Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ententinis: ” SLK: ” Alien: ” Od svih dionica koje imam jedina privatizirana je BLJE. Tak da mogu mirno spavati [smiley2] ” A gle mene: LKPC 1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.750 44,36 Osnovni račun Čije su to sad dionice? Tko će biti vlasnik idući tjedan? ” Bit će u vlasništvu istog onog kod kog su bile i do sad. U vlasništvu države ” Znam to… Što će pisati pored? Ime nove agencije?

To što je Sanader izjavio da će ukinuti HFP ne znači da će to biti sutra.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ako ukinu HFP time će priznati da su nesposobni riješiti korupciju unutar sistema. Da sad otkriju korupciju na recimo Vrhovnom sudu što bi onda, ukinuli Vrhovni sud? Ili unutar Vlade-ukinuli Vladu? Al ga i oni svašta lupetaju i samo dokazuju vlastitu nesposobnost.

Ignore: KressoM, delux


Ne znam zašto spominješ Jadroplov pošto on nije bio privatiziran i tek čekamo procjenu vrijednosti da bi se pristupilo procesu privatizacije.

ja čekam rezultate, a neki čekaju privatizaciju koja sad postaje malo neizvjesnija pa bi mogli poželjeti van. samo to.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


A Bože moj oni koji imaju novac u visoko rizičnim dionicama moraju znati
da je mogućnost velikog gubitka vjerojatna koliko i mogućnost velikog dobitka.

Znači da je HPF bio rizičan? Sumnjao si u njih pa nisi ulagao tamo gdje su oni imali svoje prste?

No respect

a sad ću se složiti s ententinisom da se previše brije [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


a sad ću se složiti s ententinisom da se previše brije [smiley2]

Sjećaš se NNNI vježbi u onoj državi? Trebalo bi to vratit.

No respect


ententinis: ” A Bože moj oni koji imaju novac u visoko rizičnim dionicama moraju znati da je mogućnost velikog gubitka vjerojatna koliko i mogućnost velikog dobitka. ” Znači da je HPF bio rizičan? Sumnjao si u njih pa nisi ulagao tamo gdje su oni imali svoje prste?

Čuj, nisam ulagao u dionice koje su mi sumnjive jer nisam taj tip ulagača.
A što se tiče HFP-a bio je sumnjiv svima pa tako i meni.
Mislim da neće biti nekog utjecaja ovog sveg na tržište,
ali bi moglo poslužiti kao glavni predizborni adut oporbi.
Mislim isto tako da je HDZ ispao vrlo nevješt i pomalo zatečen svim ovim te tako dao prostora za
napade na Vladu iz svih oružja.
Vidjet ćemo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


ententinis: ” Ne znam zašto spominješ Jadroplov pošto on nije bio privatiziran i tek čekamo procjenu vrijednosti da bi se pristupilo procesu privatizacije. ” ja čekam rezultate, a neki čekaju privatizaciju koja sad postaje malo neizvjesnija pa bi mogli poželjeti van. samo to.

Blah, gluposti pricate. Hvala bogu da je ovako zavrsilo. Barem sam sada miran (mozda) da ce privatizacija koja mora biti ove i sljedece godine biti po svim pravilima napravljena. Mani osobno nebi pasalo ove godine jer ce rezultati biti puno bolji za cijelu 2007.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ah, volio bih ja biti pametniji, pa bi mi pomoglo ako ukažeš na gluposti u gornjim izjavama.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ah, volio bih ja biti pametniji, pa bi mi pomoglo ako ukažeš na gluposti u gornjim izjavama.

Pa to sto sada trpate svaku dionicu kojoj je vecinski vlasnik HFP kao nekakvu muljazu.
Osobno imam i JDPL i PTKM i ovo je za mene super vijest jer nisam htio preranu privatizaciju pod sumnjivim okolnostima sada kada su firme pocele zaista dobro poslovati.
Sada ce svaka daljnja privatizacija, barem bi trebala biti vrhunski odradjena sto ukljucuje stranog konzultanta, medjunarodni tender, javni… Zato su mi sve to jako dobre vijesti i za moj JDPL koji ce ako ovako ostane cijena na kraju godine biti P/E 4.0 i P/B 0.9.
To sto bi privatizacije trebale biti odgodjene nisu lose vijesti u trenucima kada firme pocinju odlicno poslovati.
A nece se predugo odgadjati, i Linicu je u cilju rijesiti sve sto je u fondu.
Ionako niste valjda mislili da ce privatizacije biti u predizbornoj godini

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Događaji vezani uz HFP donose dionicama JDPL i PTKM dvije vijesti, dobru i lošu. Dobru je spomenuo blueman a loša je što će doći do odgode privatizacije na neodređeno vrijeme.

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Pa to sto sada trpate svaku dionicu kojoj je vecinski vlasnik HFP kao nekakvu muljazu.

Zbunili ste me kolega blueman s ovim. Samo sam se našalio s Alienom oko belja i spomenuo da bi neki nakon ovoga mogli ipak ranije van iz jadroplova. Neki i možda.

No, da ne spamam dalje temu, s ostatkom posta se u potpunosti slažem. Dapače, mislim da je ovo s HFPom u globalu vrlo pozitivno za hr i za burzu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close