Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A gle četvrti post

http://www.forum.hr/showthread.php?p=1853797


Nabrojali su čak 2 moja banda…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Jednom sam pisao o DDJM…evo…prosla je 300% ove godine…(plavi o INGR pise svaki dan). MLDN, JDKM, DDJH, DIOK, HRBC, AMDN, ZVZD, AGMM, FNVC, BLSC, BRNK, VSK, KODT, HT.
Dionica koliko hoces…sa ogromnim potencijalom….srecom pa su neke kao i DDJM nelikvidne i vise od godinu dana…dovoljno se moglo skupiti bez dizanja cijene… Sretno kolegama koje idu u HT.[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Jednom sam pisao o DDJM…evo…prosla je 300% ove godine…(plavi o INGR pise svaki dan). MLDN, JDKM, DDJH, DIOK, HRBC, AMDN, ZVZD, AGMM, FNVC, BLSC, BRNK, VSK, KODT, HT. Dionica koliko hoces…sa ogromnim potencijalom….srecom pa su neke kao i DDJM nelikvidne i vise od godinu dana…dovoljno se moglo skupiti bez dizanja cijene… Sretno kolegama koje idu u HT.[smiley11]

Što će reći da ti nejdeš u THT?

La vita e bella!

THT je zadnji veliki predizborni adut HDZ-a, zicer sa min. dobiti od 30%……

……nije siromah koji nema, nogo onaj koji ne zna kololiko mu je dovoljno…..

Bankice, bankice……tko se mota oko malih bankica?[smiley13]


……nije siromah koji nema, nogo onaj koji ne zna kololiko mu je dovoljno…..

dobra, dobra …

... otišli su bikovi uzalud ...

Mišljenja ,opservacije i savjeti , bilo iskreni ili neiskreni iznose se na forumu pod krinkom nicka ,ali isto prakticirati u slučaju familije i prijatelja složen je ,nezahvalan i nepreporučljiv posao.Iznosim indikativan , osobni primjer na temu « moj rođo i ja».
Moj rođo, vrlo imučan, kojem respektabilan portfelj vode brokeri jedne eminentne banke, a osokoljen nakon IPO-a INE ( po mojoj preporuci uzeo x paketa), zove me jedan dan na čašicu vina ,te nakon kurtoaznog uvoda i par čašica počne.
Čuj, veli on ..ovi moji brokeri vrte to, nemogu se požaliti,ali ja bi nešto na svoju ruku kupio, isplativo i sigurno na duže,a pošto znam da si ti «unutra i pratiš»možeši li mi dati prijedlog??
Na to ja, bez velikog krzmanja ispalim « ako hoćeš na duže uzmi dioki (tada oko 235) i lkri ( tada oko 260)….
Nakon par dana zove on mene i veli…» sad sam bio kod mojih brokera i oni ne preporučaju lkri (ako hoću radije Ploče), a za dioki neznaju previše, ali pošto je to plastika možda»??
Ja sam ti svoje mišljenje dao, a ti kako hočeš…odgovaram mu ja. Kupi on dioki (na 240), a od luke odustane.
Nakon 6 mj. sjedimo mi opet uz vino, a ja ću njemu …» vidiš rođo skočio dioki na 520, te se korigirao na oko 450, ali ide to kroz godinu, dvije visoko»…..a on če meni s tugom u očima «eh,eh, da sam barem više kupio tog dioki-a»..
U trenu prođe me nelagoda pri pomisli ..a šta bi bilo da je slučajno dioki pao???
………..eto što su vam ljudi…..

ajmo malo i ovu temu:

ja smatram da će narednih dana dobar skok odraditi korf, adrs i lvcv,

moze savjet: citam poslovni dnevnik i ovaj foruma od kraja 2005., svasta sam procaitao u dvije godine. Nedavno se ukljucio u diskusiju. Ranije nisam ulagao nista… imao neke dionice koje sam odplacivao – narasle cca 10x od 1997. do 2007. Prodao sve u proljece ove godine.

Sada mi je struktura ulaganja ovakva: 58% IPO HT-a, 27% DIOK-R-A, 15% dionicki investicijski fond. nije neka jako velika vrijednost – evo, za t-ht sam upisao 3 paketa – to mi je tih 58% od svega sto imam ulozenog.

Sad me zanima i molim misljenje – sto bi vi na mojem mjestu u daljnjem vođenju ”portfelja” ? [smiley8]
nemam slobodnog cash-a, sve sto imam mi je u ovim dionicama i u tom fondu! Da to ostavim ovako, da izlazim iz necega ili? Imam svoje misljenje, ali me bas zanimaju komentari cijenjenih kolega na forumu.

Ne diraj ništa jedno tri, četiri mjeseca, možda ti donese više nego da išta prodaješ i ponovo kupuješ.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ne diraj ništa jedno tri, četiri mjeseca, možda ti donese više nego da išta prodaješ i ponovo kupuješ.

Šta god prodaš odma ti ode gore. Zažmiri i pogledaj kroz koji mjesec, to ti je najbolje [smiley2]


mreich: ” Ne diraj ništa jedno tri, četiri mjeseca, možda ti donese više nego da išta prodaješ i ponovo kupuješ. ” Šta god prodaš odma ti ode gore. Zažmiri i pogledaj kroz koji mjesec, to ti je najbolje [smiley2]

Tako sam i mislio iako sam se dvoumio glede HT-a posto je bilo (a jos uvijek ima) perspektivnih dionica na niskim cijenama. Jedino za HT – 3 do 4 mjeseca? Ne znam za to-vidjet cu kako ce se odvijati situacija. Ja sam od onih koji zele u prvom tjednu prodati…. vidjet cemo kakav ce bit rasplet prvih dana i kako ce se kretati cijena. Ekipa, hvala za savjet [smiley2]

New Report

Close