SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakav P/E o čemu ti pišeš čovječe?

Firma koja radi 800 milijuna kuna prohoda sa Ebitdom od 90-100 milijuna kuna se vrednuje 23 milijuna eura. Na pol booka i 20% sales odnosno EV Ebitda 5. Da samo zadrže takav rezultat, u FMCG sektoru vrijede najmanje barem 1XSales.

Danas je prodaja bila brutalna…ne mogu ni srusiti do 250kn. Kuonja i samo kupnja. Atpl,Sapn, Dlkv, Hpb…mogu lako narasti 50% u par dana

salt, 21.05.2020. u 21:56

Danas je prodaja bila brutalna…ne mogu ni srusiti do 250kn. Kuonja i samo kupnja. Atpl,Sapn, Dlkv, Hpb…mogu lako narasti 50% u par dana

U par sati, ma u par minuta, dani su vječnost u tvom ulagačkom horizontu.

Ja sa 200k kuna mislim okrenut bar 100k kuna na Saponiji i dijelom Dlkv i Atpl.

Te firme na ovu cijenu i trenutno stanje imaju veliki potencijal.

Što li znači da Sap. i  Kand.  slijedeći tjedan idu na kolektivni G. O.?

Može li netko to malo pojasniti?

Saponia d.d. – poziv na Glavnu skupštinu

Gdje to pise za kolektivni godisnji?

Ova nelikviduša je pravi dragulj.

Jako me podsjeća na VERN.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Po onome sto vidim graficki..za ovekivati je jaci propad cijene. I salje Saponija krpa minuse Brodomerkura i Mepasa.prihodi iz kvartala u kvartal sve manji i manji.

Mene ne bi iznenadio niti delisting. Sumnjam da bi dali vise od 220kn dionicarima.

BV u padanju vec 2 kvartal, prihodi se smanjuju vec 4.kvartal zaredom.

Ovo je dobra dionica za trejd..nikako za dugorocno.

Pa ti ni BV ne znas izracunat, a ocito i nisi siguran gdje se gledju prihodi…ostavi se FA i nastavi bacat grah…

Rastimo zajedno...

Gospon Parica iliti drug St-Brajo. Napisao sam svoje misljenje. Do sada toliko puta tocno predvidjao da uopce ne sumnjam da ce Sapn pasti. Rasla je sa 170 do 276kn i prirodno je da se korigira opet do 200kn. Iako i na 140kn ima gap. Prihodi padaju, muljaza u firmi prevelika..ovo je jako opasna dionica.

New Report

Close