SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 16:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
71,00
4.899
69
71,00
74,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa ako će samo udio od prodaje Maraske donijeti procijenjeno oko 160 kn, onda znači da sve ostalo vrijedi još samo 160 kn (pri sadašnjoj cijeni od 320 kn).

Da li sve ostalo što tvrtka ima vrijedi 160 kn??!! Ili nekoliko puta više od toga??

Tako da ne da je duplo podcijenjena, nego daleko više od toga!

accountant, 14.02.2020. u 11:11

A jel možeš ti djolkos elaborirati po čemu nije?

Za Marasku se odavno prica da je na prodaju. Glede Agrokora otpisano je 56 milja nepovratno, a udio je knjizen cca 80 milja kuna,ako se dobro sjecam. Isti je prodan vjerujem za manje od 40 milja.

Dakle imate gubitak 1.kvartal 100%. Za Marasku ne mozete ocekivati velike novce. Za Kandit da.

Imate i 3-4nova dionicara, jedan stalno nadokupljuje po 10-20kom. Kad im pofali lilvidnosti prodavat ce i cijena ce min do 300kn iako je moguce i nize.

Koliko vidim AZ je kupovao u prvom valu i ne mislim da ce gurati cijenu vec lagano skupljati, ako treba i godinama.

Jednostavno Saponija na ovoj cijeni nema jacih kupaca. Na 280kn bi ih bilo. Zato i nema trgovine. Da bi bilo cijena mora izabrat smijer. A taj jos je upitan.

Nedavno su kupovali neki po 340-350kn pa vec polomili zube

K tome npr imate Tpng koja je samo 33% iznad dna, a Sapn cca 62%. Pa imate tako vise dionica i onda ulagaci ulazu u ono sto je trebalo rasti vise.

Mislim da Sapn treba jednu korekciju do 300kn i rijesiti se nestrpljivih, a onda polagano up. K tome granica bear bull je na 275-280kn. Ista je naglo probijena uz samo 1 kraci retest. Eto to ulagaci opet cekaju.

Sve su to samo želje, a stvarnost bi mogla biti “malo” drugačija kad dođu detalji oko prodaje!

forumas., 17.02.2020. u 09:37
Sve su to samo želje, a stvarnost bi mogla biti “malo” drugačija kad dođu detalji oko prodaje!

Slazem se, 160 za marasku su zelje, a stvarnost malo drugacija.

Zanimljivo je kako se kupnja u TOP10, rjesavanje Agrokora i prodaja Maraske moze gledati u negativnom svjetlu.

 

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Zato sto “probušeni balončići” misle da su napravili dobru stvar kad su prodali dionicu prije nekog vremena, pa sad mjesecima filozofiraju o ničemu.

Firma ide u dobrom smjeru,  vrijendost će se djelomično uskoro pokazati.

Salt

 

Za gubitak u prvom kvartalu nemojte bititoliko sigurni. To što bi vi željeli po 280 e to je nešto sasvim drugo. Treče je što je na ovoj nelikvidnoj burzi neko prodao odmah na otvaranje jel mu novci trebaju ili za režije ili za ulazak u druge dionice. Četvrto, neznamo po koliko je prodan udio u Agrokoru ili bar ja nisam vidio tu obavjest. Peto, do kraja prvog kvartala je još mjesec i pol pa sve i ako je udio prodan sa gubitkom postoji velika mogučnost da ce do tada prodati i Koestlin i Marasku i imati veliku dobit. Šesto, i bez svega toga redovno poslovanje je u plusu.Ima još tako preko nekoliko natuknjica i sve govore prema pozitivnim ishodima a zadnja bi natuknjica bila da naša neefikasna burza pruža preko nekoliko prilika za ulazak. Spomenuli ste Tpng koja je čiati primjer, srušena bezveze na 39 da bi nakon 3 dana bila na istim razinama kao prije pada. Objema dionicama je sličnost da im i kratkoročno i dugoročno slijedi rast ali i to da smo na zse pa cemo malo pričekati za te pothvate……

Zao mi je kolega, al trziste vas demantira. Po prodanome ocito opet neki novopeceni ulagac iz Top10 rasprodaje.

I to je ok. Decki su ulazili po 230, 250 i sad prodaju. I dalje po TA mislim da slijedi pad samo je tesko procijeniti dokle.

Hm, danas je kupnja polazala zube…ajmo na 290kn popuniti gap pa do 460.

Jel to Hrkač počeo prodavati?

New Report

Close