesora sa ekonomskog fakulteta koji su dokazivali da ta tvrtka zapravo ne vrijedi. Nažalost nitko od tih par preostalih malih dioničara nije želio pokrenuti tužbu jer su bili previše iscrpljeni dugotrajnom (uzaludnom ) borbom. Eto to vam je surova istina o modelu preoblikovanja (prisvajanja) tvrtki na našim prostorima. Nemam ja ništa protiv Solarisa – tko želi ostati na ringišpilu , neka ostane.
[/quote]
Lijepo je nauciti iz proslisti o raznim slucajevima. Ali ovo nije ni priblizno isto. Uostalom, Solaris je na burzi. Je li navedena tvrtka iz primjera ikada bila na burzi i po koliko se trgovala? Koliko je bilo dionicara i koliko je vecinski imao “na pocetku”? Ako je bio samo 1 dionicar na skupstini, znaci da im nije bas bilo stalo, da su dionicari i postali ” silom prilika” (samo moje razmisljanje).

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@BearG
Da ne duljimo više, hajde molim te pogledaj sastavnice Crobexa, pa mi reci kod koliko papira je moguće napraviti to što ti insinuiraš kao gotovu stvar kod SLRS ?
Može li to napraviti npr. ARNT, ATGR, ERNT, HT, …itd. ?
A tek izvan Crobexa…?
I što sad, nećemo trgovati ni tim dionicama?
Mislim da su sad ipak druga vremena nego što su bila ’95-e. I da smo iz iskustava iz 90-ih svi ponešto naučili, drugi su zakoni, drugačija burza, drugačija hanfa, drugačiji dioničari, …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dali ti znaš što znači rijeć delistiranje?
Evo ti malo pa čitaj..

http://brandmanager.com.hr/zasto-se-sve-vise-istiskuju-manjinski-dionicari/

A BALVANA!!! :) :) :)

@BearG
Pročitao sam i nisam saznao ništa novo.
I dalje se ne bojim ni delistiranja ni istiskivanja!
Daleko je 95%.
A Solaris svakim danom vrijedi sve više i mene čak i u slučaju istiskivanja (čega se, ponavljam, ne bojim) čeka sve veća pravična naknada!
Da je UGO to htio napraviti, mogao je puno lakše i jeftinije proći npr. 2009-e.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Onda super…u pravoj si dionici sa pravim vlasnicima…želim ti sreću i veliku zaradu.

A BALVANA!!! :) :) :)

BearG, u koliko dionica koje posjedujes vecinski nema 75%?
Krenuo si prvo s istiskivanjem (95%), sad si na delistiranju(75%).

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Sjeća li se tko od vas MPLT-R-A? Odlična tvrtka, uvijek poslovala pozitivno i s velikom dobiti. Prošle godine završila svoj put i preoblikovala se u d.o.o. Prethodno istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama. A dividendu nikad nisu vidjeli. 90% tog puta prešao je i Solaris. Hoće li se na preostalih 10% puta nešto promijeniti od te sheme? Ne vjerujem

Nije istina da nisu dividendu vidjeli. Evo, sad sam provjerio, barem za 2004 (150,00 kn po dionici.), 05 (125,00 kn po dionici), 06 (145,00 kn po dionici) i 08 (72,00 kn po dionici) je isplaćena. Nakon toga nije. Prije toga nisam provjeravao.

Istisnuti su uz nominalnu cijenu ( 2.490,00 kn).

Većinski je imao 97% prije istiskivanja.

Čini mi se, dioničari su poprilično dobro prošli!

Kada se trgovalo uopće ovim dionicama?

P.S. Kako je lijepo kad se mogu provjeriti navodi…. "istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama", "dividendu nikad nisu vidjeli". Ako su premise netočne, vjerojatno je takav i zaključak…
[/quote]

a o kojoj tvrtki je tu uopće riječ – ne nalazim ju nigdje

pravična naknada je svinjarija. kratko i jasno. zna netko mozda kko to druge zemlje imaju rijeseno – zacijelo njemacka ili engleska ne rade takve svinjarije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Međimurjeplet. Sada je d.o.o. Izgleda da se njome nije trgovalo… A sto se tice pravicne naknade, da ih je bilo briga, mogli su to sudom rjesiti… Znam da ja bi da smatram da sam dosta ostecen.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kako onda, tako i danas. Još se ništa nije rješilo

http://www.zadarskilist.hr/clanci/07012011/mali-dionicari-hotela-zadar-pokrecu-parnicni-postupak

New Report

Close