SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa meni vecinski nije nimalo problem, dokle god stvara ovako dobro novu vrijednost. Sebi i nama! Sto se mene tice, mogu burzu i zatvorit na par godina, ja ovu dionicu po ovoj cijeni ne dam. Dokle god se ovako lijepo stvara nova vrijednost, tad-kad ce se to isplatiti…

Da, vi ne ćete dati. Ali uvijek ima onih koji će prodati. Cilj može biti kupiti što više dionica,
što jeftinije, prije konačnog istiskivanja. Sjeća li se tko od vas PZC Split. Skinuli su se s burze, pa godinama šalju ponude za kupnju, ispod 2.000 kuna po dionici. BV je oko 4.200 kuna/dionici, stalno posluju s dobiti, puni su novca (i zadržane dobiti), ali dividende nikako.
Skupili su 97% vlasništva, ali i dalje cijede i cjede…. I uvjek im netko proda. A oni imaju vremena i nikud im se ne žuri…
[/quote]
OK. Koliko je takvih primjera, a koliko ovih drugih, pozitivnijih?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



još uvijek po starom. veliki rast prihoda, dobit skrivena u amortizaciji. čekamo slijedeći fi.

A o sqeez outu nitko ne govori…pa mogu vas sqeezat kad god hoće…

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=SLRS-R-A

ono doslovno večeras…pa pogledajte vlasničku strukturu vi načitani…pa u knjigama piše da se ne ulaže u dionice ( ja ne ulažem po knjigama) u kojima možete odmah biti sqeezani
[/quote]

Veceras? Kaj ne radi zse do pol 5? 😂😂

Sjeća li se tko od vas MPLT-R-A? Odlična tvrtka, uvijek poslovala pozitivno i s velikom dobiti. Prošle godine završila svoj put i preoblikovala se u d.o.o. Prethodno istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama. A dividendu nikad nisu vidjeli. 90% tog puta prešao je i Solaris. Hoće li se na preostalih 10% puta nešto promijeniti od te sheme? Ne vjerujem

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Koliko jala u ovim dušebrižnicima koji su propustili kupiti ovaj biser 🙂
I nije mi jasno što je to u čovjeku da ga privlači/tjera da čita topik o "papiru koji zaobilazi u širokom luku"?
Mazohizam?
Neka dijagnoza sigurno je?

Kolega Zlatek, zaista si me neugodno iznenadio ovim svojim komentarom i grubim riječima. Pa zar je tebi neobično i čudno da svoju pozornost posvećujem ovih preostalih dvadesetak papira na mikro burzi zvanoj ZSE? Imam vrlo dobro pamćenje ali i obilje arhivskog materijala ne samo o SLRS nego i o ostalim papirima koji su nekad bili predmet trgovanja na VSE. To je bilo puno ranije nego su mnogi od vas čuli za SLRS. To je bilo prije revalorizacije imovine. One kupnje SLRS po 100 kn – to su bile moje prve kupnje SLRS. Mnoge papire sam u tom razdoblju ispratio u spokoj. I imam pravo biti malo manje optimističan.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Mislim da je svima jasno gdje odlazi dobit od Solarisa, 40% prihoda je otišlo u amortizaciju. (mislim da je to jedini slučaj na ZSE).

Još jednom bravo za Solaris, prezadovoljan sam s upravom i njenim radom, izvještaj je stvarno odličan, po meni je uvjerljivo najpovoljnija turistička dionica i ovdje treba biti samo strpljiv.

Lp

P.S. – Dalibore očekujemo ovdje i Vaš komentar vezano na izvještaj.


Sjeća li se tko od vas MPLT-R-A? Odlična tvrtka, uvijek poslovala pozitivno i s velikom dobiti. Prošle godine završila svoj put i preoblikovala se u d.o.o. Prethodno istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama. A dividendu nikad nisu vidjeli. 90% tog puta prešao je i Solaris. Hoće li se na preostalih 10% puta nešto promijeniti od te sheme? Ne vjerujem

Možeš li mi reći kako se trgovalo tom dionicom? Ne vidim nigdje zapisa o trgovanju njome ni na ZSE ni na CeEnter…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Većinskom treba 22600 dionica da bi kad se ponište trezorske imao 95%
Nije to baš tako lako skupiti s obzirom da u prvih 10 ima bez CERPa jedva 4000 dionica pa pretpostavljam da tu onda bi se moralo skupljati sve od prvih 100 pa i više da se dođe do te brojke.
To je teško napraviti neprimjetno i mimo burze, i da bi se to skupilo značajno bi podigli cijenu pa bi u eventualnom delistiranju i/ili squizanju većinski morao dionicu platiti puno više nego je ona sada na burzi tako da ne vidim razlog za pretjerani strah od takvog scenarija. Ako većinski u to krene mali će biti plaćeni više nego je sada cijena na burzi.

Nemoj misliti na m2!


Sjeća li se tko od vas MPLT-R-A? Odlična tvrtka, uvijek poslovala pozitivno i s velikom dobiti. Prošle godine završila svoj put i preoblikovala se u d.o.o. Prethodno istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama. A dividendu nikad nisu vidjeli. 90% tog puta prešao je i Solaris. Hoće li se na preostalih 10% puta nešto promijeniti od te sheme? Ne vjerujem

Nije istina da nisu dividendu vidjeli. Evo, sad sam provjerio, barem za 2004 (150,00 kn po dionici.), 05 (125,00 kn po dionici), 06 (145,00 kn po dionici) i 08 (72,00 kn po dionici) je isplaćena. Nakon toga nije. Prije toga nisam provjeravao.

Istisnuti su uz nominalnu cijenu ( 2.490,00 kn).

Većinski je imao 97% prije istiskivanja.

Čini mi se, dioničari su poprilično dobro prošli!

Kada se trgovalo uopće ovim dionicama?

P.S. Kako je lijepo kad se mogu provjeriti navodi…. “istisnuti i svi dioničari, po mizernim cijenama“, “dividendu nikad nisu vidjeli“. Ako su premise netočne, vjerojatno je takav i zaključak…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Većinskom treba 22600 dionica da bi kad se ponište trezorske imao 95%
Nije to baš tako lako skupiti s obzirom da u prvih 10 ima bez CERPa jedva 4000 dionica pa pretpostavljam da tu onda bi se moralo skupljati sve od prvih 100 pa i više da se dođe do te brojke.
To je teško napraviti neprimjetno i mimo burze, i da bi se to skupilo značajno bi podigli cijenu pa bi u eventualnom delistiranju i/ili squizanju većinski morao dionicu platiti puno više nego je ona sada na burzi tako da ne vidim razlog za pretjerani strah od takvog scenarija. Ako većinski u to krene mali će biti plaćeni više nego je sada cijena na burzi.

A većinski ima i pametnijeg posla, stvara čovjek novu vrijednost, ne obazire se toliko na sitniš ostalih dioničara za koji mu treba više energije da bi nekoga preveslao nego da stvori novu vrijednost i da svi profitiraju. Zar ne? Al nekima to nije jasno… Vide samo ono čega sada ima i ako bi oni se ponašali ko tipični hrvatski političar, misle da se tako svi u ovoj državi ponašaju… Ali uza sve to, ni računica ne drži vodu, jer kako si reko….platili bi dobro za takvu akciju.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ne ako dionicu delistiraju

A sto bi onda? Trebali bi platit za izlist (ako je nedovoljna likvidnost ide se na procjenu) i onda u slucaju da je delistirana i da ide squeeze mora ici procjena sto bi bilo jako dobro!

Ma od vrijednosti se ne moze pobjec!

Uostalom, svi vi gledate jedan jedini scenarij u najpesimisticnijoj varijanti. A scenarija koliko oces… A di je jos i optimizam… Uh… Sva srica pa na burzi imas slobodu, a nagrada ovisi bas o vlastitim odlukama!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

I taj crni scenarij se zadnji put proveo/desio prije koliko godina?
A sad smo u 2017-oj! Drugi zakoni, EU, ipak drugacija dionicarska klima…
Dionicari sada imaju puno vise znanja, iskustva, pa ako hocete i hrabrosti. ..

P.S. Za kolegu vodoinst:
I ja sam na burzi od pocetka VTV-a. Vec preko 2 desetljeca. I prozivio i vidio sam svasta. Ali i dalje hrabro trgujem na ovoj “micro” ZSE. Trgovanje je rizicno. Nije lako naci papir koji vrijedi.
I zato ne propustam prilike bez obzira sto o tom papiru znam iz proslosti.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close