SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zahvaljujem na doprinosu andeo1, vaš izračun mi se čini najtočniji. Odgođene porezne obveze se ne računaju u EV budući da je EBITDA kako joj ime kaže bez poreza 🙂
Investimir, da su 2004 to upisali u kapital morali bi platiti skoro 200 milijuna poreza na dobit – što bi ih poprilično unazadilo ako ne i odvelo u propast. U teoriji oni su taj porez razdijelili ovako na 30 godina po 5-6 milijuna na godinu. Ali, budući da štimaju amortizaciju da im je dobit na pozitivnoj nuli, efektivno izbjegavaju platiti porez na dobit. Ali će opet za desetak godina imati hotele koji su još u dobrom stanju, ali im je vrijednost u knjigama značajno podcijenjena zbog amortizacije.
A kongresni centar mi se čini kao mudra odluka. Pred i posezona u središnjoj dalmaciji za razliku od Istre i Dubrovnika je jako slaba, iako klima u 6. i 9. mjesecu u Šibeniku uopće nije loša za kupanje, a i 5. i 10 mjeec su još uvijek vrlo ugodni, tako da je kongresni centar vjerojatno najbolji put prema podizanju popunjenosti u pred i posezoni.

nismo se razumjeli – nitko rev rezerve ne upisuje u kapital. tko želi upisati u kapital, mora platiti porez. zato to nitko n ečini.

pa ni dnadanas slrs to nema u kapitalu, zar ne.

kazem, dalibor je bio objasnjavao, nisam razumio. ni dandans ne razumijem.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kažu na moje dionice da je i BVPS ovdje 1688 kunića, malo sam pregledao BV drugih dionica i ako se ravnamo prema njima ode ovo u nebo btw, gledam i čitam da mirovinci kukaju kako nemaju gdje uložiti…

Ma jasno. I onda ispadne da ja drukam i navlačim. Ajme majko…
Ako sam i nekog navuko taj će isto zaraditi bolesno.
Fer cijena ovog trenutno je 1600-1700, a ako odradi sezonu kakvu mislim da hoće, tj. prema prvim booking najavama onda debelo preko 2000. Sad je vrijeme za ukrcaj, na proljeće je već kasno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da nije baš tako, to bi prije bila neka minimalna, recimo LRH imaju BV 2600, TUHO 1034…

Dali imatelji dionice slrs imaju i lrh? Svakako podcijenjena dionica, no ona ce takva uvijek i ostati zbog premalo slobodnih dionica. Dobar potez za dionicu i male dionicare bi bio da se napravi dokapitalizacija i da udje neki mirovinski fond. No vecinski sigurno ne razmislja u tom pravcu. Po meni ce rivp i arnt rasti, dok ce se komadici malih prelijevati u ostale.

Znam, frende. Rekao sam tako da mi netko ne bi rekao da navlačim;-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

kanabis

Slučajno sam napisao BV LRH bez ikakve namjere blaćenja. Vrijeme će pokazati što će vlasnici SLRS napraviti, isplatiti dividendu, prodati, dokapitalizirati, prodati dio mirovincima…

kanabis
Teza koju si iznio na prvu zvuči plauzibilno, ali kad malo bolje razmislim, mislim si, pa čekaj malo:
ako nečega ima malo, u ovom slučaju dionica u free floatu, a postoji nešto što se zove potražnja za dionicama, kvalitetnim, zar ne bi cijena trebala biti veća nego tamo gdje dionice ima svatko i njegov pas, pa prosipaju po bidu? Ne znam. Možda…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ali kao da je to bitno uopće. Sve dođe na svoje. A na rastućem tržištu brže nego inače;-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovisi kojom logikom idemo. Ako je necega malo i to je jedinstveno, unikatno, onda serislavova teorija vrijedi.

Ovdje definitivno cijena u odnosu na druge turiste nije fer, no ono sto vidim kao moguci problem i odgovor na to je vlasnicka struktura. U bivsem korfu su vlasnici davnih dana pokusali preveslati male, u jdra su vlasnici preveslali i male i radnike. U lrh su prosle godine odigrali neposteno i dionicari lrhc-a nisu dobili fer ponudu po 880kn.

Zato smatram ma koliko god rivp i arnt bile napucane, one ce i dalje rasti. Vidimo da se tamo polako i fondovi ukljucuju. Dok mi ostali dobivamo mrvice ili zvijezde u slucaju da se dogodi nekakvo fer preuzimanje.

Koliki vam postotak slrs zauzima u portfelju?

14-15% u portfelju kojim sam upravljam. Odnosno oko 5% od ukupnog. I ne smeta mi. Mislim da će se stvari odviti relativno brzo, prema gore.
Opet kontam, da su htjeli delist, istiskivanje ili što već, to su mogli napraviti na 200 kn.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kažu na moje dionice da je i BVPS ovdje 1688 kunića, malo sam pregledao BV drugih dionica i ako se ravnamo prema njima ode ovo u nebo btw, gledam i čitam da mirovinci kukaju kako nemaju gdje uložiti…

Pa kolega mirovincima nije u interesu da im portfelj ima skok od 20 -30% ili nedo bog 50 %

To je bitno za privatne džepove…… zato vjerojatno ne ulažu u ovako podcijenjenu turističku dionicu.

Bolje uložit u RIVP koja je naj precjenjenija dionica na zse…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close