SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uzmite primjer TNPL koja je imala manje nego SLRS ( a nemoj ti meni govoriti što ću ja kome diokazivati ili ne)…na TNPL su sqeezani jer je prvo dionica delistirana te su onda došli do 95% van burze,.
Ti očito pojma nemaš kako fuinkcioniraju stvari na burzi ali mlad si….naučit ćeš…
Btw TNPL je imala manje nego trenutno SLRS…toliko…a ti se tješi…ja nisam rekao da će netko nekoa sqeezati…nego da ako žele da vas mogu sve izbaciti u roku keks…i to je živa istina…to što ti imaš dionice slrs pa ti to nije drago za čuti je tvoj problem…ja nemam kome i što ovdje objkašnjavati niti želim…samo vi pičite i želim vam da dionica bude na x 5 nego je sad i da zaradite brdo love

A BALVANA!!! :) :) :)

@KressoM

Koliko vidim u FI za 3Q u 3Q su amortizirali 28 milja, a u sva tri skupa 77,8 mil
SLRS 3Q nekons



@KressoM

Koliko vidim u FI za 3Q u 3Q su amortizirali 28 milja, a u sva tri skupa 77,8 mil
SLRS 3Q nekons


28×3=84. Možda je još neka dodatna imovina ušla u bazu za amortiziranje (gotova zgrada ili nešto). Uglavnom, uvik ide po godišnjoj stopi, po postotku, prema imovini…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Uzmite primjer TNPL koja je imala manje nego SLRS ( a nemoj ti meni govoriti što ću ja kome diokazivati ili ne)…na TNPL su sqeezani jer je prvo dionica delistirana te su onda došli do 95% van burze,.
Ti očito pojma nemaš kako fuinkcioniraju stvari na burzi ali mlad si….naučit ćeš…
Btw TNPL je imala manje nego trenutno SLRS…toliko…a ti se tješi…ja nisam rekao da će netko nekoa sqeezati…nego da ako žele da vas mogu sve izbaciti u roku keks…i to je živa istina…to što ti imaš dionice slrs pa ti to nije drago za čuti je tvoj problem…ja nemam kome i što ovdje objkašnjavati niti želim…samo vi pičite i želim vam da dionica bude na x 5 nego je sad i da zaradite brdo love

Naravno. Sve je pitanje cijene. Po koliko bi nas squeezali tu…. To je glavno pitanje… 😉 Ja nemam ništa protiv squeezanja, a ne da bi se trebao tješiti ili da mi nije drago… Tješi se ti ako te što smeta…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



tata dalibore, ako pratite solaris dajte jedan rafal. mislim, i mi znamo čitati, ali nije isto čitati i IŠČITAVATI.

amortizacija – 40 % . Ljudi moji je li to moguće.

Odg porezna obveza manja – uslijed nove porcije amortiziranja reval imovine.

Od ostali poslovni prihodi – što mislite koliko je na temelju revalorizacije – 30 milja ili više.

To moramo onda izbaciti iz ebitda.- ebitda ca 148 milja. andeo je bio procijenio na ca 140. Tu smo negdje.


Revalorizacijske rezerve su sada 39 milijuna manje. To je vjerojatno iznos koji moramo odbiti od (ostalih poslovnih) prihoda. Odnosno, možemo od amortizacije pa svejedno ostane brutalna!
[/quote]
Točno, 39 mil. kuna je amortizacija rev. mat. imovine, a isti iznos je prenešen iz rev. rezervi u ostale prihode, tako da sve to ne utječe na dobit. To su napravili i prošle godine, pogledajte prošlogodišnji revizorski izvještaj.
Inače, uložili su dosta, tako da su to sada solidni objekti. No, problem je vlasnik. Ne vjerujem da će dijeliti dividendu malim dioničarima, iz petnih žila se trudi sakrivati dobit i stoga me čudi kako se nisu već do sada “skinuli” s burze i napravili nešto slično onome što su napravili u Hotelima Zadar. Kad se skinu, većina malih dioničara ne zna gdje naći fin. izvještaje, kako tvrtka radi i sl., a ovi im svake godine šalju ponude za kupnju dionica po nekoj simboličnoj cijeni. I uvjek netko proda. A njima se nigdje ne žuri. Čini mi se to izglednim scenarijem.
Da nije tako, ova dionica bi odavno povukla gore, obzirom da je prikrivena dobit minimalno 50 mil. kuna.

Pa meni vecinski nije nimalo problem, dokle god stvara ovako dobro novu vrijednost. Sebi i nama! Sto se mene tice, mogu burzu i zatvorit na par godina, ja ovu dionicu po ovoj cijeni ne dam. Dokle god se ovako lijepo stvara nova vrijednost, tad-kad ce se to isplatiti…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Za sqeez im treba 95%. Trenutno imaju 90.77%. Ajde ti nama objasni kako ce do veceras skupit 4.33%?

Skupe bez problem, nije upitno, samo PO KOJOJ CIJENI! 😉 Glavno pitanje…
[/quote]

Realna cijena, kad pogledam cijeli turistički sektor oko 2.600 kn…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Pa meni vecinski nije nimalo problem, dokle god stvara ovako dobro novu vrijednost. Sebi i nama! Sto se mene tice, mogu burzu i zatvorit na par godina, ja ovu dionicu po ovoj cijeni ne dam. Dokle god se ovako lijepo stvara nova vrijednost, tad-kad ce se to isplatiti…

Da, vi ne ćete dati. Ali uvijek ima onih koji će prodati. Cilj može biti kupiti što više dionica,
što jeftinije, prije konačnog istiskivanja. Sjeća li se tko od vas PZC Split. Skinuli su se s burze, pa godinama šalju ponude za kupnju, ispod 2.000 kuna po dionici. BV je oko 4.200 kuna/dionici, stalno posluju s dobiti, puni su novca (i zadržane dobiti), ali dividende nikako.
Skupili su 97% vlasništva, ali i dalje cijede i cjede…. I uvjek im netko proda. A oni imaju vremena i nikud im se ne žuri…


, problem je vlasnik. Ne vjerujem da će dijeliti dividendu malim dioničarima, iz petnih žila se trudi sakrivati dobit i stoga me čudi kako se nisu već do sada "skinuli" s burze i napravili nešto slično onome što su napravili u Hotelima Zadar.

Upravo tako. Ne vjerujem vlasniku i zaobilazim ovaj papir u širokom luku.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



, problem je vlasnik. Ne vjerujem da će dijeliti dividendu malim dioničarima, iz petnih žila se trudi sakrivati dobit i stoga me čudi kako se nisu već do sada "skinuli" s burze i napravili nešto slično onome što su napravili u Hotelima Zadar.

Upravo tako. Ne vjerujem vlasniku i zaobilazim ovaj papir u širokom luku.
[/quote]

Tako je kolega što šire to bolje….. ja ga kupujem od 600 kn i ne planiram prodavat prije 2400 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Koliko jala u ovim dušebrižnicima koji su propustili kupiti ovaj biser 🙂
I nije mi jasno što je to u čovjeku da ga privlači/tjera da čita topik o “papiru koji zaobilazi u širokom luku”?
Mazohizam?
Neka dijagnoza sigurno je?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ne samo da čita nego i komentira…

Izvješće po meni očekivano vrlo dobro pa i više od toga, trgovine danas na ovim razinama oko 1100 kn nije bilo a to vjerojatno znači penjanje stepenicu više kada će i trgovina biti življa

New Report

Close